RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 55
دسته بندی کلی

جراحی پلک پایین و 5 عارضه خطرناک آن

در دنیایی که نگاه‌هایی فریبنده می‌توانند هزار کلمه را به زبان بیاورند، چشم‌ها به یک بوم نقاشی نفیس تبدیل می‌شوند. بااین‌حال، همان‌طور که زمان، اثر غیرقابل‌انکار خود را بر جای می‌گذارد، پوست ظریف اطراف چشم‌ها طعمه افتادگی، پف‌کردگی و کیسه‌های چربی که از جمله عوارض پلک پایین است می‌شود و نشاط خود را از دست می‌دهند. به دنبال راه‌حل هستید؟ 

باگذشت زمان، پلک‌های تحتانی مستعد تأثیرات سن، نیروی جاذبه زمین و انتخاب سبک زندگی می‌شوند که منجر به تغییرات قابل‌توجهی در ناحیه چشم می‌شود. تشکیل کیسه‌های زیر چشم، حلقه‌های تیره و پوست شل می‌تواند برای چشم‌ها ظاهری خسته و پیر را ایجاد کند.

وقتی متوجه می‌شوید که انعکاس چشمان خسته‌تان با روحیه شاداب شما همخوانی ندارد، میل به تغییر وضعیت در این حالت افزایش می‌یابد. بلفاروپلاستی پلک پایین، یک عمل زیبایی پیشرفته که برای معکوس کردن زمان با برداشتن دقیق پوست، چربی اضافی و بازگرداندن خطوط صاف پلک‌های پایین طراحی شده است. از طریق این جراحی زیبایی، چشم‌ها می‌توانند جذابیت جوانی خود را بازیابند و شما می‌توانید از یک نسخه جوان‌تر و سرزنده‌تر از خود لذت ببرید.

عوارض جراحی پلک پایین

در مقاله پیش‌رو، عمیق‌تر به پیچیدگی‌های بلفاروپلاستی پلک پایین می‌پردازیم و 5 عارضه خطرناک بلفاروپلاستی پلک پایین را بررسی می‌کنیم.

در حوزه پیشرفت‌های زیبایی، جراحی پلک پایین در کنار جراحی پلک بالا، نوید پرده‌برداری از چشمان جوان و فریبنده را می‌دهد. بااین‌حال، در میان جذابیت فریبنده بازگرداندن نشاط به چشمان شما، سایه‌های عوارض بالقوه‌ای نهفته است که نیاز به شناخت دارند. 

عوارض جراحی پلک

وقتی افراد به سمت ازبین‌بردن علائم پیری می‌روند و می‌خواهند نشاط را به چهره خود بازگردانند، چشم‌انداز عوارض پیش‌بینی نشده می‌تواند ناراحت‌کننده باشد. این عوارض پیش‌بینی نشده که البته با خواندن این مقاله دیگر در مورد آن آگاهی خواهید داشت، شامل عوارض جراحی پلک پایین و  عوارض جراحی پلک بالا نی نی سایت است. از تورم و کبودی تا باز ماندن پلک‌ها و حتی نامتقارن بودن چشم‌ها از جمله پیچیدگی‌های جراحی پلک پایین هستند که نیاز به بررسی جدی دارند.

آن چیزی که در ادامه پیش‌رو دارید یک راهنمای کامل از مجموعه RMC است که به شما کمک می‌کند، پنج عارضه خطرناک جراحی پلک پایین را شناخته و به‌واسطه شناختن خطرات بالقوه، به‌درستی از اقدامات پیشگیرانه و البته مراجعه به بهترین جراح پلک تهران بهره ببرید.

عمده این عوارض بسیار کوتاه و گذراست و حتی بدون دخالت پزشک کاملاً از بین خواهد رفت؛ ولی در برخی مواقع بسیار نادر ممکن است فرد درگیر عوارضی طولانی‌مدت شود.

قبل از اینکه به ادامه مقاله بپردازیم باید توجه داشته باشید که عوارض بلفاروپلاستی پلک پایین که در ادامه آن‌ها را بررسی خواهیم کرد، با انتخاب بهترین جراح پلک در تهران و البته رعایت مراقبت‌های بعد از عمل جراحی پلک پایین می‌تواند تا حدود زیادی کاهش یابد.

تورم و کبودی در جراحی پلک پایین

یکی از معمول‌ترین عوارض بلفاروپلاستی که البته اکثر مواقع جزو عوارض کوتاه‌مدت محسوب می‌شود، تورم و کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی به‌ویژه در اطراف چشم است. این تورم برای برخی از بیماران به حدی زیاد است که نمی‌توانند به‌راحتی پلک بزنند. تورم و کبودی دور چشم از عوارض نسبتاً محتمل هستندکه تقریباً می‌توان گفت اکثر افراد پس از عمل جراحی پلک در تهران آن را تجربه می‌کنند. 

تورم و کبودی جزو علائمی هستند که تا وقتی باشند شما نمی‌توانید نتیجه‌ی عمل را به‌صورت دقیق مشاهده کنید. همان‌طور که گفتیم این عارضه در اکثر مواقع موقت است؛ ولی میزان زمانی که فرد پس از عمل درگیر آن است، متفاوت است. 

البته این عارضه هم می‌تواند در مواردی باعث نگرانی شود. بیمارانی که فشارخون بالایی دارند، عضله اوربیکولاریس آن‌ها در هنگام جراحی آسیب‌دیده یا عروق چشمی آنان در طول جراحی آسیب‌رسیده است و البته سابقه مصرف داروهای ضدانعقاد را دارند، هم کبودی بعد از عمل را تجربه می‌کنند. این موضوع در صورت عدم درمان می‌تواند منجر به تغییرات رنگ‌دانه پوست یا فیبروز شود.

 اما مهم‌ترین سؤال شما این است که راه‌حل آن چیست؟ آیا باید دست روی دست بگذاریم و منتظر باشیم زمان بگذرد؟

نه این تنها راه‌حل نیست! استفاده از کمپرس یخ یکی از راه‌های اثبات شده برای بهبود عوارض تورم و کبودی بعد از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین است. عمدتاً پزشکان بلافاصله پس از عمل جراحی کمپرس یخ را توصیه می‌کنند، ضمن آنکه در روزهای اولیه بعد از عمل هم با گذاشتن کمپرس یخ طبق دستور پزشک یا دچار کبودی و تورم نخواهید شد یا در صورت ابتلا، زودتر بهبود خواهید یافت.

بسته نشدن چشم‌ها از عوارض جراحی پلک پایین

خشک‌شدن چشم در جراحی پلک پایین

خشک‌شدن چشم عمدتاً بعد از عمل بلفاروپلاستی اتفاق می‌افتد؛ ولی خوشبختانه این عارضه هم دائمی نیست. خشکی چشم یکی از عوارض جراحی پلک پایین می‌تواند به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. یکی از دلایل این است که به علت تورم چشم‌ها، امکان پلک‌زدن برای بیمار مهیا نیست و در نتیجه غدد اشکی که با پلک‌زدن فعال می‌شود کار خود را به‌درستی انجام نمی‌دهند. گاهی اوقات در جراحی پلک پایین ترکیب لایه اشکی تغییر می‌کند و همین موضوع باعث خشکی چشم می‌شود.

اما همیشه عارضه خشک‌شدن چشم به دلیل عدم تبحر جراح پلک نیست؛ بلکه ممکن است به دلیل عناصر محیطی مانند خورشید و باد چشم‌ها خشک ‌شوند، پس مراقب باشید که پس از جراحی پلک به دستورات جراح پلک خود کامل عمل کنید.

البته همان‌طور که گفتیم این عارضه هم عمدتاً موقت است و درمان آن شامل استفاده از قطره‌های چشمی، ژل و پماد است که بهتر است با تجویز پزشک مصرف شود.

ریزش اشک از عوارض جراحی پلک پایین

یکی دیگر از عوارض جراحی پلک پایین ریزش اشک است. این عارضه معمولاً روزهای اولیه پس از جراحی پلک اتفاق می‌افتد. در واقع علت این عارضه این است که ممکن است به دلیل برداشتن قسمتی از پلک، در هنگام پلک‌زدن یا حتی خوابیدن ممکن است چشمان شما به‌درستی بسته نشود و همین موضوع منجر به ترشح اشک شود.

 خوشبختانه این عارضه هم در اکثر مواقع موقتی است و پس از چندین ماه به طور کامل از بین خواهد رفت. برای درمان ریزش اشک هم می‌توان از همان موارد درمان خشکی چشم کمک گرفت البته به یاد داشته باشید که حتماً از پزشکتان مشورت خواسته و سرخود دارویی مصرف نکنید.

عدم تقارن در جراحی پلک پایین

عدم تقارن از عوارض جراحی پلک پایین

احتمالاً یکی از نگران‌کننده‌ترین عارضه‌هایی که ممکن است فردی پس از جراحی پلک پایین دچار آن شود، عدم تقارن دو چشم است. پیش از اینکه در مورد این عارضه بیشتر صحبت کنیم بهتر است بدانید که عمدتاً هیچ صورتی کاملاً متقارن نیست و اگر یک طرف صورت آینه‌ای از طرف دیگر بود، احتمالاً جای تعجب داشت. دلیل به‌وجودآمدن این عارضه عمدتاً سرعت بهبود متفاوت دو چشم است.

 برای این‌که از نتیجه عمل خود مطمئن شوید پزشکان پیشنهاد می‌کنند که صبر کنید. عمدتاً پس از چندین ماه می‌توانید در مورد تقارن یا عدم تقارن پلک‌هایتان نظر قطعی بدهید. اما اگر به‌اندازه کافی صبر کردید؛ ولی باز هم چشم‌هایتان نامتقارن بود؛ علتش چیست؟ 

همان‌طور که می‌دانید در جراحی پلک، جراح پلک پوست اضافه را برداشته و محل زخم را می‌بندد، حال اگر پزشک به دلیل عدم مهارت کافی بافت نامتقارنی از پوست هر دو پلک را بردارد، همین موضوع سبب عدم تقارن می‌شود و یک علت کوچک شدن چشم بعد از عمل پلک خواهد بود. ممکن است همین موضوع برداشتن بیش از اندازه پلک پایین منجر به اشک‌ریزی به دلیل فشار به چشم هم شود. به‌علاوه این موضوع علاوه بر تأثیر بر روی زیبایی می‌تواند منجر به مشکلات چشمی دیگر هم شود.

زخم و اسکار؛ خونریزی بعد از عمل

 یکی از عارضه‌های معمول برای هر جراحی، برجای‌ماندن رد بخیه است؛ ولی وقتی صحبت از جراحی ظریفی مانند جراحی پلک می‌شود، برجای‌ماندن بخیه یا زخم و اسکار می‌تواند به یک عارضه خطرناک تبدیل شود که زیبایی ما را تحت‌تأثیر قرار می‌دهد.

شاید برایتان سؤال باشد که در چه صورت ممکن است فرد دچار زخم و اسکار دائمی پس از عمل بلفاروپلاستی شود؟ دو دلیل ممکن است منجر به بروز این عارضه به‌صورت دائم شود؛ یک: عدم تبحر جراح و دو: عدم انجام مراقبت‌های اولیه. این عارضه هم به طور معمول به‌صورت موقت بوده ولی می‌توانید با انتخاب بهترین جراح پلک در تهران از بروز این عارضه ناخوشایند جلوگیری کنید.

 علاوه بر عدم مهارت کافی جراح در ایجاد خونریزی، مواردی مانند اختلالات خونی، فشارخون بالا، مصرف داروهای ضدانعقاد می‌توانند بر روی ایجاد این عارضه تأثیرگذار باشند. البته بهترین جراح پلک در تهران حتماً پیش از اقدام به جراحی پلک حتماً همه این موارد را چک خواهد کرد.

برگشت پلک در جراحی پلک پایین

برگشت پلک از عوارض جراحی پلک پایین

 یکی از عارضه‌هایی که نتیجه‌ی مستقیم عدم مهارت جراح پلک است، برگشتن پلک است. دلایل متعددی برای برگشت پلک تحتانی وجود دارد. در برخی موارد تورم می‌تواند پلک پایین را از چشم دور ‌کند. دلیل دیگری که منجر به این عارضه می‌شود شلی پلک پایین است. تورم بعد از جراحی باعث می‌شود شلی زیاد شده و در نتیجه پلک به حالت افتاده‌تر در بیاید که در این حالت زمان بهترین درمان است.

اما در اینجا هم نقش پزشک می‌تواند مؤثر باشد؛ چراکه این اتفاق ممکن است به دلیل کشیدگی بیش از حد پلک اتفاق بیفتد. در این شرایط پلک پایین ممکن است دچار کوتاهی پوست یا عضله‌ای شود که به نگه‌داشتن پلک پایین کمک می‌کند و همین موضوع باعث آسیب به پلک پایینی شده و منجر به برگشت پلک شود. 

مجموعه‌ای از اقدامات برای ترمیم جراحی پلک وجود دارد که بسته به علت این عارضه و البته تصمیم جراح متفاوت است؛ ولی به یاد داشته باشید پیش از اقدام مجدد برای جراحی ترمیم پلک بگذارید زمان کافی از جراحی‌تان بگذرد.

RMC همراه شما برای جلوگیری از عوارض جراحی پلک پایین

 سفر به سمت هر دگرگونی در چشمان شما در عین اینکه می‌تواند جذاب باشد دلهره‌آور نیز هست. در میان جذابیت سال‌ها جوان شدن احتمال بروز عوارض پلک می‌تواند سایه‌ای عدم‌اطمینان را بر روی تصمیم شما بیندازد. ولی ازآنجایی‌که پنجره‌های روح شما سزاوار بهترین هستند پس باید در این سفر به دنبال هم‌سفری قابل‌اعتماد باشید. ماهیت عمل پلک‌ها به دلیل ماهیت ظریف پلک‌ها نیاز به‌دقت بالایی دارد؛ ولی در این راه می‌توانید کلینیک RMC را به‌عنوان همراه مناسب خود در پیشگیری از عوارض پلک بپذیرید.

 کلینیک RMC با تیمی از جراحان مجرب و تکنیک‌های پیشرفته، به محافظت از بینایی شما و ارائه نتایجی فراتر از انتظارات اختصاص‌یافته است. از طریق مراقبت شخصی و توجه به جزئیات، تعهد آنها به برتری یک عمل جراحی موفق را تضمین می‌کند. با بلاتکلیفی خداحافظی کنید و تحول خود را با اعتمادبه‌نفس آغاز کنید، زیرا می‌دانید که کلینیک RMC شریک مورداعتماد شما در حفظ زیبایی چشمان شماست. با هم بیایید اولین قدم را به‌سوی جذابیت بی‌انتها برداریم و چشم‌انداز خود را به مراقبتی که سزاوار آن است، بسپاریم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 1 / 5. تعداد آرا: 1

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک