RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 77
دسته بندی کلی

۱۷ سوال متداول طلایی درباره جراحی پلک + ۱۴۰۲

در این مقاله میخواهیم به برخی از سوالات شما درباره جراحی پلک پاسخ دهیم. البته در صورت نیاز به توضیح بیشتر لینک مقالاتی که اطلاعات کامل تر در مورد (بلفاروپلاستی چیست) مورد بحث وجود دارد را نیز گذاشتیم تا با مراجعه به آنها اطلاعات خود را تکمیل کنید. 

سرفصل موضوعات

جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی چیست

جراحی پلک یکی از متداول ترین عمل های زیبایی است. در بلفاروپلاستی، پزشک که عمدتا دارای تخصص چشم پزشکی یا زیبایی است برش هایی را روی پلک های ایجاد میکند و بافت و پوست اضافه را از آن خارج میکند. سپس با بخیه هایی ظریف محل برش را میبندد. بیمار باید بعد از عمل، مراقبت های بعد از جراحی پلک را به دقت انجام دهد تا کمتر دچار عوارض بلفاروپلاستی شود.

عمل بلفاروپلاستی عمل ساده ای است که بین یک تا یک و نیم ساعت زمان میبرد و عمدتا با بی حسی موضعی قابل انجام است. بدین ترتیب بیمار دچار عوارض بعد از بیهوشی هم نخواهد شد.

در ادامه به بررسی متداول ترین سوالات درباره بلفاروپلاستی یا جراحی پلک میپردازیم.

رایج ترین سوالات درباره جراحی پلک:

رایج ترین سوالات درباره جراحی پلک

پیش از هر عملی به ویژه عمل های زیبایی سوالات بسیاری برای مراجعه کنندگان پیش میاید. در این بخش سعی کردیم متداول ترین سوالاتی که جواب آنها برای شما مهم است را گرد هم آوریم تا با دید بازتر در مورد این عمل تصمیم بگیرید.

1-چطور بهترین جراحی بلفاروپلاستی را پیدا کنم؟

پاسخ: جواب این سوال را نمی شود در یک یا دو خط داد. برای مطالعه بیشتر میتوانید مقاله ما در مورد انتخاب بهترین جراح پلک را بخوانید. ولی در کل تخصص و مهارت جراح، دیدن نمونه کارها، ویزیت حضوری و مدرک تحصیلی مرتبط میتواند عوامل تعیین کننده در انتخاب جراحی پلک باشد.

2-چند روز قبل از جراحی پلک باید مصرف آسپرین را متوقف کنید؟

پاسخ: داروهای ضد انعقادی باید پیش از جراحی پلک حتما قطع شود. آسپرین هم جزو همین دسته از داروها است. بهتر است حداقل 5 روز پیش از انجام عمل جراحی پلک مصرفش قطع شود ولی در این مورد حتما با پزشک مشورت کنید.

3-راهی هست تشخیص دهم نیاز به کشیدن پلک بالایی دارم یا نیاز به بلفاروپلاستی؟

پاسخ: اول از همه تشخیص این موضوع بر عهده پزشک است و در جلسه مشاوره و معاینه تعیین می شود. اما اصولا روال به این شکل است که دکتر پوست پیشانی را می کشد. اگر با کشیدن پوست پیشانی، افتادگی پلک برطرف شود بهتر است عمل کشیدن پیشانی انجام شود ولی اگر کشیدن پوست پیشانی روی افتادگی پلک تاثیر اندکی داشت یا اصلا تاثیر نداشت بهتر است از بلفاروپلاستی استفاده شود.

4-آیا بعد از بلفاروپلاستی میتوانم رانندگی کنم؟

پاسخ: خیر. با توجه به نوع عمل رانندگی برای شما ممنوع است.

5-چرا بعضی افراد بعد از عمل جراحی پلک چشمانشان هنگام خواب باز میماند؟

پاسخ: باید بدانید اگر بافتی بیشتر از حد نیاز از پلک ها برداشته شود منجر به باز ماندن چشم هنگام خواب می شود که یکی از عارضه های مهم عمل جراحی پلک است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد عوارض بعد از جراحی پلک میتوانید مقاله ما در این مورد را مطالعه کنید.

۶-آیا لیفت ابرو و جراحی پلک نیاز دارم یا اصلا دو موضوع متفاوت است ؟

باید مراقب بود که تورم پلک بالایی یا افتادگی پلک بالا را با افتادگی ابرو اشتباه نگیرید.گاهی اوقات تورمی یا چربی که در بالای چشم دیده می شود ممکن است کاملاً مربوط به پلک ها نباشد بلکه به دلیل افتادگی ابروها باشد. در شرایط، اگر جراح چشم جراحی پلک را انجام دهد، نتیجه ممکن است برای بیمار رضایت بخش نباشد.

جهت اطلاعات بیشتر لیفت ابرو بکنم یا جراحی پلک مقاله لینک داده شده را مطالعه کنید.

در واقع اصلاح ابرو در چنین شرایطی ضروری است. در برخی موارد، افتادگی پلک و ابرو ممکن است نیاز به اصلاح با هم داشته باشند. یکی از مواردی که می تواند زیبایی پلک بالا را به خصوص در نژاد غربی که ایرانیان نیز جزو این گروه هستند افزایش دهد، چین پلک است که در واقع در اصطلاح پزشکان به آن چین پلک می گویند که در چشم های چینی مشخص می باشد .جهت انجام جراحی پلک در تهران باید این نکته را رعایت کرد

در پلک فوقانی قسمتی وجود دارد که مانند یک خط و چین می باشد که در واقع  هنگامی که از لبه مژه ها به سمت بالا میرویم  یک قسمت که پوست به پلک چسبیده است  با جایی که پوست از بافت زیرین پلک جدا شده و به طرف لبه فوقانی حدقه میرود با مرزی که یک چین و خطی پوست است جدا می شود که به ان چین پلکی یا لید کریز گفته می شود. در بعضی افراد ممکن است که این چین خوب وجود نداشته باشد و یا ضعیف باشد در نژاد شرقی به خصوص در افراد چینی، ژاپنی، کره ای و یا همسایه های شرقی ما در افغانستان  و حتی قسمت های زیادی از خراسان ممکن است چین پلکی وجود نداشته باشد در این صورت افرادی که می خواهند یک قیافه شرقی را تغییردهند طبیعتا یکی از کارهایی که باید برای آن ها انجام شود ایجاد چین پلکی می باشد
داشت و قطعا نارضایتی افرادی که تحت عمل قرار گرفته اند را به دنبال خواهد داشت

۷-بهترین ترمیم کننده جراحی پلک برای رد بخیه چیست؟

در این مقاله لینک داده شده بهترین ژل ترمیم کننده اسکار یا جای زخم جراحی پلک را معرفی کرده ایم که میتوانید در این قسمت مطالعه کنید

۸-برای بهبود رد بخیه جراحی پلک کورتون تزریق کنم یا خیر؟

حتی اگر خیلی خوب از زخم خود مراقبت کنید، باز هم ممکن است جای آن باقی بماند، زیرا جای زخم در برخی افراد بدلایل ناشناخته ، و بعضی قسمت های بدن بیشتر باقی می ماند. نیازی نیست که زخم خیلی عمیق یا شدید باشد تا جای آن باقی می ماند، بلکه یک زخم سطحی نیز ممکن است اثری از خود بر جای بگذارد. اسکار یا جای زخم در قسمت هایی از پوست بدن که کشیده می شود بیشتر دیده می شود.

در این موارد خاص تزریق کورتون پیشنهاد می شود ولی نه به همه ی کیس ها!

۹-آیا میتوانم بلفاروپلاستی را برای هر دو چشم انجام دهم؟

پاسخ: بله موردی ندارد و عمل جراحی پلک برای هر چهار پلک هم قابل انجام است.

۱۰-آیا بلفاروپلاستی با لیزر انجام می شود؟

پاسخ: لیزر وسیله ای برای ایجاد برش های دقیق است و پزشکان به جای استفاده از تیغ جراحی از لیزر استفاده میکنند و در این مقاله به ماهیت دقیق لیزر با جراحی پلک در ایران پرداخته ایم

۱۱-سیاهی دور چشم با جراحی پلک برطرف می شود؟

پاسخ: خیر سیاهی دور چشم با بلفاروپلاستی قابل حل نیست و روش های دیگری مثل کربوکسی تراپی پیشنهاد می شود

۱۲-آیا نتیجه جراحی پلک دائمی است؟

پاسخ: اگر عمل به درستی انجام شود اصولا باید دائمی باشد. پزشک در بلفاروپلاستی باید پوست و چربی اضافه را بردارد. برخی از پزشکان فقط پوست اضافه را بر میدارند.

موضوع مهم اینکه ما در کلینیک RMC به شما تضمین عدم بازگشت ده ساله نتیجه عمل را میدهیم.

۱۳-اگر بواسطه سانحه ای فرد قادر نباشد ابروی خود را تکان دهد و بواسطه آن چشم هم باز و بسته نشود آیا امکان بهبودی خود به خود وجود دارد؟

پاسخ: با توجه به توضیحات احتمالا عصب آسیب دیده است. در مواردی امکان بهبود خود به خود وجود دارد ولی حتما نیاز به معاینه دارد.

۱۴-اگر پتوز مادرزادی از کودکی داشته باشم سن مناسب برای عمل چه زمانی است؟

پاسخ: زمان مناسب برای عمل جراحی پلک بستگی به میزان افتادگی دارد. اگر افتادگی به حدی باشد که بینایی را تحت تاثیر قرار دهد حتی در زمان نوزادی توصیه این است که هر چه سریعتر عمل افتادگی پلک انجام شود. اما اگر پتوز بینایی را مختل نکرده باشد میتواند از سن 7 سالگی به بعد انجام شود.

۱۵-اگر مشکل افتادگی پلک همراه با عدم تقارن ابروها باشد با جراحی پلک قابل درمان است؟

پاسخ: اگر افتادگی پلک مادرزادی (پتوز) باشد معمولا با رفع پتوز ابرو هم اصلاح می شود. اما در صورتی که پف پلک ها مد نظرتان باشد در بسیاری از موارد امکان تصحیح ابروها همزمان با رفع پف پلک امکان پذیر است.

۱۶-من ۱۹ سال دارم و میخواستم عمل بزرگ کردن چشم رو انجام بدم چون چشمانی ریز دارم و پف بالای چشم هم دارم ایا برای عمل سن تعیین شده است؟ 

پاسخ : اساسا سن فاکتور تعیین کننده ای برای عمل جراحی پلک نیست ولی بستگی به نوع عمل و معاینات هم دارد.

۱۷-من 53 سال دارم احساس میکنم پلک بالایی افتادگی داره و جدیدا پف زیر چشم پیدا کردم میخواستم بدونم آیا میتوان همزمان با عمل پلکها ابرو هامو کمی بالا برده تا حالت چشام از این خمودگی در بیاد و هزینه عمل ها رو میشه تقریبی بفرمایید ؟

پاسخ : اصولا عمل همزمان قابل انجام است. به طور کل هزینه پس از معاینات اولیه تعیین میشود.

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4 / 5. تعداد آرا: 13

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک