RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 68
بلفاروپلاستی زیبایی

همه چیز در مورد عمل جراحی اپی‌کانتوپلاستی یا چشم آسیای شرقی

فطرت انسان به گونه ایست که زیبا‌گرا است و تمایل به دیده شدن و زیبا بودن دارد. گرایش به «زیبایی» از گذشته تا کنون در تمامی جوامع، وجود داشته است.

در گذشته چنانچه کسی دارای نقص، عدم تقارن و ایراد در چهره‌ی خود بود، اعتماد به نفس و عزت نفس خود را به کلی از دست می‌داد و از اجتماع کناره می‌گرفت. در بعضی موارد جامعه هم این افراد را نمی‌پذیرفت و آینده‌‌ای برایشان متصور نبود.

امروزه با پیشرفت‌های بی‌نظیر علوم پزشکی، دیگر هیچ فردی به دلیل چهره‌ی دارای ایراد، از زندگی و فعالیت اجتماعی رانده نخواهد شد، چرا که جراحی‌های پیچیده و حساسی توسط برترین جراحان پلاستیک و زیبایی بر روی صورت افراد انجام می‌شود که ظاهر را اصلاح و عیوب را کاملا برطرف می‌کند.

جراحی چشم آسیای شرقی یا اپی‌کانتوپلاستی یکی از همین جراحی هاست که به معرفی آن می‌پردازیم.

همچنین میتوانید داستان اپی کانتوپلاستی و تفاوت با بلفاروپلاستی فرهاد افغان را در این جا ببینید!

عمل چشم آسیای شرقی یا اپی‌کانتوپلاستی چیست؟

 

چشم‌ها مهم‌ترین دریچه‌ی تماس با جهان اطراف هستند. هرگونه مشکل در سلامت چشم‌ها، زندگی فرد را به شدت دچار اختلال خواهد کرد. ظاهر چشم‌ها نیز در اعتماد به نفس و احساس مثبت فرد نسبت به خود اهمیت زیادی دارد.

چشم‌ها بسته به ژنتیک و منطقه‌‌ی جغرافیایی، فُرم‌های گوناگونی دارند. نوعی از چشم با شکلی خاص وجود دارد که عمدتا مربوط به مردم آسیای شرقی است. شکل این چشم در ظاهر، تنگ و کوچک و باریک است. پلک پایین کمی متورم و پلک بالا یک تکه و بدون خط جداکننده بالا و پایین پلک است.

وقتی به فردی با این نوع چشم نگاه می‌کنید، اینطور به نظر می‌رسد که پلک پف آلود است و کاملا روی چشم افتادگی دارد.

تمام چشم‌ها دو گوشه‌ی داخلی( سمت بینی) و خارجی (سمت شقیقه) دارند. در چشم‌های شرقی،  پف پلک بالا از گوشه‌ی داخلی چشم آغاز شده و پوست در این قسمت به سمت گوشه‌ی خارجی چشم کشیده شده است. این نوع چشم به چشم آسیایی، شرقی  یا بادامی شهرت دارد.

عمل اپی‌کانتوپلاستی در واقع، جراحی زیبایی روی چشم‌های شرقی است؛ که طی آن جراح تلاش می‌کند ظاهر چشم‌ها را اصلاح کند. هنگام عمل بیش‌ترین تمرکز روی  گوشه‌ی داخلی چشم است. پوست در گوشه‌ی داخلی به عضله‌ی پلک متصل است و جراح باید جداسازی پوست از عضله‌ی زیرین ، ترمیم پلک بالا وتبدیل آن به دو پلک کوچک و بزرگ، را انجام دهد.

در اغلب چشم‌های شرقی، عمل اپی‌کانتوپلاستی همزمان با بلفاروپلاستی پیش می‌رود. جراح طی این عمل باید علاوه برگوشه‌ی داخلی، افتادگی پلک را نیز ترمیم کند.

نتیجه‌ی عمل اپیکانتوپلاستی شگفت ‌آور و بسیار زیباست. این عمل باعث تغییرات اساسی در فرم چشم‌ها و چهره می‌شود.

چگونه بهترین جراح اپی‌کانتوپلاستی در تهران را پیدا کنیم؟

 

جراحی‌های زیبایی، به خصوص در ناحیه‌ی چشم، بسیار حساس و حیاتی هستند. کوچک‌ترین اشتباه، می‌تواند برای همیشه خطراتی جبران ناپذیر به همراه داشته باشد.

چنانچه قصد جراحی اپی‌کانتوپلاستی را دارید، انتخاب جراح زبردست اهمیت بسیاری دارد. اگر چه گاه دیده می‌شود عمل‌های زیبایی توسط پزشکان عمومی یا متخصص پوست و مو انجام شده اما بدون شک بهترین نتیجه را از پزشکان متخصص و فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی خواهید گرفت. بنابراین داشتن مدرک تخصصی توسط پزشک جراح مهم و تاثیرگذار است.

جراحان پلاستیک و زیبایی، با آناتومی صورت  کاملا آشنا هستند و روش های ترمیم، پیوند و تغییر بافت‌ و عصب‌های صورت را به خوبی می‌دانند.

در قدم بعدی تجربه و مهارت جراح است که باعث می‌شود با خیالی آسوده صورت خود را به دست او بسپارید. تجربه‌ موجب می‌شود در طی عمل اگر ناخواسته مشکلی پیش بیاید، پزشک جراح به خوبی اوضاع را مدیریت کند. علاوه بر این جراح حاذق بیشترین تلاش را برای عادی‌سازی فرم چشم در طی جراحی بدون هیچ عارضه جانبی انجام می‌دهد.

سلیقه و هنرمند بودن جراح، موجب می‌شود با نگاهی زیباشناختی ، جراحی را متناسب با جزئیات چهره‌ی بیمار پیش ببرد و نتیجه در  عین طبیعی بودن، بسیار زیباست و با سایر اجزای چهره‌ی فرد در تناسب است.

 

علت پرطرفداربودن عمل چشم آسیای شرقی

 

مهمترین علتی که می‌توان برای عمل پرطرفدار اپی‌کانتوپلاستی  ذکر کرد، نتیجه‌ی فوق‌العاده رضایت‌بخش آن است.

یکی دیگر از دلایل پرطرفداربودن این عمل، بهبود ظاهر و زیباسازی است. طی جراحی اپی‌کانتوپلاستی، پوست اضافه‌ی حاشیه‌ی چشم حذف شده و  پلک بالا با ایجاد برش و برداشت اضافات، تبدیل به پلک عادی با دو ناحیه‌ی پلک کوچک و پلک بزرگ می‌شود.

بعد ازعمل اپی‌کانتوپلاستی، چشم‌ها باز و برجسته شده و زیبایی و جذابیت فراوانی به چهره می‌بخشد. این از دیگرعلل محبوبیت عمل اپی‌کانتوپلاستی است.

علاوه بر صاحبین چشم شرقی، افرادی که دارای چشم هایی ریز و باریک هستند و از فرم و شکل چشم خود ناراضی و ناراحتند، با انجام جراحی‌ اپیکانتوپلاستی، به ظاهر دلخواه خود بسیار نزدیک می‌شوند.

همچنین این جراحی بهترین پیشنهاد به افرادی است که به دلیل ضربه و تروما یا بیماری و افزایش سن دچار بد ظاهری چشم و تغییر حالت در چشم‌ها شده‌اند.

زمانی که عیب و نقص از چهره برطرف می‌شود، اثر مثبت آن مستقیما روی شخصیت فرد، نمایان می‌شود؛ فرد چهره‌ی جدید خود را دوست دارد و احساس خیلی خوبی نسبت به ظاهر خود پیدا می‌کند و در تمام جوامع پذیرفته می‌شود. در نتیجه عزت نفس و اعتماد به نفس او بسیار بالا می‌رود.

 

 انتخاب مرکز مناسب عمل چشم آسیای شرقی در تهران

 

برای عمل جراحی چشم آسیای شرقی، انتخاب کلینیک حائز اهمیت زیادی است. کلینیک یا مرکزی که جراحی در آن انجام می‌شود باید ویژگی‌های زیادی داشته باشد. اکنون کلینیک‌های جراحی در تهران، اقدام به انجام عمل اپی‌کانتوپلاستی می‌کنند. اما اینکه کدام مرکز دارای اعتبار بالا و برتری نسبت به سایرین است به موارد زیر بستگی دارد:

  • سابقه‌ی درخشان در انواع جراحی چشم

 

  • همکاری با پزشکان متخصص و تیم جراحی ماهر و با تجربه

 

 

  • تجهیزات جراحی و بستری مطابق با استانداردهای روز دنیا

 

  • هزینه‌های معقول جراحی

 

  • محیط استریل و کنترل شده از لحاظ انواع عفونت

 

  • انجام مشاوره قبل از عمل

 

  • مراقبت‌های اصولی از بیمار پس از جراحی

 

  • معماری زیبا و آرامش بخش

 

  • رفتار مناسب پرسنل

 

جراحی اپی کانتوپلاستی در بهترین مرکز جشم آسیای شرقی

هزینه‌ی عمل چشم آسیای شرقی در 1403

 

فاکتورهای مختلفی در تعیین هزینه‌ی جراحی اپی‌کانتوپلاستی اثر می‌گذارند. از مهمترین عوامل تعیین هزینه‌ی جراحی، هم‌زمانی انجام اپی‌کانتوپلاستی و بلفاروپلاستی است. افراد دارای چشم شرقی دچار افتادگی‌های متوسط تا شدید پلک بالا و پف پلک پایین هستند. در صورت صلاحدید جراح، این دو جراحی در اتاق عمل هم‌زمان با هم انجام می‌شود که روی هزینه‌ی نهایی تاثیرگذار است. هزینه‌ی جراحی عمل چشم آسیای شرقی در سال 1403 در تهران، حدود ۱۲الی ۱۷ میلیون تومان برآوُرد شده‌است.

همچنین در صورتی که در جراحی پلک دچار مشکل شدین در RMC میتوانید جراحی پلک ترمیمی انجام بدین!

 

 

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.9 / 5. تعداد آرا: 8

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


پیام بگذارید

RMC کلینیک تخصصی جراحی پلاستیک , پوست و زیبایی
تحت استانداردهای روز دنیا
© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک