RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 66
دسته بندی کلی

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی یک روش جدیده؟

انسانِ صدها سال پیش با انسان جهان امروز تفاوت‌های زیادی داره اما نقطه اشتراک هر دوی آن‌ها میل طبیعی‌شان به زیبایی‌های درونی و بیرونیه حتی درمورد جهان آینده که تنها بر روی کوهی از حدس و گمان‌ها بنا شده یک چیز قطعیه، زیبایی‌دوستی و زیبایی‌خواهی انسان‌هایی که در آن زندگی می‌کنند.

اما وقتی ما با هدف رسیدن به زیبایی و سلامتی تصمیم به جراحی و درمان افتادگی پلک می‌گیریم با این سوال رو به ‌رو می‌شیم که آیا من باید خودم رو همین جور که هستم دوست داشته باشم یا این تغییرات ظاهری و درونی هست که شخصیت من رو قدم به قدم کامل‌تر می‌کنه؟ آیا فضای جامعه و شبکه‌های اجتماعی من رو به این سمت می‌کشونه یا این برآمده از غریزه طبیعی انسان برای رسیدن به کمال و زیباییه؟

نگاهی به سفر پرماجرای بلفاروپلاستی و خدماتی‌ که به مردم ارائه کرده می‌تونه تا حد خوبی جواب سوال‌هامون رو بده.

به احتمال زیاد شما هم مثل من وقتی اولین بار کلمه بلفاروپلاستی رو شنیدید، گمان کردید با یک روش خیلی جدید رو به‌ رو هستید که حتی خود جراحان پلک هم اطلاعات دقیقی ازش ندارند . اما اگر بهتون بگم شواهد بسیار واضحی از جراحی بلفاروپلاستی در قرن دهم وجود داره چه فکری می‌کنید؟ بله چشم‌هاتون دارن درست می‌بینن قرن دهم.

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی یک روش جدیده؟

در دورانی که دنیا خیال چنین سطحی از رفاه و تکنولوژی را حتی در خواب‌هاش هم نمی‌دید سلوس، نخستین نویسنده در رشته پزشکی در یکی از کتاب‌هایش به نام دیارتیبوز به اولین جراحی پلک برای برداشتن پلک بالا اشاره کرد. انسان آن دوره که نه ثاتیری از شبکه‌های اجتماعی و مانند اون داشته و نه وقتی برای درگیر شدن با چیزی جز نیازهای اساسی و مهم مثل تامین غذا و گرم نگه داشتن خانه، چرا به فکر درمان افتادگی پلک افتاده؟ آیا این می‌تونه نشانه‌ای باشه برای اثبات این موضوع که بلفاروپلاستی برای نیازی بسیار مهم‌تر و حیاتی‌تر از آن چه که فکر می‌کنیم به وجود آمده؟

بلفاروپلاستی، عملی برای بهتر شدن زندگی؟!

همان طور که گفته شد اولین روزنه‌های چیزی که امروزه‌ به بلفاروپلاستی می‌شناسیم، برای درمان افتادگی پلک بالا، در قرن دهم شکل گرفت اما این تازه اول سفر پرماجرای بلفاروپلاستی بود.

زمانی که دکتر کارل فریناند در قرن 19 از کلمه بلفاروپلاستی برای جراحی پلک استفاده کرد، به طور خاص‌تری توجه‌ها به سمت این عمل رفت و به نوعی از بقیه عمل‌ها متمایز شد. اما کارل تصورش را هم نمی‌کرد که جراحی پلکی که حالا دیگر آن را بلفاروپلاستی می‎‌نامیدند روزی نه تنها راه حلی برای درمان افتادگی پلک‌ باشه بلکه به ابزاری مهم برای بهبود و ارتقای کیفیت زندگی مردم تبدیل بشه.

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی زندگی رو قشنگ تر میکنه

جنگ جهانی اول و دوم از دوران‌هایی بود که به بهترین شکل ممکن نشان داد، چگونه بلفاروپلاستی زندگی مردم را بهتر می‌کند. مطمئناً وقتی صحنه‌ای رو تصور کنید که چگونه درمان جراحت‌های پلک و چشم سربازان و برگرداندن بینایی به آن‌ها به وسیله جراحی بلفاروپلاستی رگه‌های امید را در دل‌شان رشد می‌ده، شما هم با من هم نظر می‌شید که معنا و دلیل این جراحی چیزی جز بهتر کردن زندگی انسان‌ها نیست.

امروزه هم هدف از انجام بلفاروپلاستی افزایش کیفیت زندگی مردم و رقم زدن حس خوب سلامتی برای آن‌هاست. درواقع بلفاروپلاستی فرصتی است برای این که جهان را از دریچه چشمان‌مان با اعتماد به نفس بیشتری نظاره کنیم و زیبایی‌های بیشتری را ببینیم.

اما داستان درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی به همین جا ختم نمی‌شه؛ پزشکان در جنگ‌های جهانی اول و دوم سعی کردند نوآوری‌ها و روش‌های جدیدی رو برای کمک به بهبود بینایی سربازان انجام بدن که نتیجه این تلاش‌ها به پیشرفت‌های گسترده‌ای در این جراحی منجر شد و اینجا بود که عصر تازه‌ای برای جراحی بلفاروپلاستی شروع شد.

این روزها درمان افتادگی پلک خیلی آسون شده

نمی‌دونم به دونده‌ها موقع نزدیک شدن به خط پایان دقت کرده‌اید یا نه؟ دونده‌ها وقتی به خط پایان نزدیک می‌شوند و به اصطلاح چشم‌شان به آن خطی که مسیر رو از عرض تقسیم کرده می‌خورد، سرعت‌شان بیشتر می‌شود. برای پزشکان بلفاروپلاستی هم چنین اتفاقی افتاد. زمانی که موفقیت‌های گذشته و حال خوب آدم‌ها را دیدند، برای رسیدن به موفقیت‌های بعدی در بلفاروپلاستی سرعت‌شان را بیشتر کردند. تنها تفاوت پیشرفت در بلفاروپلاستی با پیشرفت دونده‌ها در این است که برای جراحی پلک، خط پایان وجود ندارد و جراحان و پزشکان بعد از رسیدن به هر روش و دستاورد جدید دوباره مسیر تازه‌ای رو شروع می‌کنند

درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی سخته یا آسون؟

برای مثال پزشکان شروع به علامت‌گذاری برش‌هایی کردند که در طول عمل باید ایجاد می‌شد. این کار باعث شد عمل‌ها نتیجه‌بخش‌تر شوند و رضایت مراجعه‌کنندگان را به همراه بیاورند. اما جراحان بلفاروپلاستی اینجا هم متوقف نشدند و تکنیک‌ها و روش‌های جدیدی برای مراقبت‌های بعد از عمل معرفی کردند تا جای زخم‌های جراحی به سرعت از بین برود. آن‌ها بارها و بارها از خط پایان رد شدند و دوباره شروع به حرکت کردند و مرحله به مرحله جراحی بلفاروپلاستی را به چیزی که الان هست نزدیک‌تر کردند تا امروز ما از درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی به عنوان یک عمل بسیار سبک و سرپایی که منجر به جوانسازی چشم و صورت می‌شود یاد کنیم. عملی با ریسک بسیار پایین و دوره نقاهت بسیار کوتاه که بهبود سلامتی و بهتر شدن زندگی‌ افراد را تضمین می‌کند.

دنیای بلفاروپلاستی امروز، دنیایی جذاب و پر از روش‌های جدیده که هرکدوم از آن‌ها این جراحی رو آسون‌تر و اثربخش‎‌تر کردند.

روش‌های درمان افتادگی پلک رو میشه به دو بخش تقسیم کرد:

  • ایجاد برش با تیغ جراجی: دراین روش جراح به وسیله چاقو و دیگر لوازم جراحی برشی در ناحیه چین پلک ایجاد می‌کند تا برش قابل تشخیص نباشد. سپس قسمتی از پوست پلک و بعد بافت چربی رو با دقت و ظرافت خارج می‌کند.
  • برش پوست به وسیله تکنولوژی‌های جدید: در این روش به جای استفاده از تیغ جراحی، پزشک به وسیله تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای مانند لیزر می‌تواند سلول‌های سطحی پوست رو مورد هدف قرار بده و برش‌های ریزی در اون نواحی ایجاد کنه.

درمان افتادگی پلک با لیزر

یکی از روش‌های جدید بلفاروپلاستی که طرفداران زیادی هم پیدا کرده درمان افتادگی پلک با لیزر است. در این روش به قدری برش‌های ایجاد شده بر روی پوست سطحی و کوچک هستند که نیازی به بخیه ندارند. شما با این روش نه تنها دیگر نگران جای بخیه نخواهید بود بلکه باور این که هفته پیش یک عمل‌ جراحی پلک داشته اید هم برای‌تان سخت خواهد. چرا که کمتر از یک هفته هیچ اثری از جراحی روی صورت‌تان پیدا نخواهید کرد.

درمان افتادگی پلک با لیزر | کلینیک RMC

با تکنیک‌های نو و تازه‌ای که برای درمان افتادگی پلک توسط پزشکان معرفی شده؛ دیگر مسائلی مانند میزان موفقیت عمل، دوره نقاهت و مدت زمان بهبودی زخم‌ها دغدغه افرادی که تصمیم به انجام این عمل دارند، نیست. چراکه هر کدام از این روش‌ها برخلاف تکنیک‌های قدیمی به یک تجربه خوب ختم می‌شوند، تجربه‌ای با کم‌‌ترین عوارض ممکن، بهترین‌ نتیجه موجود و ماندگاری بالا. اما اگر قصد انجام این عمل رو دارید باید نگران موضوع دیگری باشید، انتخاب پزشک. انتخابی که اگر درست انجامش بدید تمام نگرانی‌های دیگرتان رو از بین می‌برد و به جایش بذر اعتماد و آرامش را در وجودتان می‌کارد.

جراحی پلک خیلی پیشرفت کرده، دکترت روش‌های جدید رو بلده؟

حتماً تا الان متوجه شدید که جراحی بلفاروپلاستی یک عمل تازه به دوران رسیده نیست! و مسیر زیادی رو طی کرده و آزمون و خطاهای بسیاری رو از پس گذرانده تا امروز بتوانیم با اطمینان تمام از تاثیر قابل توجهی که بر زندگی و سلامتی افراد داره حرف بزنیم. اما این که چه پزشک و جراحی رو برای انجام این عمل انتخاب می‌کنید، همه چیز رو مشخص می‌کنه. همان طور که می‌دانید درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی نه تنها پیشرفت‌های زیادی کرده بلکه هنوز هم درحال روز به روز بهتر شدنه؛ البته با سرعت خیلی بیشتر. درنتیجه ممکنه خیلی از دکترها و جراحان از روند سریع پیشرفت بلفاروپلاستی جا بمانند و روش‌ها و تکنیک‌های جدید رو به کارنگیرند. با توجه به این قضیه باید به دکتری اعتماد کرد که هم‌گام با تغییرات علم روز دنیا پیش بره و نه تنها تمامی روش‌های جدید رو بلد باشه بلکه توی هرکدام از آن‌ها مهارت کافی رو هم داشته باشه.

بلفاروپلاستی با به روز ترین روش‌ها در کلنیک RMC

اگر از من بپرسید سخت‌ترین مرحله درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی کدام است؟ می‌گم انتخاب پزشک. چون خود فرآیند عمل و و مراقبت‌های بعد از آن با تکنیک‌ها و تجهیزات جدیدی که امروزه وجود داره، بسیارآسان‌تر از آن چیزی است که تصورش را می‌کنید. اما مراجعه به یک متخصص بلفاروپلاستی مطمئن، تضمین کننده این راحتی و آرامش خاطر است. ما هم برای این که این مرحله هم، مثل بقیه مراحل جراحی برای‌تان ساده و لذت‌بخش بشه دست به کارشدیم و لیستی از بهترین و به روزترین جراحان بلفاروپلاستی را تهیه کردیم. اسم این جراحان پس از بررسی نظرات مراجعه‌کنندگان، نمونه کارها و اطمینان حاصل کردن از به روز بودن‌شان وارد این لیست شده است. پس اگر می‌خوای بلفاروپلاستی رو با جدیدترین تکنیک‌های روز دنیا تجربه کنید روی لینک زیر کلیک کن.

سوالات متداول

ریسک بلفاروپلاستی چقدره؟

بلفاروپلاستی یک جراحی سرپایی و کم خطره و در صورتی که جراح پلکتون رو به دقت انتخاب کنید، ریسک چندانی نداره

جراح های شما کار ترمیم بلفاروپلاستی رو هم انجام میدن؟

بله جراح های ما با مسئولیت پذیری کامل بعد از بلفاروپلاستی هم در کنار شما هستن

تخصص جراح پلک باید چی باشه؟

جراح پلک باید دارای تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی، تخصص مرتبط با چشم و یا تخصص گوش و حلق و بینی باشه

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 18

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی یک روش جدیده؟ | کلینیک RMC
Article Name
درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی یک روش جدیده؟ | کلینیک RMC
Description
خیلی از ما ها فکر می‌کنیم درمان افتادگی پلک با بلفاروپلاستی یک روش خیلی جدیده، که هنوز امتحان خودش رو پس نداده؛ در حالی که
Author
مبینا صباغ
Publisher Name
مجموعه بلفاروپلاستی RMC
Publisher Logo

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک