RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 88
انواع عمل بلفاروپلاستی بلفاروپلاستی درمانی بلفاروپلاستی زیبایی

بهترین روش پف پلک یا افتادگی پلک چیست ؟ بررسی بهترین روش 2021

بیاید با هم برای چند لحظه به حدود 100 سال پیش سفر کنیم:

فرض کنید در سال 1906 هجری خورشیدی یا همان 1928 میلادی هستید. صبح شده و شما با تابیدن نور خورشید به چشم‌هایتان و شنیدن صدای گوش‌‌خراش خروس در حیاط بیدار می‌شوید. بعد از کارهایی که معمولاً بعد از بیداری انجام می‌دهید، جلوی آینه می‌روید تا ظاهر خود را برای شروع یک روز تازه مرتب کنید. اما در آینه – با این‌که فقط 30 سال دارید – نمی‌توانید شادابی ونشاط گذشته‌ی خود را ببینید. همچنین به تازگی هر وقت به کسی بر می‌خوردید معمولاً به شما می‌گوید که خسته و یا بی‌روح به نظر می‌آیید در حالی که کاملاً سرحال و با انرژی هستید. وقتی که به صورتتان بیشتر دقت می‌کنید، پف زیر چشم‌هایتان، توجه شما را به خود جلب می‌کند. با خود فکر می‌کنید احتمالاً دلیل خسته به نظر آمدنتان همین است، که البته اشتباه هم نمی‌کنید.

برای رهایی از این مشکل در اولین فرصت به پزشکی که تازه از فرنگ آمده و خیلی معروف است مراجعه می‌کنید و وقتی مشکلتان را به او می‌گویید به شما می‌خندد و می‌گوید این مشکلی نیست که به خاطرش به پزشک مراجعه کنید. به همین دلیل به عطاری محله می‌روید و عطار هم تعداد زیادی گیاه دارویی با دستورالعمل‌های عجیب به شما می‌دهد تا مثل گذشته زیبایی و جذابیت خود را برگردانید. در چند روز بعد خیلی دقیق، توصیه‌های آقای عطار را انجام می‌دهید ولی این کارها تاثیر طولانی مدتی ندارند. خسته گوشه‌ی خونه می‌شینید و در حالی که دارید به رادیو گوش می‌دهید که درباره‌‌ی کشف جدید پزشکی، یعنی پنی‌سلین صحبت می‌کند، با خود فکر می‌کنید که ای‌کاش یک راه ساده و بی‌دردسر برای درمان پف زیر چشم بود!

به زمان حال برگردید؛ خوشبختانه الآن در قرن 21 هستیم. راه‌های بسیار زیاد و البته بی‌دردسری برای حل این مشکل وجود دارد. در این مقاله قرار است است با موثرترین روش برای از بین بردن کیسه‌های زیر چشم آشنا شویم و بفهمیم که آیا این‌ روش مناسبی است یا نه؟

سرفصل موضوعات

پف زیر چشم، دلیل دومین جراحی رایج زیبایی در جهان

پف زیر چشم  همیشه با شب های بی خوابی و خستگی، همراه بوده‌است. همه‌ی ما روزهایی را داشته‌ایم که با زیر چشم پف کرده از خواب بیدار شده‌ایم در حالی که چند ساعت بعد خبری از آن‌ها نبود. کیسه‌های زیر چشم می‌توانند ما را مسن‌تر و خسته‌تر به نظر برسانند، حتی اگر باانرژی و سرحال باشیم. این مهمان‌های ناخوانده به دلایل مختلفی مانند روند طبیعی پیری، ژنتیک، سبک زندگی و عوامل محیطی به وجود می‌آیند. آن‌ها می‌توانند افراد جوان‌تر را نیز تحت تأثیر قرار دهند، اما به تدریج با افزایش سن بیشتر قابل توجه می‌شوند. همچنین تعداد کمی از افراد ممکن است به خاطر یک بیماری زمینه‌ای مانند بیماری تیروئید چشم ، عفونت یا آلرژی درگیر این مشکل باشند.

بلفاروپلاستی،دومین جراحی زیبایی در جهان

با افزایش سن، بافت اطراف چشم که از پلک‌های ما پشتیبانی می‌کند به مرور ضعیف می‌شوند. وقتی این اتفاق می‌افتد، چربی‌های اطراف چشم می‌توانند به زیر پلک‌های پایینی ما منتقل شوند و آن‌ها را پف کرده و متورم نشان دهند. مایعات نیز می‌توانند در این ناحیه شروع به جمع شدن کنند و بیشتر به این پف کردن کمک کنند. این پلک‌های متورم و پف کرده ممکن است شروع به ایجاد سایه در زیر چشم کنند. این اتفاق می‌تواند حلقه‌های سیاه زیر چشم ایجاد کند که این همان چیزی است که صبح‎‌ها در آینه توجه ما را به خودش جلب می‌کند. علی‌رغم این‌که کیسه‌های زیر چشم معمولاً بی ضرر هستند، اما زیبایی زنان و مردان را در سراسر جهان تحت تاثیر قرار داده‌اند؛ شاید به همین دلیل است که در حال حاضر جراحی پلک، دومین جراحی رایج زیبایی در جهان  و مهم‌ترین راه درمان پف زیر چشم است. اما به غیر از جراحی که احتمالاً همه درباره‌اش شنیده‌یم، چه راه‌‌حل های جایگزینی وجود دارد؟

آیا جراحی پلک تنها راه درمان پف زیر چشم است؟

قطعاً خیر! روش‌های خیلی زیادی برای درمان پف زیر چشم وجود دارد که احتمالاً شما هم از اطرافیانتان شنیده‌اید.

برای مثال یکی از این روش‌های پرطرفدار، استفاده از کردم دور چشم است، ما در مقاله‌ای دیگر بهترین کرم‌های دور چشم خارجی برای درمان پف زیر چشم را معرفی کرده‌ایم.

درست است که الآن در قرن 21 زندگی می‌کنیم و روش‌های علمی و پیشرفته‌ی زیادی برای درمان پف زیر چشم وجود دارد، اما شاید لازم نباشد همیشه به دنبال راه‌حل‌های پیچیده برای مشکلاتمان برگردیم. ممکن است برخی از افراد باشند که بخواهند حداقل یک شانس مجدد به روش‌های سنتی و یا ساده‌تر بدهند. هر چه باشد خیلی از ما خاطرات خوبی از دوران کودکی و روش‌های مادربزرگ‌هایمان داریم که در کمتر از چند دقیقه با یک چای نبات، دل دردی را که امان از ما گرفته بود را ‌خوب می‌کردند، شاید این روش‌های ساده برای درمان پف زیر چشم هم مثل آن چایی نبات بتواند مشکل ما را حل کند! البته شما می‌توانید از این روش‌های ساده به عنوان راه‌های پیش‌گیری از پف زیر چشم استفاده کنید.

همین الان برای مشاوره و گرفتن وقت اقدام کن !

آب خوردن، ساده‌ترین درمان پف زیر چشم

آب حدود 60 درصد وزن بدن شما را تشکیل می‌دهد. با توجه به این موضوع، شاید تعجب‌آور باشد که کم آبی بدن می‌تواند در ایجاد کیسه‌های زیر چشم نقش داشته باشد. پس یکی از راه‌های خیلی ساده برای درمان پف زیر پلک، نوشیدن آب بیشتر در روز است.

چقدر آب در روز کافی است بنوشیم؟ متخصصان نوشیدن حدود 13 فنجان مایعات در روز برای مردان و حدود 9 فنجان مایعات برای زنان را در روز توصیه می کنند.

آب دوست ندارید؟ خبر خوب این است که تمام مایعاتی که در کل روزانه می‌نوشید، حساب می‌شود. با این حال، آب یک گزینه کم کالری است. آب‌های گازدار، آب‌های طعم‌دار یا حتی دم‌نوش‌ها را امتحان کنید. چای گیاهی بدون کافئین گرم یا سرد یکی دیگر از گزینه‌های خوب است.

چای کیسه‌ای فراتر از یک نوشیدنی محبوب

چای فقط برای نوشیدن نیست. شما در واقع می‌توانید از چای کیسه‌ای کافئین‌دار برای درمان پف زیر پلک استفاده کنید.

کافئین موجود در چای حاوی آنتی اکسیدان‌های قوی است و که می‌تواند جریان خون را به پوست شما افزایش دهد. همچنین این ماده در برابر اشعه ماوراء بنفش از پوست محافظت می‌کند و به طور کلی روند پیری را کاهش می‌دهد.

درمان پف زیر چشم با چای کیسه‌ای | کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC

چای سبز، به طور خاص، توسط محققان به دلیل اثرات ضد التهابی بالقوه آن مورد متوجه قرار گرفته‌است.

برای استفاده از چای کیسه‌ای برای درمان پف زیر پلک باید:

 1. دو کیسه چای را به مدت 3 تا 5 دقیقه دم کنید.
 2. بگذارید چای کیسه ای به مدت 20 دقیقه در یخچال خنک شود.
 3. سپس مایع اضافی را فشار داده و به ناحیه زیر چشم خود بمالید.
 4. بگذارید چای کیسه ای به مدت 15 تا 30 دقیقه روی پوست بماند.

اصلاح نحوه‌ی خوابیدن، کمک به جمع نشدن مایعات زیر پلک

سعی کنید هنگام خواب سر خود را با بالش های اضافی بالا ببرید. استفاده از دو یا چند بالش می‌تواند این کار را راحت‌‌تر انجام دهد. در این روش، بالا بردن سر به جلوگیری از تجمع مایعات در پلک‌های پایینی که باعث ایجاد پف در هنگام خواب می‌شود، کمک می کند.

اگر بالا نگه داشتن سر به گردن شما آسیب می‌رساند یا نمی‌توانید بخوابید، بهتر است تمام انتهای بالای تخت خود را چند سانتی‌متر  بالا ببرید در واقع تخت به صورت شیب‌دار قرار بگیرد.

علاوه بر این که چگونه می‌خوابید، چند ساعت خوابیدن هم مهم است

علاوه بر نحوه خوابیدن، میزان خواب شما نیز یک عامل مهم است. اگرچه کم‌خوابی ممکن است  مستقیماً باعث تورم زیر پلک نشود اما، خواب کم ممکن است رنگ پوست شما را کم رنگ‌تر کند. هر سایه یا دایره تیره‌ای که زیر پلک شما به خاطر چین و چروک‌های طبیعی  وجود دارد، به خاطر کم‌خوابی بیشتر می‌شود و نتیجه این چین و چروک ‌ها مانند پف زیر چشم به نظر می‌آید و آن  را آشکارتر کند.

بیشتر بزرگسالان باید هر شب بین هفت تا هشت ساعت بخوابند. اگر برای خوابیدن مشکل دارید، می‌توانید این ترفندها را امتحان کنید:

 • سعی کنید یک برنامه‌ی خواب یا زمان خواب و بیداری منظم ایجاد کنید.
 • 6 تا 12 ساعت قبل از خواب از نوشیدنی ها و غذاهای کافئین‌دار خودداری کنید.
 • تمام وعده های غذایی و میان وعده‌ها را دو ساعت قبل از خواب تمام کنید.
 • تمام ورزش های سنگین را چند ساعت قبل از خواب به پایان برسانید.
 • یک ساعت قبل از خواب، تلویزیون، تلفن همراه و سایر وسایل الکترونیکی را خاموش کنید.
حتما قبل از خواب آرایشتان را پاک کنید | کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC

پاک کردن آرایش قبل از خواب را فراموش نکنید

بهبود روتین شبانه ممکن است به شما کمک کند از کیسه‌های زیر چشم خود جلوگیری کنید. به ویژه، شستن صورت هر شب قبل از خواب بسیار مهم است.

دلایل متعددی وجود دارد که چرا نباید با آرایش بخوابید. ابتدا، اگر با ریمل یا آرایش چشم دیگر روی چشمان خود می‌خوابید، ممکن است:

 • چشم‌ها را تحریک کند.
 • باعث ایجاد یک واکنش آلرژیک شود.
 • عفونتی ایجاد کنید که قرمزی، پف کردگی یا علائم دیگری را ایجاد کند.

همچنین فراموش کردن شستن صورت ممکن است باعث ایجاد چین و چروک یا آسیب به پوست از راه‌های دیگر شود. وقتی با آرایش می خوابید، پوست خود را در معرض رادیکال‌های آزاد قرار می‌دهید. این پتانسیل ایجاد چیزی به نام استرس اکسیداتیو را دارد که ممکن است پوست شما را زودتر از موعد پیر کند.

درمان پف زیر چشم با درست کردن کمپرس سرد خانگی

درمان پف زیر چشم ممکن است به سادگی با استفاده از کمپرس سردی ساخته شده از موادی که از قبل در خانه دارید، باشد. استفاده از سرما در ناحیه‌ی زیر پلک پایین می‌تواند به انقباض سریع رگ‌های خونی برای درمان پف زیر چشم به صورت موقت، کمک کند.

اگرچه می‌توانید کمپرس سرد را در فروشگاه خریداری کنید، اما روش‌های خانگی خودتان هم می‌توانند به همان خوبی کار کنند.

برخی از چیزهایی که می‌توانید به عنوان کمپرس سرد برای درمان پف زیر چشم استفاده کنید:

 • قاشق چای خوری سرد شده
 • خیار خنک
 • دستمال مرطوب
 • کیسه سبزیجات منجمد

قبل از استفاده، کمپرس خود را با یک پارچه نرم بپیچید تا پوست خود را از یخ زدگی بیش از حد محافظت کنید. برای دیدن نتیجه کافی است چند دقیقه کمپرس را روی پوست قرار دهید.

میکرونیدلینگ،روش پردردسر برای درمان پف زیر چشم | کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC

میکرونیدلینگ، روش کم‌هزینه اما پر ریسک

میکرونیدلینگ به عنوان درمان القای کلاژن نیز شناخته می‌شود. طرفداران آن می‌گویند که چین و چروک، جای زخم و حتی مشکلات رنگدانه‌ای مانند حلقه‌های سیاه و کیسه های زیر چشم را کاهش می‌دهد و در واقع باعث درمان پف زیر چشم می‌شود.

این روش شامل سوزن‌های ظریفی است که برای سوراخ کردن پوست استفاده می‌شود. این یک نوع آسیب کنترل شده ایجاد می‌کند که با تحریک پوست، کلاژن تولید می‌شود و پوست تحت درمان را جوان می کند.

این روش برای کسانی  که خواهان رضایت فوری هستند، مناسب نیست. معمولاً در طول شش جلسه به فاصله یک ماه یا بیشتر انجام می‌شود.

البته با وجود تمام مزایای این روش مانند زمان بهبودی نسبتا سریع، نباید از خطرات آن غافل شد.  افراد ممکن است با مسائلی مانند موارد زیر مواجه شوند:

 • خون ریزی
 • کبودی
 • عفونت
 • جای زخم

متخصصان پوست، کیت‌های خانگی را اصلاً توصیه نمی‌کنند، زیرا تاثیر کمتری دارند و خطر انتقال عفونت وجود دارد. برای جلوگیری از انتقال بیماری از سوزن مشترک با افراد دیگر استفاده نکنید. این روش برای افرادی که سابقه کلوئید دارند یا به راحتی زخم می‌شوند و زخم آن‌ها دیر خوب می‌شود، انتخاب خوبی نیست.

هرگز از کرم ضدآفتاب غافل نشوید!

محافظت از پوست در برابر اشعه‌های خورشید می‌تواند به تعداد زیادی از مشکلات پوستی کمک کند، مانند:

 • پیری زودرس
 • سرطان پوست
 • تغییر رنگ
 • ایجاد کیسه‌های زیر چشم

در نتیجه، استفاده از کرم ضد آفتاب می‌تواند به درمان پف زیر پلک و حلقه‌های سیاه پلک پایین نیز کمک کند.

برای درمان چف زیر چشم، کرم ضدآفتاب فراموش نشه! | کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC

آکادمی پوست آمریکا پیشنهاد می‌کند که همه افراد از ضد آفتاب استفاده کنند. حفاظت در برابر طیف گسترده‌ی اشعه‌های UVA و UVB مهم است. همین طور انتخاب کرمی که دارای SPF 30 یا بالاتر و مقاوم در برابر آب باشد، می‌تواند مناسب باشد. در صورت لزوم یا همان طور که در دستورالعمل بسته بندی نوشته شده‌اشد، در طول روز چندین بار از این کرم استفاده کنید. مرطوب کننده روزانه صورت که دارای SPF 30 یا بالاتر باشد نیز می‌تواند گزینه‌ی خوبی باشد.همچنین ما در یکی از مقالاتمان به معرفی ۵ کرم دور چشم پرطرفدار برای افتادگی پلک پرداخته ایم.

شما می توانید با انجام کارهای زیر، از اشعه‌های مضر خورشید جلوگیری کنید:

 • نشستن در سایه
 • پوشیدن لباس محافظ
 • اجتناب از سولاریوم

با کشیدن سیگار پف را مهمان پلک پایین خود کنید!

سیگار باعث کاهش ذخایر ویتامین C بدن شما می شود، ویتامینی که مسئول ایجاد کلاژن سالم در پوست شما است. اگر سیگار می‌کشید، ممکن است با مسائلی مانند چین و چروک، تغییر رنگ، و حتی کیسه‌های زیر چشم و حلقه‌های تیره دست و پنجه نرم کنید.

ترک سیگار علاوه بر کمک به بهبود پف پلک پایین، به بسیاری از مشکلات سلامتی دیگر کمک می‌کند. شما می توانید با ترک سیگار، سال‌ها به زندگی خود اضافه کنید، از شر دندان‌های لکه دار خلاص شوید و شانس ابتلا به دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و برخی سرطان‌ها را کاهش دهید.

جراحی پلک پایین، راه نجات دائمی از افتادگی پلک

درست است استفاده از اغلب راه‌های بالا کاملاً بی‌خطر هستند، اما متاسفانه این روش‌های برای درمان دائمی پف زیر چشم نمی‌توانند مفید واقع بشوند. دقیقا به خاطر همین ماندگاری خیلی کم و زحمت استفاده‌ی مداوم از این روش‌‌ها بود که پزشک‌ها به فکر یک راه بسیار کم‌ریسک و البته دائمی‌ افتادند که این راه درمان پف زیر چشم چیزی نیست جز عمل بلفاروپلاستی! بلفاروپلاستی یک عمل جراحی روی صورت است که هدف آن زیباتر کردن ظاهر چشم‌های خسته  و بی‌حال، با برداشتن پوست، چربی و ماهیچه‌‌های اضافی است. این یک روش کم خطر است که باعث بهبود چشمگیر در ظاهر و بهتر شدن میدان بینایی می شود. این جراحی علاوه بر ریسک پایین، مهم‌ترین روش درمان پف زیر چشم است.

جراحی پلک با برش، روش آزموده شده و رایج

به طور معمول جراحی بلفاروپلاستی ممکن است از طریق یک برش کوچک در داخل پلک پایین که هیچ جای زخمی به جا نمی‌گذارد، انجام شود، یا به وسیله‌ی یک برش کوچک، زیر مژه‌ی پلک پایین. برش پوست اجازه می‌دهد تا قبل از ترمیم ناحیه با بخیه‌های ریز، هر گونه پوست اضافی برداشته شود. هر گونه چربی اضافی که در زیر پلک‌ها جمع شده‌است، خارج شده یا تغییر مکان می‌دهد.

بلفاروپلاستی با لیزر، دقیق‌ترین روش برای درمان پف زیر پلک

درمان‌های لیزری از انرژی گرمایی برای تبخیر سلول‌های هدف استفاده می‌کنند. در بلفاروپلاستی پلک پایین سلول‌های چربی‌ها، عضله‌ها و پوست پلک پایین هدف لیزر قرار می‌گیرد و البته به خاطر دقت این دستگاه، بقیه‌ی سلول‎‌های نزدیک این ناحیه دچار آسیب نمی‌شوند. این روش بدون برش روی سطح پوست انجام می‌شود، در نتیجه جای زخمی باقی نمی‌ماند و نسبت به روش با برش فرد دوره‌ی نقاهت کوتاه‌تر و کم‌ دردتری را می‌گذارند. همچنین لیزر درمانی ممکن است باعث ایجاد کلاژن جدید شود که علاوه بر کمک به درمان پف زیر پلک، به جوان‌سازی پوست در ناحیه‌ی پلک کمک می‌کند.

چرا بلفاروپلاستی موثرترین روش درمان پف پلک پایین است؟

همانطور که بدن ما کلاژن کمتر و کمتری تولید می‌کند، پوست ما سفت می‌شود که باعث افتادگی و چروک شدن آن می‌گردد. در نتیجه، ما تغییراتی را در ظاهر خود – به ویژه در اطراف چشمانمان – تجربه می‌کنیم. به همین دلیل پف زیر چشم ما و یا افتادگی پلک پایین به وجود می‌آید که می توانند ظاهری خسته به ما بدهند. با انجام بلفاروپلاستی، می‌توانید این تغییرات را معکوس کرده و چهره‌ای شاداب‌تر را بازیابی کنید. 

بلفاروپلاستی به شما کمک می‌کند تا ظاهری جوان و شاداب داشته باشید

در برخی موارد، بلفاروپلاستی حتی می‌تواند به بهبود بینایی شما کمک کند، زیرا پوست اضافی گاهی اوقات می‌تواند روی چشم‌ها پوشانده شود. همچنین درصد خطای بسیار پایین و ماندگاری دائمی آن باعث شده در سراسر جهان، این عمل طرفداران زیادی داشته باشد. به علاوه اگر حتی به احتمال خیلی کمی بعد از عمل از نتیجه‌ی بلفاروپلاستی راضی نبودید، می‌توانید با بلفاروپلاستی اصلاحی به راحتی مشکلات را برطرف کنید.

کجا جدیدترین روش ممکن عمل بلفاروپلاستی را انجام می‌دهند؟

همان‌طور که در ابتدا خواندیم، از 1928 که کشف پنی سیلین باعث نجات دادن جان خیلی از انسان‌ها  شد، تا الآن که در قرن 21 زندگی می‌کنیم  و برای هر مشکلی راه‌حل علمی و منطقی پیدا می‎‎‌شود، همواره شاهد پیشرفت علم بوده‌ایم. دانشمندان نیز همیشه سعی کرده‌اند کوچک‌ترین تا بزرگ‌ترین مشکلات انسان‌ها را با بهترین راه‌حل‌ها برطرف کنند. برای مثال، ممکن است همین الآن که این مقاله را مطالعه می‌کنید، روش تازه و بی‌نقص‌تری برای درمان پف زیر چشم پیدا شده باشد. بهتر است همیشه سعی کنیم برای رفع مشکلاتمان به ویژه مسائلی که مستقیماً به سلامتی‌ مربوط می‌شوند از به‌روزترین روش‌‌های تایید شده استفاده کنیم چون معمولاً وقتی روش تازه‌ای برای یک کار پیدا می‌شود، در آن راه سعی شده، مشکلات گذشته برطرف شوند پس احتمالاً نسبت به گذشته روش کم‌خطر با بازده بیشتری است.

حالا سوالی که ممکن است ذهنتان را مشغول کرده باشد، این است که چگونه می‌توانید در نزدیکی خودتان، پزشک متخصص و یا کلینیکی را پیدا کنید که به جدیدترین روش‌های روز دنیا جراحی پلک را انجام دهد. پاسخ ما به شما کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC است. ما در RMC سعی می‌کنیم تا با سریع‌ترین و راحت‎‌ترین روش ممکن، شما را به هدفتان یعنی پیدا کردن پزشکی مطمئن و حاذق برسانیم.

سوالات متداول

آیا تنها روش درمان پف زیر چشم، جراحی پلک است؟

خیر، روش‌های دیگری مانند گذاشتن چای کیسه‌ای، استفاده از کمپرس سرد، میکرونیدلینگ و … نیز وجود دارد که مشکل اکثر آن‌ها دائمی نبودن آن‌هاست.

آیا بلفاروپلاستی بدون جای زخم هم می‌شود؟

بله، در بلفاروپلاستی با لیزر، هیچ جای زخمی رو روی پوست نمی‌ماند.

چرا بلفاروپلاستی در رتبه‌ی دوم رایج‌ترین عمل زیبایی در جهان است؟

 مهم‌ترین دلیل انتخاب، دائمی بودن این عمل است. بلفاروپلاستی روش بسیار ساده و بدون خطری می‌باشد که دوره‌ی نقاهت آن کوتاه است.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.6 / 5. تعداد آرا: 11

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
بهترین روش پف پلک یا افتادگی پلک چیست ؟ بررسی بهترین روش 2021 | کلینیک تخصصی RMC
Article Name
بهترین روش پف پلک یا افتادگی پلک چیست ؟ بررسی بهترین روش 2021 | کلینیک تخصصی RMC
Description
برای درمان پف زیر چشم می‌توان از روش‌های زیادی کمک گرفت اما امروزه، به اعتقاد بسیاری از متخصصین، بلفاروپلاستی موثرترین روش است
Author
مهدیه عابدی
Publisher Name
کلینیک RMC
Publisher Logo

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک