RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 11
بلفاروپلاستی درمانی

پتوز چیست؟ و بهترین جراحی پتوز یا فلج عضله چشم مادرزادی

آیا تا به حال به چشم‌های خود یا اطرافیان‌تان با دقت نگاه کرده‌اید؟ چشم‌ها‌ مهمترین کانال ارتباطی افراد، با جهان اطراف هستند. هرگونه خلل یا بیماری در چشم‌ها علاوه بر تهدید سلامتی و بینایی، ظاهر و زیبایی را نیز به شدت تحت تأثیر قرار می‌دهد. به همین خاطر، باید در هر سن وسالی، کوچکترین مشکل در چشم‌ها را جدی گرفت و در پی درمان بود.« پتوز چشمی» از جمله بیماری‌های چشم است که موجب اختلال در بینایی می‌شود. پتوز بیشتر پلک بالا و عضله‌ی بالابرنده‌ی آن را درگیر می‌کند. تجربه و مهارت بالای پزشک معالج و امکانات مرکز درمانی که برای حل مشکل پتوز مراجعه کرده اید، بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که نتیجه‌ی نهایی و موفقیت عمل جراحی پتوز، به آن وابسته است. چنانچه در مورد پتوز و راه‌های درمان آن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، در این مقاله با همراه باشید.

 

حراحی فلک پلک مادرزادی در RMC

پتوز  یا فلج پلکی چیست؟

پتوز نوعی بیماری در چشم است که باعث افتادگی پلک و اختلال در بینایی می‌شود.‌ طی این بیماری عضله‌ی بالابرنده‌ی چشم، فلج شده و پلک بالا، افتادگی پیدا می‌کند. این اتفاق علل متفاوتی دارد و حتی ممکن است مادرزادی باشد. پتوز، گاه در یک چشم و گاه در هردو چشم دیده می‌شود. غالبا در پتوز، یک پلک افتادگی بیشتری دارد. علل ایجاد آن گسترده است و از عوامل ژنتیکی تا تروما را دربر‌می‌گیرد. پتوز از لحاظ ظاهری، موجب ناراحتی  و بدفُرم شدن چشم و ایجاد مشکلات شخصیتی از جمله کمبود اعتماد به نفس و گوشه گیری می‌شود. مهمترین دلیل تلاش، برای درمان پتوز، خطراتی است که برای سلامت و بینایی چشم، دارد. پتوز پلک چشمی موجب کم شدن میدان دید، تاربینی، دو بینی، مشکلات گردن و تنبلی چشم در کودکان می‌شود. پتوز، در درجات شدید، نابینایی را در پی دارد. چنانچه فردی مشکوک به ابتلای پتوز است باید هرچه زودتر و به خصوص در سنین پایین جهت درمان اقدام کند. پزشک متخصص، با معاینه و انجام آزمایشات پزشکی، پتوز را تشخیص داده و معمولا برای درمان، جراحی پلک فلج را پیشنهاد می‌دهد. نوزادان و کودکانی که دچار پتوز هستند، عوارض سخت‌تری را تجربه می‌کنند. پتوز در کودکی معمولا یک چشم را درگیر می‌کند و اگر درمان، شامل جراحی پتوز مادرزادی، به موقع انجام نشود، موجب « آمبلیوپی» یا تنبلی چشم کودک شده و عواقب جبران ناپذیری در برخواهد داشت.

جراحی پتوز یا عضله فلج پلکی54

پتوز پلک با جراحی زیبایی پلک چه تفاوتی دارد؟

خیلی از افراد پتوز را با پُف پلک، یکی می‌دانند. اما این دو با هم متفاوت هستند. پف پلک به صورت ژنتیکی یا به مرور زمان و شُل شدن پوست اتفاق می‌افتد. هر دو چشم و گاهی دو پلک بالا و پایین  را درگیر می‌کند. مشکل اصلی تجمع چربی اضافی در اطراف چشم است. این جراحی  بلفاروپلاستی نام دارد. طی آن،‌ پزشک جراح ، برش را روی سطح پلک میزند و پوست افتاده و چربی اضافی را خارج می‌کند. بلفاروپلاستی، اغلب جنبه‌ی زیبایی دارد و تمرکز اصلی روی پلک بیمار است. پتوز، افتادگی یک پلک و یا هردو پلک روی محدوده‌ی چشم است که به علت فلج عضله‌ی بالابرنده‌‌ی پلک، اتفاق می‌افتد. خیلی از افراد مبتلا، حامل ژن‌ بیماری‌زا‌ی پتوز هستند و فلج عضله‌ی چشم مادرزادی را تجربه می‌کنند. بعضی افراد نیز در اثر تروما (ضربه)، حوادث و تصادفات، فشارهای عصبی و افزایش سن و سال،دچار پتوز می‌شوند. پزشک متخصص، طی جراحی پلک فلج ، مستقیماً عضله‌‌ی بالا برنده‌ی چشم را ترمیم می‌کند. این عمل جنبه‌ی درمانی دارد.اگرچه پس از عمل ظاهر فرد نیز اصلاح می‌شود.

چگونه بهترین جراح فلج پلک مادرزادی را انتخاب کنیم؟

تنها درمان دائمی فلج عضله چشم، جراحی پتوز چشم است. این عمل حساسیت بالایی دارد و باید توسط بهترین جراح فلج پلک مادرزادی، انجام شود. مرکزی که در آن جراحی انجام می‌شود نیز باید پیشرفته و دارای جدیدترین امکانات روز دنیا باشد. مهارت جراح در کنار مرکز جراحی مناسب موجب می‌شود  نتیجه‌ای عالی و فراتر از انتظار، از جراحی پلک فلج بگیرید. در این مورد باید به درستی تحقیق و پرس و جو کنید. امکانات کلینیک را بررسی کنید و از سایر مراجعان و بیماران قبلی کلینیک، نظرخواهی کنید. اولین و برترین مرکز تخصصی جراحی پلک در ایران، کلینیکRMC  تهران است. امکانات ویژه‌ی مرکز RMC ، آن را به بهترین کلینیک تخصصی جراحی پلک در ایران تبدیل کرده است.

کلینیک جراحی چشم و پلاستیک RMC چه مزایایی دارد؟

کلینیک RMC  با دارا بودن امتیازات بی شمار، رتبه‌ی اول را در جراحی‌های تخصصی پلک، کسب کرده است. از مهمترین نکات این مجموعه، تخصصی بودن آن است. کلینیک RMC با دانش گسترده و تخصصی در زمینه‌ی جراحی پتوز چشم، و بهره گیری از جدیدترین متد‌های جراحی پلک، رضایتمندی بسیار بالایی در تمام بیماران خود را به دست آورده است. پزشکان جراح کلینیک RMC ، با تجربه‌ی بسیار، دانش تخصصی و مهارت بالا، هرکدام بهترین جراح فلج پلک مادرزادی وبهترین جراح پتوز در ایران هستند. تمامی پرسنل و کادر درمان مرکز RMC، درستکار، با صداقت و مسئولیت‌پذیر می‌باشند. کلینیک تخصصی جراحی پلک RMC، انجام موفق جراحی پلک فلج و خشنودی بیماران را از اهداف مهم خود قرار داده و طی سالها فعالیت، پیوسته کوشیده که این مهم را به دست بیاورد. همچنین کارشناسان مجموعه، با صبر و آگاهی ، پاسخگوی تمامی سوالات بیماران و مراجعان هستند و مشاوره‌ی رایگان تلفنی نیز از دیگر خدمات مرکز تخصصی جراحی پلک و پلاستیک RMC  می‌باشد.

امکانات درمانی و فضای داخلی کلینیک تخصصی جراحی پلک و پلاستیک RMC

پزشکان فعال در مجموعه‌ی RMC، از جراحان حرفه‌ای و صاحب نام ایرانی هستند. کلینیک RMC، در پروسه‌ی ویزیت، بستری، جراحی و مراقبت‌های پس از جراحی از به روزترین روش‌های روز دنیا بهره می‌گیرد. علاوه بر این امکانات و تجهیزات پزشکی کلینیک RMC، تماما استاندارد و دارای تاییدیه سازمان جهانی بهداشت می‌باشند. این مرکز دارای دو شعبه‌ی فعال در تهران و مشهد است که در هر دو شعبه طراحی فضا، کاملا مدرن و با بهره از نکات زیبایی شناسی بوده است. از دیگر امتیازات مجموعه، بالا بودن سطح بهداشت و استریل بودن فضا و تجهیزات است. یکی از بزرگترین چالش‌های مراکز درمانی، عفونت‌های پس از جراحی است؛ که در کلینیک تخصصی جراحی پلک وپلاستیک RMC ، به دلیل رعایت بهداشت و استریل دقیق تجهیزات جراحی و فضای کلینیک، کنترل عفونت به طور دائمی و به بهترین شکل انجام می‌گیرد.

سخن آخر  جراحی پتوز پلک

به دلیل نزدیکی پلک و چشم و جایگاه ویژه چشم در صورت، پزشک جراح باید تمام توان و تجربه و مهارت خود را به کار گیرد تا عملی رضایت بخش و موفق داشته باشد. قرینه سازی پلک، به خصوص در جراحی های با افتادگی بیشتر در یک پلک، بسیار حائز اهمیت است. چرا که این عمل به صورت همزمان درمانی و زیبایی را شامل می‌شود و درصورت عدم تقارن بین دو پلک، ماندن جای بخیه، عفونت‌های پس از جراحی و … می‌تواند دردسرهای زیادی ایجاد کند و بیمار را دچار مشکلات بی‌شماری کند. پس بهتر است برای جراحی پتوز چشم و جراحی‌ پتوز مادرزادی به مرکزی کاملا قابل اطمینان مراجعه کنید. بدین ترتیب عوارض بعداز عمل را کاهش داده و موفقیت جراحی خود را تضمین خواهید کرد.

 

 

 

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.4 / 5. تعداد آرا: 56

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک