RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 67
دسته بندی کلی

از بین بردن جای بخیه عمل پلک+‌ نظرات نی نی سایت

از بین بردن جای بخیه عمل پلک یکی از مهم ترین دغدغه های مراجعه کنندگان عمل جراحی پلک در تهران است. عمل بلفاروپلاستی یک عمل ساده است که بواسطه آن پوست و چربی اضافه پلک برداشته می شود. این عمل میتواند روی پلک های بالا، پلک های پایین یا هر چهار پلک انجام شود.

 انتظار می رود جای بخیه بعد از جراحی پلک باقی نماند. برای این منظور باید مراقبت های بعد از بلفاروپلاستی(تا دچار غیرقرینگی جراحی پلک) را به درستی انجام دهید. بعلاوه عمدتا پزشکان برای ترمیم جای بخیه عمل پلک کرم های ترمیم کننده ای تجویز می کنند. در این مقاله میخواهیم در مورد جای بخیه عمل پلک صحبت کنیم. به علاوه از نی نی سایت هم برای بررسی کامل تر استفاده میکنیم.
برای اینکه برای هر عملی از جمله عمل پلک یا بلفاروپلاستی ( در مرکز تخصصی جراحی پلک در تهران ) تجربه خوبی داشته باشید لازم است با آگاهی کامل به سراغ این عمل بروید. آگاهی کامل شامل دانستن مراقبت های پیش از عمل و بعد از عمل، انتخاب بهترین جراح پلک و عوارض احتمالی بعد از بلفاروپلاستی است.

 ماندن جای بخیه مربوط به دو عامل است که در صورتی که رعایت نشود شما گرفتار ان می شوید. یک، انتخاب بهترین پزشک متخصص جراحی پلک برای عملتان و دو، به درستی انجام دادن مراقبت های بعد از عمل. در این مقاله با کلینیک RMC تنها کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی همراه باشید تا در مورد از بین بردن جای بخیه بعد از عمل پلک بیشتر بدانید. ابتدا کمی در مورد روند جراحی پلک در بهترین مرکز بلفاروپلاستی تهران صحبت کنیم.

روند جراحی پلک

در بلفاروپلاستی یا جراحی پلک، پزشک جراح برحسب نیاز شما و تشخیص خود پلک هایی که نیاز به جراحی دارند را مشخص کرده و بافت اضافه را مشخص میکند. سپس داروی بیحسی تزریق می شود و بعد از آن پزشک برش هایی را در پلک ایجاد میکند تا چربی و پوست اضافه را از آن خارج کند.

 پس از اتمام این کار با زدن بخیه هایی برش را میبندد. تخصص پزشک در زدن این بخیه ها بسیار اهمیت دارد.(توصیه می شود مقاله بهترین جراح پلک تهران را بخونید) هرچقدر بخیه ها ریزتر باشد احتمال بر جای ماندن جای بخیه بعد از عمل پلک کمتر است. پس از عمل اصولا پزشک مسکنی در حد استامینوفن و همچنین پماد ترمیمی برای شما تجویز میکند. استفاده به موقع و طبق دستور پزشک از پماد ترمیمی و سایر داروها در بهبود سریعتر شما بسیار اهمیت دارد.

پزشک زمانی را مشخص میکند تا برای کشیدن بخیه به کلینیک بروید و بعد از آن اگر عمل به خوبی انجام شده باشد کار شما تمام است و فقط باید صبر کنید تا تورم و کبودی کمتر شود و نتیجه عمل مشخص شود.

همه چیز در مورد بخیه بعد از عمل پلک

همه چیز را در مورد جای بخیه بعد از عمل پلک بدانید

بلفاروپلاستی یا عمل پلک یک عمل زیبایی درمانی است. این عمل قرار است با از بین بردن بافت اضافه پلک ها زیبایی را به چشمان شما برگرداند ولی اگر جای بخیه های عمل پلک بماند این عمل به هدف اصلی خود نرسیده است. 

همانطور که گفتیم بخیه برای بستن برشی است که پزشک برای خارج کردن پوست و چربی از این برش استفاده میکند. عمدتا ناحیه پلک جز نواحی هست که به سرعت رو به بهبودی می رود ولی ممکن است تحت شرایط خاصی یا به دلایلی جای بخیه باقی بماند. عمدتا انتظار می رود اگر پزشک به اندازه کافی مهارت و تخصص داشته باشد و بیمار هم بعد از عمل تمام دستورات و مراقبت های بعد از عمل را به دقت انجام دهد جای بخیه ای باقی نماند.

 در واقع بر جای نماندن جای بخیه 50 درصد به مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک و 50 درصد به مهارت جراح بلفاروپلاستی بستگی دارد. پس در وهله اول مهم است که در انتخاب بهترین جراح بلفاروپلاستی کمال دقت را به خرج دهید.

 
جراحی پلک عمل ساده ای است ولی به این معنی نیست که هر پزشکی میتواند آن را انجام دهد. پزشکانی میتوانند این عمل را انجام دهند که علاوه بر داشتن تخصص و مهارت کافی با ساختار چشم هم آشنایی داشته باشند. چون در صورت عدم آشنایی کافی با ساختار چشم میتواند منجر به آسیب به چشم شود.

 
بعد از جراحی استفاده درست از کرم ترمیم کننده و مراقبت های لازم بعد از عمل بلفاروپلاستی در بهبودی هر چه سریعتر جای بخیه بعد از عمل ضروری است. پس لازم است حتما به توصیه های پزشک دقت کرده و آنها را مو به مو انجام دهید. همانطور که در بالا هم گفتیم 50 درصد نتیجه موفقیت آمیز عمل بستگی به اجرای دقیق مراقبت ها بعد از عمل جراحی پلک دارد.

چه عواملی باعث می شوند جای بخیه بعد از عمل پلک باقی بماند؟

عوامل تاثیر گذار بر جای بخیه بعد از عمل پلک

همانطور که گفتیم دو عامل اساسی وجود دارد که تقریبا در بر جای ماندن جای بخیه بعد از عمل پلک اثر برابری دارند.
توانایی و مهارت جراح پلک
• مراقبت های بعد از عمل و استفاده درست از کرم ترمیم کننده
هر کدام از این موارد را در ادامه توضیح میدهیم تا با آگاهی کامل سراغ عمل جراحی پلک بروید.

توانایی و مهارت جراح پلک

توانایی و مهارت جراح پلک در بر جای نماندن جای بخیه بعد از عمل پلک

اولین موردی که بسیار اهمیت دارد توانایی و مهارت جراح پلک است. اگر جراح به اندازه کافی مهارت نداشته باشد ممکن است از چند طریق باعث ماندن جای بخیه بعد از عمل پلک شود.
جراح پلکی که به اندازه کافی مهارت نداشته باشد برش اشتباهی را میزند. برش اشتباه یعنی عمق و اندازه برش درست نباشد. همین امر میتواند منجر به بروز عوارضی مانند برجای ماندن جای بخیه بعد از عمل پلک شود.

 به علاوه تشخیص محل برش هم نکته مهمی است که جراح ماهر میتواند به درستی آن را انجام دهد. در پلک فوقانی برش کوچکی زیر خط مژه زده می شود. اگر برش در جای دقیق و درستش باشد جای بخیه با چین طبیعی پلک کاملا پنهان می شود و ردی از بخیه باقی نمی ماند.

 در بلفاروپلاستی پلک پایین، که عمل ظریف تری هست به دو شکل انجام می شود. البته با نظر پزشک نوع عمل انتخاب می شود. در یک نوع از عمل بلفاروپلاستی پلک پایین برش در داخل پلک ایجاد می شود پس بخیه ای در کار نیست. در نوع دوم ولی برش دقیقا در زیر پلک ایجاد می شود و اگر برش و عمق آن به درستی انجام شود جای بخیه ای باقی نخواهد ماند.


در نهایت باید بگوییم اجرای تکنیک صحیح توسط جراح و البته استفاده از نخ بخیه با کیفیت هم میتواند در بر جای نماندن جای بخیه بعد از عمل پلک موثر باشد.

مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک

مراقبت های بعد از عمل جراحی پلک

دومین موردی که به اندازه مورد اول اهمیت دارد انجام درست مراقبت های بعد از عمل و استفاده درست از کرم ترمیم کننده است.
1. استفاده از ژل ترمیم کننده: یکی از روش های موثر درمان بخیه بعد از جراحی پلک استفاده از ژل های ضد عفونی کننده است. این ژل ها معمولا حاوی آنتی بیوتیک ها و مواد ضد التهاب هستند که التهاب را کاهش داده و از بروز عفونت جلوگیری میکنند. در نتیجه منجر به بهبود سریعتر بخیه ها می شوند.
2. استفاده از قطره چشمی ضد التهابی: برخی پزشکان ممکن است برای شما قطره چشمی که خاصیت ضد التهابی دارند تجویز کنند. این قطره ها همانند ژل های آنتی باکتریال عمل می کنند. استفاده از آنها منجر به کاهش التهاب و جلوگیری از عفونت می شود.
3. استفاده از کمپرس سرد در روز های ابتدایی: استفاده از کمپرس سرد بر روی پلک های بخیه شده، به کاهش درد و التهاب کمک می کند. توصیه می شود هر ساعت ده دقیقه در روزهای نخست از کمپرس سرد استفاده کنید.
4. خواب و استراحت کافی: برای بهبودی بخیه های پلکی و در کل روند سریعتر بهبود در عمل پلک نیاز به استراحت کافی دارید. مطالعه زیاد، کار با لپتاپ یا گوشی به مقدار زیاد روند بهبود را کندتر می کند.
5. پرهیز از استفاده از آرایش: بهتر است برای چند روز بعد از عمل پلک، از استفاده از آرایش خودداری کنید. آرایش می تواند باعث عفونت شود. درنتیجه باعث کند شدن فرآیند ترمیم جای بخیه بعد از عمل پلک شود.


در نهایت، بهتر است بدانید برای بهبودی بخیه های بعد از جراحی پلک بهتر است صبور باشید. این فرآیند زمان بر است و شاید مدتی طول بکشد ولی هر زمان احساس کردید بخیه ها رو به بدتر شدن می روند حتما به پزشک مراجعه کنید.

راه های درمان بخیه بعد از عمل پلک

راه های درمان بخیه بعد از عمل پلک

استفاده از ژل های بخیه بعد از عمل جراحی پلک می تواند به بهبود سریعتر و با کیفیت تر زخم های جراحی کمک کند. چرا که این ژل ها باعث کاهش التهاب، درد، قرمزی و سفتی در ناحیه جراحی می شوند.
ژل های مورد استفاده بعد از جراحی پلک که در ادامه سه تا از آنها را بررسی میکنیم ویژگی هایی دارند که منجر به بهبود سریعتر جای زخم بعد از عمل می شود. بسیاری از این ژل ها خاصیت ضد التهاب دارند. به این معنی که حاوی موادی مانند آلوئه ورا و چای سبز هستند که این مواد خاصیت ضد التهابی دارند. 

بعلاوه برخی از این ژل ها با داشتن موادی همچون لیدوکائین به تسکین درد هم کمک میکنند. همچنین ژل های بخیه با داشتن موادی مانند نئوماسین خطر عفونت جراحی را کاهش داده و موجب بهبود زخم می شوند. 

بعد از عمل جراحی عمدتا محل بخیه خشک شده و انعطاف پذیری لازم را ندارد همین موضوع میتواند منجر به بروز چین و چروک شود. بعضی از این ژل ها مرطوب کننده در خود دارند که همین امر موجب افزایش انعطاف پذیری پوست آن ناحیه می شود.
آنچه که مهم است در مورد استفاده از ژل های بخیه بدانید این است که اولا این ژل ها باید توسط پزشک معین شود. بعلاوه نحوه استفاده از آن نیز توسط بهترین جراح پلک توضیح داده می شود.

 
در کل، استفاده از ژل های بخیه می تواند در بهبود سریعتر و با کیفیت تر زخم های جراحی پلک کمک کند، اما به عنوان بخشی ازروند درمان نه جایگزین کل دستورات پزشک. در ادامه سه تا از بهترین ژل های بخیه را معرفی میکنیم. با ما همراه باشید:

ژل بخیه استراتامد بعد از جراحی پلک

ژل بخیه استراتامد

ژل بخیه استراتامد یکی از انواع ژل های مورد استفاده بعد از عمل پلک است. این ژل با دارا بودن ویژگی‌هایی مانند چسبندگی، انعطاف پذیری و ایجاد رطوبت، در فرآیند بهبودی پس از جراحی بسیار موثر است.
استفاده از این ژل به دلیل داشتن ویژگی‌های ضد التهابی و آنتی باکتریالی یک روش برای از بین بردن عفونت احتمالی در مناطق جراحی است.
توجه کنید که برای استفاده از ژل بخیه استرامد، باید دستورات پزشکی را به دقت دنبال کنید. ضمنا هرگونه علائم مانند تورم، درد و قرمزی در منطقه جراحی را به پزشک اطلاع دهید.

ژل بخیه اسکار استاتیک بعد از جراحی پلک

ژل بخیه اسکار استاتیک

ژل بخیه اسکار استاتیک یک محصول پزشکی است که برای ترمیم جای بخیه بعد از جراحی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل با داشتن ویژگی‌هایی مانند کاهش التهاب، رفع خارش و سوزش، بهبود رنگ و بافت پوست و کاهش شدت نشانه‌های اسکار بسیار موثر است.
ژل بخیه اسکار استاتیک با داشتن ویژگی‌هایی مانند حاوی سیلیکون، افزایش انعطاف پذیری، اصلاح بافت پوست و کاهش ظاهر اسکار، به بهبودی پس از جراحی کمک می‌کند.
در صورت استفاده از ژل بخیه اسکار استاتیک، باید دستورات پزشکی را به دقت دنبال کنید. اگر هرگونه علائمی مانند خارش، تورم، درد و قرمزی در منطقه جراحی داشتید فورا پزشکتان را مطلع کنید.

ژل بخیه رژوواسیل بعد از جراحی پلک

ژل بخیه رژوواسیل

ژل بخیه رژوواسیل یک محصول پزشکی است که برای ترمیم جای بخیه بعد از عمل جراحی پلک مورد استفاده قرار می‌گیرد. این ژل حاوی گیاهان طبیعی است. همچنین خاصیت افزایش انعطاف پذیری ، کاهش التهاب و تسریع در فرآیند بهبودی، دارد که برای درمان بخیه‌های جراحی پلک بسیار موثر است.
این ژل با دارا بودن ویژگی‌های ضد التهابی، آنتی باکتریالی و آنتی اکسیدانی، به کاهش التهاب در منطقه جراحی کمک می‌کند و در عین حال با افزایش ارتجاع و اصلاح بافت پوست، به بهبودی و بازگشت به شکل طبیعی پوست کمک می‌کند.

از بین بردن جای بخیه پلک نی نی سایت

از بین بردن جای بخیه بعد از عمل پلک در نی نی سایت

برای تکمیل این مقاله به سراغ یکی از پرطرفدارترین سایت های فارسی زبان رفتیم. نی نی سایت جزو سایت های بسیار پرطرفدار است لذا در آن جستجو کردیم تا ببینیم کاربران چه راه حل هایی را برای درمان جای بخیه بعد از عمل پلک پیشنهاد دادند.

 
مورد اولی که بعد از جستجو به نظرمان رسید این بود که همانطور که گفتیم در حالت طبیعی نباید جای بخیه باقی بماند. این موضوع بستگی به دو مسئله دارد. یکی مهارت جراح و دیگری مراقبت ها بعد از عمل به ویژه استفاده از کرم های ترمیم کننده. مثلا این نظر را ببینید:

جای بخیه

دغدغه ایشان همانطور که مشخص است این است که جای بخیه ها تبدیل به اسکار نشود البته پزشک ماهر سعی میکند در زدن برش و بخیه دقت کافی را به خرج دهد تا کمترین و ظریف ترین بخیه را بزند.

جای بخیه بعد از عمل پلک

همانطور که در این نظرات میبینید افراد متاسفانه بعد از ماه ها درگیر جای بخیه هستند. مثلا در این مورد ببینید که بخاطر انتخاب اشتباه پزشک فرد دچار چه مشکلاتی شده است:

قرمزی بعد از عمل پلک

این کاربر هم تقریبا به همین مشکل دچار شده است و دنبال راه حل میگردد:

بر جای ماندن بخیه بعد از عمل پلک

درست است که برای از بین رفتن جای بخیه باید صبور بود و البته بستگی به جنس پوست هم دارد ولی اصولا بعد از دو ماه جای بخیه از بین خواهد رفت. این کاربر را ببینید که کاملا از عمل رضایت داشته اند.

نتیجه عمل خوب بعد از جراحی پلک

جمع بندی در مورد جای بخیه بعد از عمل پلک

جمع بندی در مورد بخیه بعد از عمل جراحی

مهم ترین موضوعی که باید بدانید این است که جای زخم بعد از عمل پلک در صورتی از بین میره که عمل خوب انجام شده باشه و اگر دکتر به اندازه کافی مهارت نداشته باشه یا مراقبت ها به درستی انجام نشده باشه روند بهبود سخت تر میشه.

پس حتما به این دو نکته دقت کنید. حالا بزارید یه نکته ای رو بهتون بگیم. اگر میخواید تحت نظر بهترین جراحان بلفاروپلاستی عمل بشید و نگرانی بابت جای بخیه بعد از عمل پلک نداشته باشید بهتون کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC رو پیشنهاد میدیم. 

پزشکان ما همه متخصص و فوق متخصص هستند به علاوه به طور کامل نحوه استفاده از کرم های ترمیم کننده را به شما آموزش می دهند. اگر میخواهید بیشتر مطمئن شوید میتوانید نمونه کارهای بلفاروپلاستی را ببینید. پزشکان ما علاوه بر آشنایی با ساختار چشم بخیه های ظریف بسیار برایشان اهمیت دارد پس نهایت ظرافت و دقت را به کار می برند تا دچار مشکلی نشوید. اگر میخواهید یک مشاوره رایگان با مشاوران ما داشته باشید شماره تماس خود را وارد کنید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.2 / 5. تعداد آرا: 24

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
همه چیز درباره از بین بردن جای بخیه عمل پلک با بررسی نظرات نی نی سایت
Article Name
همه چیز درباره از بین بردن جای بخیه عمل پلک با بررسی نظرات نی نی سایت
Description
اگر نگران جای بخیه بعد از عمل پلک هستید در این مقاله به تمام راه حل ها و علل ایجاد جای بخیه بعد از عمل پلک اشاره میکنیم.
Author
کلینیک RMC
Publisher Name
کلینیک RMC
Publisher Logo

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک