RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 57
دسته بندی کلی مراقبت‌های بعد از عمل

جراحی پلک در بیمارستان میلاد یا کلینیک؟ | پاسخ به سوالات شما قبل از بلفاروپلاستی

از لحظه‌ای که فکر انجام یک جراحی به سرمان می‌زند، سوالات مختلفی در ذهنمان شروع به شکل‌گیری می‌کنند. ما هم طبق عادت، گوشی موبایلمان را برداشته و برای رسیدن به پاسخ سوالاتمان به جستجو در اینترنت می‌پردازیم.

این مقاله برای کسانی نوشته شده، که به فکر عمل بلفاروپلاستی افتاده‌اند و سوالات بی‌پاسخ بسیاری در سرشان است. مانند اینکه کجا بهتر است جراحی پلک انجام دهند،  در بیمارستان‌هایی مانند بیمارستان میلاد و بیمارستان نور یا در کلینیک‌ها؟

در ادامه به سوالات رایجی که قبل از انجام عمل جراحی پلک ممکن است به ذهن شما خطور کند، پاسخ داده‌ایم. با ما همراه باشید.

سرفصل موضوعات

جراحی پلک در بیمارستان میلاد یا کلینیک؟

انتخاب اینکه در بیمارستان میلاد جراحی پلک کنیم یا در کلینیک‌های خصوصی به عوامل مختلفی بستگی دارد. برای مثال شما باید بودجه‌ای را که می‌توانید به عمل خود اختصاص دهید، تجربه و مهارت پزشکانی که در بیمارستان‌ میلاد و کلینیک‌ها جراحی پلک انجام می‌دهند، اختلاف قیمت ها در بیمارستان و کلینیک و… را در نظر بگیرید.

در ادامه با هم به بررسی چند مورد از عوامل موثر در تصمیم گیری شما می‌پردازیم:

نیاز به مشاوره رایگان افتادگی پلک داری؟(تکمیل فرم)

اصلاً به طور کلی عمل در بیمارستان بهتر است یا مطب؟

در شرایطی که عمل نیاز به بیهوشی یا بستری شدن طولانی مدت داشته باشد، معمولاً انجام عمل در بیمارستان را ترجیح می‌دهند. زیرا بیمارستان امکانات و تجهیزات بیشتری برای این منظور دارد. اما برای عمل هایی مانند بلفاروپلاستی، که در اکثر مواقع فقط با بی حسی موضعی و بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شوند و جراحی سرپایی محسوب می‌شوند، بیمارستان اولویتی نسبت به کلینیک پیدا نمیکند.

از سوی دیگر از آنجایی که بیمارستان ها معمولاً شلوغ تر از کلینیک‌ها هستند، برای عمل در کلینیک‌ها می‌توانید در زمان نزدیک‌تری وقت بگیرید و در نتیجه زودتر عمل کنید.

بلفاروپلاستی در بیمارستان میلاد یا کلینیک؟ + هزینه ها

بلفاروپلاستی در بیمارستان میلاد یا کلینیک؟

اگر نگران هزینه‌ی عمل بلفاروپلاستی هستید، از شما می‌خواهم قبل از تصمیم‌گیری لحظه‌ای مکث کنید. چشم ها سهم مهمی در زیبایی چهره‌ی ما دارند. ارزش چشم ها در زندگی ما به حدی است که وقتی می‌خواهیم قدمِ  عزیزی را گرامی بداریم از عبارت “قدمت روی چشم” استفاده میکنیم. به همین دلیل، با وجود اینکه هزینه عمل بلفاروپلاستی در بیمارستان میلاد و کلینیک‌های مختلف اندکی متفاوت است، این اختلاف قیمت آنقدر نیست که ما بخواهیم هزینه عمل را ملاک اصلی تصمیم‌گیری‌مان در انتخاب اینکه کجا جراحی پلک کنیم، قرار دهیم. اولویت اول شما در تصمیم‌گیری، باید انتخاب یک جراح پلک خوب باشد.

متخصصان بلفاروپلاستی با تجربه در بیمارستان میلاد کار می‌کنند یا در کلینیک؟

واقعیت این است که صرف اینکه در بیمارستان هستید یا در کلینیک، نمیتواند مشخص کننده‌ی مهارت و تجربه‌ی جراح پلک شما باشد.

جراحان خوب و با تجربه هم در بیمارستان‌ها، هم در کلینیک‌ها پیدا می‌شوند! پس با چه ملاکی می‌توانیم یک متخصص بلفاروپلاستی خوب و قابل اعتماد پیدا کنیم که ظاهر زیبا و سلامتی مان را به دستش بسپاریم؟ انتخاب یک جراح پلک خوب کار ساده‌ای نیست، اما خبر خوب این است که من در مقاله ای دیگر مفصل به این موضوع پرداخته‌ام و تمام نکاتی را که میتواند به شما در انتخاب صحیح جراح پلکتان کمک کند، آورده ام، این مقاله را از دست ندهید:       

جراحی پلک در دوران کرونا در بیمارستان بهتر است یا مطب؟

نکته مهم دیگری که لازم است در تصمیم‌گیری خود در نظر داشته باشید، شرایط ویژه‌ای‌ست که پاندمی ویروس کرونا ایجاد کرده، ویروسی که در حال حاضر همه چیز را در جهان تحت‌تاثیر خود قرار داده است. به نظر می‌رسد با وجود همه‌گیری ویروس کرونا، انتخاب هوشمندانه برای انجام عمل بلفاروپلاستی، انتخاب مکانی است که خلوت تر و دارای تهویه‌ی مناسب‌تر باشد. از این نظر کلینیک‌ها نسبت به بیمارستان‌ها اولویت پیدا می‌کنند، چراکه بیمارستان‌ها اغلب پر تردد تر و شلوغ‌ تر از کلینیک‌ها هستند.

مقایسه تجهیزات بلفاروپلاستی در کلینیک‌های خصوصی با بیمارستان میلاد

در این زمینه جای نگرانی وجود ندارد. چراکه جراح پلکی که مسئولیت انجام عمل بلفاروپلاستی شما را می‌پذیرد چه در مطب مشغول به فعالیت باشد، چه در بیمارستان از قبل مطمئن شده است که تجهیزات لازم را در اختیار خواهد داشت. در مورد کیفیت و ظرافت تجهیزات نیز بار دیگر به اهمیت انتخاب متخصص بلفاروپلاستی خوب باز میگردیم، زیرا جراح پلک ماهر و باتجربه ابزار کار خودش را نیز به دقت انتخاب کرده و نتیجه‌ی دلخواهتان را برای شما رقم خواهد زد.

تا اینجا به بخشی ازسوالات شما عزیزان قبل از انجام بلفاروپلاستی پاسخ دادیم، اگر می‌خواهید درباره خطرات و عوارض بلفاروپلاستی نیز اطلاعات خود را بالا ببرید، مطالعه مقاله درباره خطرات و عوارض بلفاروپلاستی چه می‌دانید؟ را به شما توصیه می‌کنم.

در ادامه با هم به بعضی از سوال‌های احتمالی ذهن شما در رابطه با مراقبت‌های بعد از عمل بلفاروپلاستی پاسخ می‌دهیم، با ما همراه باشید.

مراقبت‌های بعد از عمل بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از عمل بلفاروپلاستی| مجموعه RMC

استفاده از مواد آرایشی بعد از بلفاروپلاستی

بستگی به نوع عمل شما دارد. در بعضی موارد، تقریبا بلافاصله بعد از عمل هم میتوان از مواد آرایشی استفاده کرد، اما معمولاً بهتر است از 6 روز تا 2 هفته بعد از عمل از آرایش صورت پرهیز کنید.

آیا قرار گرفتن در معرض نور خورشید بعد از عمل، مانعی دارد؟

تا زمانی که لکه‌های بنفش اطراف چشمان‎‌تان وجود دارند، نباید در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرید. پس از آن، بسته به این که پلک پایین یا بالای خود را جراحی کرده‎‌اید، دو حالت وجود دارد. در حالت اول آفتاب‎‌گرفتن برای شما بلامانع است و در حالت دوم، یک ماه بعد از عمل، با کرم ضدآفتاب مناسب می توانید در معرض نور گرم خورشید قرار بگیرید.

استحمام بعد از جراحی پلک

معمولا شما یک روز بعد از پایان عمل، بدون هیچ مشکلی می توانید از حمام استفاده کنید. البته در موارد خاص و با نظر دکتر شما، این دوره می تواند کمی طولانی‌‎تر باشد.

بعد از پایان عمل چه مدت طول می کشد تا بتوانم دوباره از لنز استفاده کنم؟

در صورت انجام عمل پلک بالا، بعد از یک هفته، می‌توانید از لنز استفاده کنید. بعد از عمل پلک پایین احتمالاً به دو هفته زمان نیاز دارید.

مطالعه‌‎کردن و رانندگی‎‌کردن بعد از بلفاروپلاستی

اکثر بیمارها، تنها یک روز بعد از عمل قادر به مطالعه هستند. در روزهای اول ممکن است در چشمان‌تان کمی احساس خشکی کنید که با استفاده از قطره‌های مرطوب‌کننده‌ی چشم، این مشکل هم به راحتی رفع خواهد شد. در مورد رانندگی، تا زمانی که مسکّن مصرف می کنید بهتر است پشت فرمان ننشینید. معمولاً 5 تا 10 روز بعد از عمل، رانندگی برای شما میسر خواهد بود.

چه مدت بعد از جراحی پلک می‌توانم سر کار بروم؟

اگر کار شما نسبتا فیزیکی یا جسمی است، احتمالا به یک هفته زمان نیاز خواهید داشت. اما در صورتی که امکان دورکاری یا انجام دادن کارها با کامپیوتر را داشته باشید، دو روز بعد از عمل هم می‌توانید کار خود را از سر بگیرید. هم‌‎چنین اگر با مراجعه‎‌کننده‌ها سر‎وکار دارید، به بیش از یک هفته استراحت نیاز خواهید‎ داشت، اما در غیر این صورت در همان هفته‎‌ی اول ریکاوری هم می‎‌توانید مجددا مشغول به کار شوید.

آیا عمل بلفاروپلاستی در زمستان بهتر است؟

تا زمانی که مراقبت‎‌های لازم را انجام دهید و در معرض نور آفتاب قرار نگیرید، تفاوتی بین انجام عمل در تابستان و زمستان وجود ندارد. در بلفاروپلاستی پلک بالایی، محل برش مخفی است و در معرض تابش مستقیم نور قرار نمی‌گیرد، اما توصیه می‎‌کنیم از کرم ضدآفتاب استفاده کنید. 

در بلفاروپلاستی پلک پایین، تا زمانی که کبودی‎‌ها کاملا از بین نرفته‌اند، نباید در مقابل نور خورشید قرار بگیرید. اگر در پلک پایین برش جراحی دارید، باید مراقبت بیشتری در این زمینه به‎‌ خرج ‎‌دهید.

آیا برداشتن چربی پلک پایین به طور کامل، مشکلی برای من ایجاد می‎کند؟

هنگامی که چربی پلک پایین به طور کامل برداشته‌‎ شود، با یک پلک فرورفته و گودی بیش از حد زیر چشم مواجه خواهید‎ شد. این اتفاق حتی می‌تواند موجب شود که نگاه‌تان همواره غمگین به نظر برسد. در بسیاری از موارد، بیمار نیازی به تخلیه‎‌ی کامل چربی ندارد و فقط باید چربی موجود در زیر چشم را جا‎به‎‌جا کرد. این دقت نظر و انتخاب درست را فقط در یک جراح پلک مجرب و کاربلد می‎‌توان پیدا کرد.

و سوال آخر اینکه:

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی چقدر است؟

مدت زمان ماندگاری این عمل، به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله‎‌ی آن‎ها می توان به سن، جنس پوست و… اشاره کرد. البته به طور کلی ماندگاری این عمل بسیار بالاست. حتی علی‎‌رغم افزایش سن، افتادگی پوست و تحلیل ‎‌رفتن بافت‌‎ها، معمولا اثرات این عمل جراحی تا 10 سال ماندگار است.

مراجعه به بهترین متخصصین بلفاروپلاستی

خب فکر میکنم تا اینجای مقاله متوجه تاکید ما بر اهمیت سپردن عمل بلفاروپلاستی خود به دستان یک جراح قابل اعتماد و زبردست شده باشید. بنابراین در تصمیم‌گیری نهایی‌تان مبنی بر اینکه کجا جراحی پلک انجام بدهید، در قدم اول، که مهم‌ترین و حساس‌ترین مرحله است، در مورد جراحان پلک تحقیق کرده و یک یا چند جراح پلک قابل اعتماد و خوب پیدا کنید. در مرحله بعد با گرفتن مشاوره و مقایسه هزینه‌ها و با توجه به زمانی که می خواهید جراحی انجام شود برای عمل نوبت بگیرید. تا زمانی که جراح پلک خود را با دقت انتخاب کنید تفاوتی ندارد که در بیمارستان عمل بلفاروپلاستی را انجام میدهید یا در مطب.

فراموش نکنید که قبل از انجام این عمل اطلاعات خود را در مورد خطرات و عوارض احتمالی آن و همچنین مراقبت های قبل و بعد از بلفاروپلاستی بیشتر کنید. علاوه بر آن، در جلسه مشاوره با جراح پلکتان، تمام سوالات خود را بپرسید و اجازه ندهید ابهامی در ذهنتان بماند.

امیدوارم مطالعه ی سلسله مقالات بلفاروپلاستیِ سایت ما برای شما مفید واقع شده باشد.

سوالات متداول

از کجا بفهمم بلفاروپلاستی برای رفع مشکل پلک من مناسبه؟

شما می‌تونید از خدمات مشاوره رایگان ما کمک بگیرید، متخصصین ما با دیدن عکس پلکتون راهنمایی‌تون می‌کنن.

من بلفاروپلاستی لازمم ولی فوبیا دارم چیزی سمت چشمم بره، چکار کنم؟

جای نگرانی نداره، در بدترین حالت با تشخیص جراح پلکتون، عملتون با بیهوشی انجام میشه و چیزی حس نمی‌کنید.

به تازگی جراحی پلک انجام دادم، دچار دوبینی شدم، یعنی جراحی‌م بد انجام شده؟

دوبینی یکی از عوارض موقت بلفاروپلاستیه و بعد از مدتی از بین میره اما اگر نگرانید و طولانی شده با پزشکتون مشورت کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 40

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


٪ نظرات

 1. توی اون یه ماه بعد از عمل که گفتید‌ نمیشه در معرض نور خورشید‌ قرار گرفت، میتونیم‌ با عینک آفتابی بیرون بریم یا کلا باید خونه نشین باشیم ؟

  • سلام
   بله البته، یکی دو روز اول بهتره در منزل استراحت کنید؛ اما بعد از اون با رعایت و به خرج دادن احتیاط‌ های لازم می‌تونید از خونه بیرون برید، مشکلی پیش نمیاد.

 2. میتونیم به درخواست‌ خودمون بیهوش بشیم یا فقط موارد مشخصی بیهوش‌ میشن؟

  • سلام
   شما می‌تونید درخواستتون رو با متخصص مطرح کنید و جراح پلکتون با در نظر گرفتن تمام شرایط بهترین پیشنهاد رو بهتون میده.

پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک