RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 82
مراقبت‌های بعد از عمل

ترمیم جراحی پلک در تهران و بهترین جراح آن در سال 1403

ترمیم جراحی پلک و بهترین جراح آن

وقتی نوبت به چشمان شما میرسد به دنبال جراح با تجربه باشید که بتوانید به او اعتماد کنید. جراحی پلک یکی از  پرطرفدارترین و معمول ترین عمل های جراحی زیبایی درمانی است که میتواند افتادگی پلک را درمان کند. در واقع پس از جراحی زیبایی بینی جراحی پلک شایع ترین عمل جراحی زیبایی است و بلفاروپلاستی با لیزر هم یکی از انواع این عمل است، البته باید بدانید که بلفاروپلاستی را به طرق مختلف میتوان انجام دادو جراحی پلک با لیزر از جمله  عمل های رایج بلفاروپلاستی است.

ترمیم جراحی پلک در واقع عمل ثانویه بلفاروپلاستی محسوب می شود. این عمل اصولا برای برطرف کردن عیوب جراحی اول توسط جراحی متخصص انجام می شود و طبیعتا چون عمل ترمیمی است بهتر است توسط بهترین جراح انجام شود.

در این مقاله میخواهیم در مورد ترمیم جراحی پلک صحبت کنیم؛ بعلاوه می خواهیم به شما کمک کنیم که متوجه شوید چطور باید تشخیص دهید کاندید عمل ترمیمی هستید یا خیر و البته در مورد هزینه آن و پیدا کردن بهترین جراح ترمیمی پلک هم صحبت خواهیم کرد.

بلفاروپلاستی یعنی چی؟

اغراق نیست اگر بگوییم چشم ها مهم ترین اجزا صورت هستند که سلامت و زیبایی شان در چهره بسیار تاثیرگذار است. وجود پف زیر چشم یا افتادگی پلک ها که گاهی به صورت ژنتیکی و گاهی بر اثر بالا رفتن سن اتفاق می افتد بر زیبایی و سلامت چشمان شما موثر است.

برای رفع این مشکل باید یکی از پرکاربردترین عمل های زیبایی پس از عمل بینی رو به شما معرفی کنیم. اسم این عمل بلفاورپلاستیه یا جراحی پلک که توصیه می کنم مقاله جامع جراحی پلک یا بلفاروپلاستی چیست را مطالعه کنید . جراحی پلک یا به صورت تخصصی بلفاروپلاستی عملی است که روی پلک های بالا و پایین انجام میشه تا افتادگی و پف زیر چشم را از بین ببرد و چشم ها درشت تر به نظر برسند.

در واقع در این عمل که اتفاقا عمل ساده ای هم هست؛ برش هایی در نواحی که توسط پزشک علامت زده شده است روی پلک بالا یا پایین یا هر دو، بسته به تشخیص پزشک انجام می شود و پوست اضافی و بافت چربی خارج میشه و سپس با بخیه های ظریف کار به اتمام میرسد.

 این عمل با اینکه عمل بسیار ساده ای است و حدودا یک تا دو ساعت زمان میبرد، بسیار عمل ظریفی است که نتیجه آن بستگی به میزان مهارت پزشک جراح دارد. پس لازم است حتما دقت کافی به خرج دهید تا بتوانید بهترین جراح را انتخاب کنید. در واقع یکی از مهم ترین مراحل این عمل را میتوان انتخاب بهترین جراح عمل بلفاروپلاستی دانست که در این زمینه کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC مجموعه ای از بهترین پزشکان را گرد هم آورده تا در این حوزه به شما کمک کنه.

چطور بفهمیم باید عمل ترمیم بلفاروپلاستی انجام دهیم؟

چه ویژگی هایی ما را کاندید عمل ترمیم جراحی پلک میکند؟

درسته که تصمیم به عمل ترمیم جراحی پلک یک تصمیم شخصی براساس میزان نارضایتی شما از عمل بلفاروپلاستی انجام شده روی پلک هایتان هست ولی یک سری موارد هم وجود داره که باید آنها را در نظر گرفت.

بهتر است در صورتی که احساس میکنید نیاز به عمل ترمیمی دارید چک کنید آیا یک سری ویژگی ها رو دارید یا نه و در نتیجه نیازی به عمل ترمیم بلفاروپلاستی دارید یا خیر. البته نباید مشورت با پزشک رو هم فراموش کنید چرا که علاوه بر اینکه لازم است مدت زمان کافی از عمل اولیه بلفاروپلاستی گذشته باشد تا یک سری عوارض بهبود پیدا کند؛ ممکن است شما حساسیت زیادی در مورد عمل اولیه خود به خرج داده باشید و با کمی صبوری مشکلات برطرف شود.

کدام مشکلات باعث می شود کاندیدای ترمیم جراحی پلک شوید؟

به طور کلی تصحیح بیش از حد چشم ها یا تصحیح کمتر از انتظار چشم ها از دلایل اصلی عمل جراحی پلک ترمیمی است. حالا این یعنی چی؟

تصحیح کمتر از انتظار چشم ها به این معنیه که احساس میکنید با وجود عمل بفاروپلاستی و گذشت زمان کافی برای بهبود، همچنان درگیر افتادگی پلک یا پف زیر چشم هستید، در واقع معتقدید پزشک به اندازه کافی نتوانسته است انتظارات شما را برآورده کند.

 اگر هنوز عمل نکردید توصیه ما این هست که در مورد انتظارات دقیقتون از نتیجه عمل با دکترتون پیش از انجام عمل کاملا مشورت کنید تا دید کامل و درستی در مورد نتیجه عمل پیدا کنید.

اما ممکن است یک سری عوارض پیچیده تر بعد از عمل جراحی پلک رخ دهند مثل باز ماندن چشم هنگام خواب یا بسته شدن چشم ها که منجر به خشکی چشم می شود و همینطور کشیده شدن پلک پایین سمت پایین که این موارد هم نیاز به جراحی پلک ترمیمی دارند و زمانی رخ میدهد که جراح بافت بیش از حدی از پلک برداشته باشد.

عدم تقارن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی یکی دیگر از دلایلی است که میتواند منجر به تصمیم برای عمل ترمیمی شود.

به طور کل باید بدانید که بلفاروپلاستی اصلاحی پیچیده تر از روش اول است و بسته به پیچیدگی مشکل روش های مختلفی برای انجامش وجود دارد. عمل ترمیمی جراحی پلک طیف وسیعی از مشکلات را پوشش می‌دهد که همانطور که در بالا هم اشاره شد، شایع‌ترین آنها عبارتند از: جمع شدن پلک پایین، زخم، گرد شدن گوشه‌های چشم، گود شدن قسمت بالایی پلک‌های تحتانی یا کیسه‌ها و برآمدگی‌های باقی‌مانده.

ترمیم جراحی پلک یعنی چی؟

درسته که تاکید کردیم این عمل بسیار ساده است ولی متاسفانه امکان بروز عوارض بعد از جراحی پلک وجود دارد که عمدتا به دلیل بی تجربه بودن جراح اتفاق می افتد. البته باید این نکته رو در نظر بگیرید که هر عمل جراحی ممکنه باعث بروز یک سری مشکلات بشه و باید در مورد خطرات احتمالی حتما از پزشکتون سوال بپرسید.

برای رفع این عوارض، بیماران گاهی به پزشکی که توسطش عمل شدند برای ترمیم مراجعه میکنند ولی اغلب ترجیح میدهند به پزشک دیگه ای مراجعه میکنند. بعد از معاینه اگر پزشک تشخیص دهد نیاز به عمل مجدد برای رفع این عوارض وجود دارد، عمل ترمیم جراحی پلک را به مراجع پیشنهاد میدهد.

 البته هر عمل ترمیم جراحی پلک صرفا بخاطر بروز عوارض نیست. گاهی اوقات به دلیل بالا رفتن سن، دوباره افتادگی پلک که یکی از دلایل ایجاد افتادگی پلک است ایجاد می شود و بیمار میخواهد آن را از بین ببرد. پس میتونیم تعریف رو این طور کامل کنیم که عمل ترمیمی جراحی پلک یک عمل جراحی ثانویه است که برای اصلاح هر گونه عارضه ایجاد شده یا بهبود نتایج جراحی قبلی پلک انجام می شود.

باید بدونید این عمل بخاطر جای زخم که باعث می شود جریان خون کاهش پیدا کند، دشوار است، چرا که در نتیجه کاهش جریان خون ممکن است آناتومی چشم تغییر کند و همین امر موجب چالش بر انگیزتر شدن و غیر قابل پیش بینی تر شدن این عمل می شود.

برای عمل ترمیم جراحی پلک چقدر باید صبر کنیم؟

برای عمل جراحی پلک چقدر باید صبر کنیم

هر عملی عوارض خودش رو داره ولی این عوارض در عمل هایی که با موفقیت انجام شده کم کم بهبود پیدا میکند اما چقدر باید صبر کنیم تا متوجه شویم نیاز به عمل ترمیم جراحی پلک داریم یا خیر؟

عوارضی مثل کبودی و تورم بعد از هر عمل جراحی بلافاصله بعد از عمل از بین نمیره و باید کمی صبر داشته باشید. بعلاوه باید با اطلاعات کامل وارد عمل بشید تا تصورات واقع بینانه ای در مورد نتیجه عمل داشته باشید.

در عمل بلفاروپلاستی تورم و کبودی ناشی از عمل ممکن است تا چند هفته باقی بماند. توصیه ما و احتمالا بسیاری از پزشکان متخصص این است که بیماران برای انجام ترمیم جراحی بلفاروپلاستی حدودا 6 ماه پس از اولین عمل صبر کنند تا تورم به طور کامل برطرف شود تا بتوانند در مورد نیاز به عمل ترمیم جراحی پلک بهتر تصمیم بگیرند.

هزینه ترمیم بلفاروپلاستی چقدر است؟

باید بدونید که نمیشه هزینه هیچ عملی رو بدون ویزیت حضوری بیمار تعیین کرد. این موضوع شامل جراحی ترمیمی بلفاروپلاستی هم میشه. در واقع پزشک باید حضوری شخص رو ببینه و با توجه به میزان دشوار بودن عمل و عوامل دیگر هزینه رو تعیین کنه. ولی نکته کلی که وجود داره اینه که با توجه به توضیحاتی که دادیم عمل ترمیمی جراحی پلک دشوارتر از عمل اولیه بلفاروپلاستی است و همین موضوع باعث میشه هزینه ها بیشتر بشه و باید بدونید که برحسب دشواری عمل حتی میتونه تا دو برابر عمل اولیه هزینه داشته باشه.

پس حتما بازم تاکید میکنیم در انتخاب جراح و کلینیک برای عمل جراحی خیلی دقت کنید تا دچار مشکلات بعد از عمل نشید. در این مسیر کلینیک تخصصی بلفاوپلاستی RMC میتونه همراهتون باشه. کارشناسان ما در وهله اول راهنمایی تون میکنن و بعد در صورت تمایل یک وقت ویزیت برای شما با پزشکان متخصصمون میزارن و پزشکان ما پس از بررسی همه جوانب و سوابق پزشکی شما، راهنمایی های لازم رو مثل یک مشاور خوب انجام میدن.

هزینه عمل ترمیم جراحی پلک

بهترین پزشک ترمیمی در زمینه جراحی پلک رو چطور پیدا کنیم؟

تقریبا تمامی پزشکانی که عمل بلفاروپلاستی انجام میدهند عمل ترمیمی هم انجام میدهند ولی گاهی اوقات انقدر موضوع پیچیده است که هر پزشکی ریسک انجام عمل ترمیمی رو به عهده نمیگیره.

عمدتا پزشک برای این عمل باید با تجربه تر و حاذق تر از پزشک اول باشه چون عمل دشوارتری پیش رو داره. خیلی اوقات بیماران به سراغ همون پزشکی میرن که عمل اول رو براشون انجام داده ولی اکثر اوقات پیش پزشک دیگه ای میرن برای ترمیم. بخاطر ماهیت این عمل لازم هست علاوه بر مواردی که در حالت عادی برای انتخاب پزشک در نظر میگیرید موارد دیگه ای هم مثل تجربه پزشک در عمل های ترمیمی پیشین اهمیت دارد.

بهترین پزشک جراح ترمیمی پلک

نظرات نی نی سایت در خصوص عمل جراحی پلک 

همانطور میدونید ما در یک مقاله جامع به بررسی تمامی نظرات جامع در خصوص عمل جراحی پلک پرداختیم و در کامنت و بخش نظرات سایت افرادی بودند که از عمل خود راضی نبودند و تاثیراتی مانند غیر قرینگی روی صورتشون گذاشته بود که این افراد نیازمند جراحی ترمیمی بعد از ۶ ماه می باشند

ویژگی های بهترین پزشک در زمینه ترمیم جراحی پلک چیست؟

فاکتورهای زیادی در انتخاب بهترین دکتر و بهترین کلینیک وجود داره ولی اگر بخوایم به صورت خلاصه بهش اشاره کنیم باید بگیم که تخصص و مدارک تحصیلی پزشک طبیعتا خیلی مهمه، پزشکی که متخصص چشم باشه و با آناتومی چشم آشنا باشه میتونه همه ریسک ها رو پیش بینی کنه و پیش از عمل اطلاعات کامل و جامعی نسبت به آنچه انتظارش رو میکشید بهتون بده.

چه چیزی از تجربه پزشک میتونه مهم تر باشه؟ واقعا این موضوع اولویت و اهمیت بالایی داره. پزشک با تجربه عمل های بیشتری در این زمینه انجام داده و علاوه بر شناخت بهتر ریسک ها، میتونه مشکلات حین عمل رو بهتر مدیریت کنه. یکی از راه هایی که بواسطه اون بتونید این موضوع رو بررسی کنید سایت یا پیج اینستاگرام خود دکتره. در ضمن اصلا دیدن نمونه کارهای پزشک رو از دست ندید چرا که خیلی میتونه کمکتون کنه. نکته آخر اینکه بررسی کنید که آیا پزشکی که بهش برای ترمیم مراجعه کردید عمل ترمیم انجام داده یا نه و آیا این عمل ها موفقیت آمیز بوده یا خیر.

اخلاق خود پزشک و حرفه ای بودن کادر درمان هم در یکی دیگه از فاکتورهای مهم هست. پزشک در ابتدا باید مشاور خوبی برای شما باشد تا بتونه به خوبی شما را راهنمایی کنه و انتظارات شما را از آنچه پیش رو دارید واقعی تر و ملموس تر کنه. بعلاوه یه کلینیک مجهز و یه کادر درمان حرفه ای هم این مسیر رو برای شما راحت تر میکنه.

ما در این مقاله سعی کردیم تا هر آنچه را که لازم بود در مورد عمل ترمیم جراحی پلک بدونید رو بهتون بگیم ولی ممکنه بازم سوالاتی داشته باشید همینجا میتونید برامون نظر بزارید یا اگر نیاز به مشاوره دارید میتونید فرم زیر رو پر کنید تا راهنمایی تون کنند.

ما همواره در این مسیر کنارتون هستیم.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.6 / 5. تعداد آرا: 20

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک