RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 56
مراقبت‌های بعد از عمل

علت کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی چیست؟

تقارن یکی از عواملی است که به چهره ما زیبایی میبخشد و اگر به هر دلیلی این تقارن بهم بخورد متاسفانه زیبایی ما دچار ایراد می شود. یکی از مواردی که تقارن در آن بسیار دیده می شود، تقارن در چشم ها است. عدم تقارن چشم ها میتواند دلایل مختلفی داشته باشد که یکی از این دلایل، کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی است.

در این مقاله پس از ارائه توضیح کوتاهی در مورد عمل جراحی بلفاروپلاستی یا جراحی پلک به دلایل ایجاد این مشکل یعنی کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی و راه های مقابله با آن میپردازیم.

امروزه چه کسی هست که دنبال چهره ای زیباتر و شاداب تر نباشد؟

 یکی از عمل هایی که به داشتن چهره ای شاداب تر و جذاب تر کمک میکند جراحی پلک است. این عمل جزو عمل های پرطرفدار و بسیار ساده است که اگر با دقت کافی انجام شود بیمار دچار عوارضی نخواهد شد. در ادامه به بررسی خودِ جراحی پلک یا بلفاروپلاستی می پردازیم.

افراد بر اثر مرور زمان دچار تغییراتی می شوند که از جمله آن افتادگی پوست است. از آنجاییکه پوست پلک بسیار ظریف است بیشتر در معرض افتادگی قرار میگیرد و افراد عمدتا بر اثر بالا رفتن سن  چشمانی خسته پیدا میکنند. بلفاروپلاستی عمل زیبایی است که شادابی و طراوت را به چهره شما باز میگرداند.

تعریف جراحی بلفاروپلاستی

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی را بهتر است در بهترین مرکز جراحی پلک تهران انجام دهید. همانطور که گفتیم این عمل ساده ای است و جالب است بدانید پرطرفدارترین عمل بعد از جراحی بینی عمل بلفاروپلاستی است.

 در این عمل که انواع مختلفی دارد، میتواند روی پلک های بالا، پلک های پایین یا هر چهار پلک انجام شود. پزشک بر حسب میزان نیاز شما و تشخیص خود نوع عمل را انتخاب میکند. عمل جراحی پلک بیشتر توسط بی حسی موضعی انجام می شود. البته در شرایطی خاص و برحسب تشخیص پزشک معالج میتواند با بیهوشی عمومی هم انجام شود.

پس از بی حسی موضعی و گذشتن چند دقیقه برای اینکه بی حسی عمل کند، پزشک برش هایی را در پوست ایجاد میکند و چربی و پوست اضافه را از آن خارج میکند. سپس با بخیه هایی ظریف محل زخم را میبندد.

همانطور که دیدید این عمل بسیار ساده است و اگر پزشک مهارت کافی را داشته باشد بیمار دچار عوارضی نخواهد شد یا حداقل این عوارض بسیار اندک خواهد بود.

عوارض بعد از جراحی پلک چیست؟

عوارض بعد از جراحی پلک

هر عملی ممکن است فرد را دچار عوارضی کند. در همه عمل ها عمدتا اگر پزشک کارش را به درستی انجام دهد بیمار دچار کمترین عوارض خواهد شد. در بلفاروپلاستی یا جراحی پبک هم همینطور است. همانطور که اشاره کردیم بلفاروپلاستی یک جراحی است که هم میتواند کارکرد درمانی داشته باشد و هم کارکرد زیبایی. از آنجاییکه عمل ساده ای است اصولا بیمار پس از عمل نباید دچار عوارض خاصی شود ولی به هر حال بهتر است با عوارض بعد از عمل بلفاروپلاستی آشنایی داشته باشید تا با آگاهی کامل این عمل را انجام دهید.

در این بخش به صورت خیلی کوتاه به برخی از این عوارض اشاره میکنیم.

علاوه بر تورم و کبودی پس از عمل که اصلا نگران کننده نیست و به مرور زمان از بین می رود ممکن است دچار سوزش پلک هم بشوید که این سوزش موقتی است. شاید پس از عمل تا چند روز دو بینی یا تاری دید داشته باشید. در مورد این موضوع هم نگران نباشید چرا که موقتی است. توصیه پزشکان بعد از عمل این است که خیلی در معرض نور خورشید قرار نگیرید چرا که ممکن است کمی اذیت شوید. احساس خشکی و جمع شدگی اطراف پوست پلک و جای بخیه هم به دلیل عمل بلفاروپلاستی مسئله عجیبی نیست. در روزهای ابتدایی بعد از عمل پلک ممکن است هنگام خواب پلک هایتان باز بماند. البته باید بدانید که اگر عمل به درستی انجام نشود ممکن است این عارضه ماندگار باشد که در این صورت ممکن است به عفونت یا خشکی چشم دچار شوید.

این عوارض معمولا موقت است و با مرور زمان و دقت در مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی و عمل به دستورات پزشک به مرور از بین می رود. در صورت بروز یک  سری مسائل باید نگران این عوارض بود. اول اینکه دستورات پزشک را به خوبی انجام ندهید. دوم اینکه پزشک به اندازه کافی ماهر نباشد و سوم، بدتر شدن هر کدام از این عوارض به مرور زمان.

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست؟

علت کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی یا عدم تقارن چشم ها بعد از جراحی پلک از جمله عوارض بعد از عمل پلک است. البته به این مسئله گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی هم میگویند. این عارضه اصولا موقت است و با مرور زمان این موضوع حل خواهد شد.

اگر میخواهید در مورد درمان گود شدن وسیاهی چشم بعد از بلفاروپلاستی اطلاعات بیشتری کسب کنید مقاله ما در این مورد را بخوانید.

 موردی که وجود دارد این است که در جراحی بلفاروپلاستی پزشک با چشم ها کاری ندارد و اساسا این دیدگاه اشتباه است که چشم ها در بلفاروپلاستی بزرگ یا کوچک می شوند. در واقع با عمل بر روی پلک ها بدون اینکه کاری مستقیم مربوط به چشم انجام شود چشم به حالت طبیعی خود بر میگردد البته به شرطی که عمل خوب انجام شود.

کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی ممکن است به دلایل مختلفی ایجاد شود. مثلا تورم زیاد پس از عمل ممکن است باعث شود چشم ها کوچکتر دیده شود. اگر بعد از عمل احساس درد داشته باشید هم ممکن است پلک زدن برایتان دشوارتر باشد و در نتیجه چشم کوچکتر دیده شود. مورد بعدی که شاید با اهمیت ترین دلیل در بین مواردی باشد که علت کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی است، عدم دقت پزشک در برداشتن پوست و چربی اضافه تر است که باعث می شود چشم ها فرو رفته و بد فرم دیده شود. اسکارهای داخلی چشم هم از جمله علل بروز این عارضه است.

اصولا همانطور که گفتیم این عمل عوارض ماندگاری ندارد و بسته به تکنیک جراح عوارضی مثل تورم و کبودی به مرور از بین می رود. ولی اگر پزشک چربی اضافه تری را برداشته باشد متاسفانه عارضه کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی ماندگارتر است.

معمولا این تغییرات به مرور زمان از بین میرود ولی در صورت ماندگاری شاید فرد نیاز به عمل ترمیمی پلک داشته باشد. اصولا اگر پزشک جراح با دقت عمل را انجام دهد بیمار دچار عوارضی نخواهد شد.

برای بررسی دقیق تر این موضوع میتوانید مقاله دیگر ما در مورد بررسی کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی در نی نی سایت را ببینید.

درمان کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چیست؟

درمان کوچک شدن چشم بعد از جراحی پلک

شاید شما بپرسید آیا راه درمانی برای کوچک شدن چشم ها بعد از بلفاروپلاستی وجود دارد؟

ابتدا باید بدانید پروسه بهبود بعد از عمل بلفاروپلاستی به چه شکلی است. ما سه پروسه در بهبود بلفاروپلاستی داریم: کبودی، تورم و ترمیم برش و اسکار. اجزه دهید ابتدا در مورد کبودی صحبت کنیم. کبودی نهایت تا 3 هفته از بین می رود.

 تورم بسته به نوع برش متغیر است و ممکن است تا 8 ماه هم پروسه بهبودش طول کشد. در مدت نقاهت و بهبود طبیعتا چشمان شما پف کرده است و احتمالا به همین دلیل چشم ها ریزتر دیده می شود.

اولین توصیه ای که اکثر پزشکان به بیماران در زمینه کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی میکنند صبر است. باید بدانید که لازم است فرصت کافی بعد از عمل بدهید تا عوارض پس از عمل از جمله کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی کم شود.

 واقعا باید بدانید که پزشک باید مهارت ناکافی داشته باشد تا شما دچار عوارض خطرناک و ماندگاری پس از بلفاروپلاستی شوید. اکثر عوارض از جمله کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی از جمله عوارض موقت است. اگر نهایتا عدم تقارن باقی بماند ممکن است مجبور شوید تا عمل ترمیمی پلک را انجام دهید.

تزریق بافت بهترین روش درست کردن گود شدن چشم

این روش روشی بسیار خاص و نوین در جراحی پلاستیک می شود و برداشتن بافت تزریق به ناحیه چشم و ایجاد ساختار پرشدن چشم بسیار کار پیچیده و سختی است که در کلینیک تخصصی جراحی پلک RMC انجام می شود 

کلینیک جراحی پلک RMC

کلینیک rmc

همانطور که گفتیم عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک عمل ساده ای است ولی اگر توسط بهترین جراح بلفاروپلاستی(پلک) در تهران انجام نشود ممکن است بیمار دچار عوارضی شود که نیاز به عمل مجدد هم پیدا کند. برای اینکه عوارض و مشکلات بعد از عمل را به حداقل برسانید و با خیال راحت عمل جراحی پلک را انجام دهید بهتر است در ابتدا دقت کافی در پیدا کردن بهترین جراح پلک داشته باشید. 

کلینیک RMC بهترین و تنها کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی است. در این کلینیک ما بهترین پزشکان را گرد هم آورده ایم تا بهترین تجربه برای شما رقم بخورد. پزشکان ما همه متخصص یا فوق متخصص چشم یا زیبایی هستند و سال ها در زمینه جراحی پلک تجربه دارند. مثلا آقای دکتر کمانی متخصص بلفاروپلاستی که با افتخار با مجموعه RMC همکاری میکند خود رییس بخش بیمارستان ولیعصر هستند و 30 سال سابقه دارند.

به علاوه پزشکان ما در کلینیک نهایت دقت خود را به خرج می دهند تا ظریف ترین بخیه ها را به پلک های زیبای شما بزنند تا هیچ گونه مشکلی برایتان پیش نیاید. پزشکان ما با برش های دقیق خود میزان مناسبی از چربی و پوست اضافه را بر میدارند تا علاوه بر حفظ تقارن چشم ها و عدم کوچک شدن چشم بعد از جراحی پلک تا 10 سال نتیجه عملتان بر نگردد.

 برای آشنایی بیشتر با مجموعه RMC مرکز جراحی پلک در تهران میتوانید نمونه کارهای بلفاروپلاستی ما را ببینید. اگر میخواهید یک تجربه بی نظیر عمل بلفاروپلاستی داشته باشید فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.9 / 5. تعداد آرا: 19

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
دلایل و راه های درمان کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی
Article Name
دلایل و راه های درمان کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی
Description
کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی از جمله عوارض پس از جراحی بلفاروپلاستی است. در این مقاله پس از بررسی آن به راه های درمانش نیز میپردازیم.
Author
کلینیک RMC
Publisher Name
کلینیک RMC
Publisher Logo

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک