RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 100
بلفاروپلاستی زیبایی دسته بندی کلی

کانتوپلاستی چیست و بهترین مرکز جراحی کانتوپلاستی در تهران

زیبایی یکی از ارکان اصلی هر فرد در شکل‌گیری اعتماد به نفس اوست. با گذر زمان و بالا رفتن تجربه هر فرد، بسته به پارامترهای مختلف زیباییی افراد نیز دست خوش تغییرات مثبت و یا منفی می‌باشد. اما تغییر در کدام یک از اجزای صورت بیشترین تاثیر را بر زیبایی و شادابی شما می‌گذارد؟
بله چشم‌ها یکی از تاثیرگذارترین اجزای صورت هستند. همانطور که برای زیباتر کردن همه اجزای چهره عمل‌های متعددی وجود داره، برای چشم‌ها هم عمل‌های زیبایی مخصوص وجود داره. اما کانتوپلاستی چیکار می‌کنه؟ این عمل در واقع چشم‌ها رو درشت‌تر و کشیده‌تر می‌کنه.
شاید بتوان یکی از ویژگی‌های چهره شرقی را افتادگی پلک‌ها دانست. در واقع افراد با چهره‌های شرقی چشم‌هایی باریک و پف آلود دارند. یکی از راه‌حل‌های درمانی این نوع از چشم‌ها و زیباتر کردن آن‌ها کانتوپلاستی است. کانتوپلاستی عملی برای درشت کردن چشم‌ها یا به اصطلاح عمل چشم گربه‌ای است.

کانتوپلاستی چشم چیست؟

کانتوپلاستی یک عمل زیبایی چشم با تغییر گوشه چشم است. در واقع با تغییر گوشه چشم، پف پلک برطرف شده و چشم اصطلاحا گربه‌ای می‌شود. اسم این عمل از ترکیب دو واژه “کانتوس” به معنی گوشه چشم که کلمه‌‌ای یونانی است و “پلستی” به معنی شکل دادن گرفته شده است اما در زبان عامیانه هما‌نطور که گفتیم، به آن عمل چشم گربه‌ای می‌گویند.
این عمل همانطور که گفتیم در کانتوس یا گوشه بیرونی چشم یعنی جایی که پلک بالایی و پایینی بهم می رسند انجام می شود. در نتیجه منجر به ایجاد یک شیب ملایم رو به بالا می‌شود و چشم درشت‌تر و کشیده‌تر به نظر میرسد.
روش انجام این عمل بین بیماران متفاوت است، اما هدف کلی این است که تاندون کانتال تحتانی برش داده شود و سپس تغییر مکان داده یا سفت شود. پزشک برای دسترسی به این تاندون، معمولاً برشی در گوشه بیرونی چشم ایجاد می‌کند. تاندون به منظور حمایت از پلک به موقعیت جدید خود کشیده می شود و سپس با استفاده از بخیه مجدداً متصل می شود. در کل این روش یک تا دو ساعت زمان میبرد.
اگر چه در این عمل اصول اولیه یکسان است ولی هر جراحی اکوپلاستی تکنیک های جراحی خود را دارد که می‌توانید از روش های جراح در طول مشاوره پیش از عمل آگاه شوید.

2 نوع بخیه در جراحی چشم گربه‌ای

یک جراح چشم باتجربه مراقبت زیادی برای ایجاد برش در چین طبیعی پلک انجام می‌دهد تا جای زخم پس از جراحی به حداقل برسد. این جراحی اگر درست و توسط پزشک با تجربه انجام شود، می‌تواند پلک پایینی را که شل شده یا پایین افتاده است را هم سفت کند.
بخیه‌ها برای این عمل در دو نوع جذبی و غیر جذبی است. در مدل غیر جذبی جراح حدودا پس از یک هفته تا ده روز پس از عمل کانتوپلاستی بخیه‌ها را می‌کشد ولی در بخیه‌های نوع جذبی در عرض 4 تا 7 روز بخیه‌ها جذب شده و نیازی به کشیدن نیست. در واقع اگر برش مربوط به جراحی در داخل چشم انجام شود بخیه جذبی و درصورتی که برش در زیر پلک انجام شود بخیه‌ها کشیدنی و غیر جذبی است.

کاربرد کانتوپلاستی چشم چیه؟

کانتوپلاستی چشم همانطور که گفتیم نوعی جراحی پلک است که روی گوشه های خارجی چشم تمرکز می‌کند. علاوه بر زیبایی برای درمان مواردی همچون اکتروپیون و افتادگی پلک پایین هم استفاده می شود. حال باید ببینیم این دو مورد که کانتوپلاستی به رفع اونها کمک میکنه یعنی چی؟ اول از همه باید بگیم که به طور کل این مشکلات ناشی از دلایل مختلفی مثل نتیجه نامطلوب ناشی از جراحی قبلی، سن، شرایط هورمونی، عوامل ارثی، تروما یا فلج ایجاد می شوند. اما برسیم به تعریف این دو مشکل:
اکتروپیون وضعیتیه که پلک پایین از چشم فاصله میگیره و پلک داخلی دیده میشه. این ممکنه یکی از عوارض بد انجام شدن بلفاروپلاستی هم باشه. این موضوع علاوه بر اینکه روی زیبایی تاثیر میزاره منجر به خشکی و افزایش خطر عفونت هم میشه.
البته این موضوع در افراد مسن شایع تر است اما عوامل دیگه ای مثل ضربه یا قرار گرفتن بیش از حد در برابر نور خورشید یا همانطور که پیش تر گفتیم عمل بلفاروپلاستی بد میتونه منجر به این عارضه بشه که یکی از راه های درمانش کانتوپلاستیه.
اما افتادگی پلک پایین بیشتر بخاطر افزایش سن و افتادگی پوست اتفاق میقته. اگر برای این عمل پیش بهترین جراح کانتوپلاستی تهران برید میتونه شلی بافت رو بهبود میبخشه و به چشم ظاهری جوان تر و بهتر هم بده.

فرق بین کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی رو می‌دونید؟

کانتوپلاستی را نباید با بلفاروپلاستی اشتباه گرفت چرا که این دو عمل باهم متفاوت هستند. درسته که هر دو عمل روی چشم ها و بافت های مرتبط با آن انجام می شوند ولی اهداف متفاوتی را دنبال میکنند.

بلفاروپلاستی روشی برای از بین بردن پوست و بافت اضافه پلک بالا و پایین است. این افتادگی پوست یا به دلیل ژنتیک است یا به دلیل افزایش سن اتفاق می افتد. اما در این روش تغییری در فرم یا سایز چشم اتفاق نمی افتد. برعکسِ کانتوپلاستی که در فرم و سایز چشم تغییر ایجاد می‌کند و آن را کشیده تر و درشت تر می‌کند.

همانطور که مشخص است در کانتوپلاستی چشم برخلاف بلفاروپلاستی بافتی برداشته نمی‌شود و حالت چشم تغییر می‌کند اما در بلفاروپلاستی حالت چشم که براثر مرور زمان دچار تغییر شده به حالت طبیعی بر میگردد.

5 علامت که شما را جزو کاندیداهای کانتوپلاستی یا جراحی چشم گربه‌ای می‌کنه

5 علامت کاندیداهای عکل کانتوپلاستی

هر کسی که از سلامت عمومی برخوردار است، می‌تواند از این عمل برای زیباتر و کشیده تر شدن چشمانش استفاده کند ولی به طور کل اگر این ویژگی ها را داشته باشید به طور خاص برای عمل کانتوپلاستی چشم کاندید مناسب تری هستید:
• چشمان کوتاه افقی دارید
• چشمانی بسیار نزدیک بهم دارید
• بلفاروپلاستی یا جراحی پلک ناموفق داشتید
• چشم هایی کشیده تر میخواهید
• چشمانی غمگین و خسته دارید
عموما پزشکی که انتخاب میکنید باید عملکرد پلک پایین، میزان شلی پلک و وضعیت کلی شما بعلاوه ساختار صورت را به دقت بررسی کند و اگر به عمل چشم گربه‌ایاحتیاج داشته باشید آن را به شما بگوید.
شما چطور؟ تا حالا براتون سوال پیش اومده که نیاز به عمل کانتوپلاستی یا چشم گربه‌ایدارید؟ دلتون میخواد بدونید کاندید مناسبی برای این عمل هستید یا نه؟
بهتون پیشنهاد میکنیم با کارشناسان ما تماس بگیرید و مشاوره تلفنی داشته باشید تا متوجه بشید که آیا جراحی چشم گربه‌ایبرای شما مناسب هست یا خیر

قبل از عمل کانتوپلاستی به چه نکاتی توجه کنم؟

نکات قبل از عمل کانتوپلاستی

در ابتدا لازم است بدونید که یک سری از این نکات با موارد لازم پیش از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی یکی هستند.
موردی که در همه جراحی های زیبایی اهمیت دارد و کانتوپلاستی هم از این قاعده مستثنی نیست این است که چهار هفته پیش از جراحی نباید سیگار کشید و از مصرف الکل حداقل یک هفته پیش از عمل هم باید خودداری کنید. بعلاوه توجه داشته باشید که لازم است از آوردن اشیای گران قیمت و زیورآلات با خود به اتاق عمل نیز خودداری کنید.
هنگام عمل لباس گشاد پیراهن دکمه دار یا زیپ دار بپوشید و بعلاوه پیش از عمل مواد ارایشی و لوسیون را مصرف نکنید. در مورد مصرف داروهایتان پزشک را مطلع کنید و با او مشورت کنید. بعلاوه اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید نیز لازم است حتما پزشکتان اطلاع داشته باشد.
حداقل دو هفته پیش از عمل از مصرف آسپیرین یا هر گونه داروی رقیق کننده خون هم خودداری کنید. شب قبل از عمل غذای سبک بخورید.
در نهایت توصیه همیشگی ما اینه که قبل از هر تصمیمی برای عمل بهتر است با پزشکتان مشورت کنید.

مراقبت های بعد از عمل چشم گربه‌ای چه مواردی است؟

مثل اکثر جراحی های چشم بهبودی پس از کانتوپلاستی یک هفته تا ده روز طول می‌کشد. از آنجاییکه چشم عضو حساسی است لازم است به اندازه کافی استراحت کنید. باید بدونید تورم و کبودی پس از عمل اصلا غیر طیبعی نیست ولی به مرور در طی دو هفته کاهش می یابد.

جراح معالج، برای شما آنتی بیوتیک های خوراکی، پماد چشمی و همچنین قطره های چشمی تجویز می‌کند که با مصرف آنها به مرور تورم و کبودی ناشی از عمل هم برطرف می شود، در نظر داشته باشید که برای بهبود هر چه سریعتر لازم است داروها را به موقع مصرف کنید.

بعد از عمل سعی کنید سر را بالا نگه دارید و از انجام هر گونه فعالیتی که باعث افزایش گردش خون در ناحیه چشم در ماه اول شود خودداری کنید بعلاوه تا 8 ساعت بعد از عمل حمام نروید.

 کارهایی مثل بلند کردن وزنه، خم شدن، مالیدن ناحیه چشم، آرایش کردن یا حتی گریه کردن از جمله فعالیت هایی است که منجر به افزایش فشار به چشم می شوند. استفاده از لنز های طبی و زیبایی یا حتی بیش از حد تلویزیون یا موبایل نگاه کردن تا چند هفته پس از عمل ممنوع است و استراحت مکرر به چشم ها را در این دوران فراموش نکرده و در فضای بیرون از عینک آفتابی استفاده کنید. این موارد با مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی تقریبا یکسانه فقط چون کانتوپلاستی عمل سخت تریه پس بهبودش به زمان بیشتری احتیاج داره.

باید توجه داشته باشید که در صورتی که یک سری علائم مثل درد شدید یا تغییر در بینایی پس از عمل بوجود آید حتما با پزشکتان تماس بگیرید.

مزایا و معایب کانتوپلاستی رو بهتر بشناسید

هر عمل جراحی مزایا و معایب خود را دارد البته با دقت کافی در انتخاب بهترین کلینیک و بهترین جراح کانتوپلاستی در تهران معایب کمتری انتظار شما را می کشد. میتوان گفت باز هم مراحل انتخاب بهترین جراح کانتوپلاستی با انتخاب بهترین جراح و کلینیک بلفاروپلاستی یکیه و شامل مواردی مثل بررسی تحصیلات پزشک، بررسی نمونه کارها و نظرات سایر مراجعه کنندگان و در نظر گرفتن امکانات کلینیک است.

از مزایای هر گونه عمل جراحی زیبایی از جمله کانتوپلاستی چشم میتوان به جوان تر شدن چهره، لیفت اندک برای صورت و اطراف پلک و همچنین از بین رفتن ظاهر غمگین، خسته و پف آلود چشم اشاره کرد بعلاوه کانتوپلاستی چشمان شما را درشت تر و زیباتر خواهد کرد. ولی در عین حال همانطور که گفتیم این عمل ممکن است مشکلاتی هم برای شما ایجاد کند.

رعایت دو نکته باعث می شود مشکلات کمتری برای شما بوجود آید: اول، رعایت درست و صحیح دستوراتی است که پزشک به شما گفته است و دوم انتخاب بهترین پزشک و کلینیک کانتوپلاستی. در واقع با انتخاب بهترین جراح و کلینیک کانتوپلاستی در تهران میتونید این عوارض را به حداقل برسانید.

در اینجا کلینیک RMC به کمک شما می آید و براساس شرایط شما بهترین پزشک را به شما معرفی می‌کند. اگر در مورد این عمل سوالی دارید کارشناسان ما در خدمت شما هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند.

عمل هایی که مربوط به پلک هستند ممکن است در صورتی که جراح به اندازه کافی مهارت نداشته باشد منجر به عدم قرینگی چشم ها شود. کانتوپلاستی هم از این قاعده مستثنی نیست ولی باید توجه داشته باشید که معکوس کردن پروسه کانتوپلاستی کار دشواری است و در نتیجه اصلاح مشکلات مربوط به این عمل هم دشوار است.

در صورتی که جراح در زدن بخیه‌ها دقت کافی را به خرج ندهد ممکن است چین هایی بزرگ و غیر طبیعی روی پلک ها ایجاد شود یا حتی رد بخیه نیز در این موارد ممکن است باقی بماند.

حساسیت به مواد بی حسی یا بیهوشی هم ممکن است برای شما اتفاق بیفتد که البته زودگذر است و بعد از گذشت مدتی این علائم برطرف می شود. به طور کل باید بدانید عمل کانتوپلاستی چشم نسبت به عمل دیگری مثل بلفاروپلاستی عمل پیچیده تری است و نیازمند استراحت بیشتر و مهارت بیشتر جراح دارد.

هزینه عمل کانتوپلاستی چقدر است؟

همانطور که گفتیم این عمل به نسبت عملی مثل بلفاروپلاستی عمل پیچیده تری است. شاید بپرسید چرا این دو عمل را باهم مقایسه میکنیم؟ چون با وجود اینکه این دو عمل تفاوت های زیادی باهم دارند ولی به هر حال هر دو عملی هستند که روی چشم ها و بافت های مرتبط با آن انجام می شوند.

به طور کل به دلیل پیچیدگی بیشتر عمل کانتوپلاستی هزینه این عمل هم به نسبت عملی مثل بلفاروپلاستی بیشتر است. البته این هزینه جراحی چشم گربه‌ایمثل هزینه عمل جراحی پلک به عواملی همچون انتخاب کلینیک و دستمزد پزشک، منطقه جغرافیایی و نوع عملی که شما نیاز دارید بستگی دارد بعلاوه باید بدانید که اگر این عمل را به صورت ترکیبی با سایر عمل ها مثل لیفت ابرو انجام دهید هزینه عمل بالاتر می رود.

باید بدونید حتما پزشک باید شما رو ویزیت کنه تا بتونه به طور دقیق هزینه عمل رو تعیین کنه و بدون ویزیت حضوری امکان تعیین دقیق هزینه ممکن نیست.

هزینه عمل کانتوپلاستی به چه صورت است؟

بهترین مرکز جراحی کانتوپلاستی در تهران

حالا که تمام این موارد مربوط به کانتوپلاستی رو خوندید، اگر به این نتیجه رسیدید که این عمل رو باید به هر دلیلی انجام بدید وارد مرحله مهم تر انتخاب بهترین جراح و کلینیک کانتوپلاستی در تهران می شوید.

همونطور که گفتیم کانتوپلاستی یا عمل چشم گربه‌ایعمل پیچیده تری نسبت به بلفاروپلاستیه و نیاز به مهارت بیشتری از جانب پزشک داره. بعلاوه اگر پزشک بد عمل کنه بیمار درگیر عوارض خطرناک تری هم میشه که در بالا به اون اشاره کردیم پس لازمه در انتخاب پزشک و کلینیک خیلی دقت کنید.

کلینیک تخصصی RMC با داشتن پزشکانی متخصص در این زمینه که هم تجربه انجام این عمل رو دارند و هم ساختار چشم و صورت رو خیلی خوب می شناسند به شما کمک میکنه تا تجربه بهتری داشته باشید. ما بهترین جراحان کانتوپلاستی تهران رو گرد هم آوردیم تا با هزینه مناسب به شما کمک کنیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.8 / 5. تعداد آرا: 19

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک