RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 31
بلفاروپلاستی زیبایی

آیا عمل بلفاروپلاستی برای زیبایی هم انجام می‌شود؟ | کلینیک بلفاروپلاستی RMC

جراحی بلفاروپلاستی به اهداف مختلفی انجام می‌شود. برای مثال بعضی از افراد برای زیباتر شدن و برخی دیگه برای درمان مشکلات بینایی‌ که افتادگی پلک موجبش شده، این جراحی را انجام می‌دهند. در جراحی بلفاروپلاستی، پزشک قسمتی از بافت چربی یا پوست پلکِ اطراف چشم را برمی‌دارد و در نتیجه این عمل، حالت چشم تغییر می‌کند و افتادگی‌ آن هم برطرف خواهد شد؛ اما آیا هدف تمام مراجعین برای انجام بلفاروپلاستی همین موضوع است؟

با وجود اینکه تمام چشم‌ها در نوع خود زیبا هستند، اما ممکن است برخی از افراد بخواهند چشم‌های خود را به استانداردهای زیبایی نزدیک‌تر کنند.

در این مطلب از وب‌سایت رسمی مجموعه RMC می‌خواهیم این جنبه از جراحی پلک، یعنی بلفاروپلاستی زیبایی را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم مشتاق کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و به دنبال زیباتر کردن مهمترین جزء صورت خود هستید، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

بلفاروپلاستی زیبایی و انواع آن

تا زمانی که صحبت از بلفاروپلاستی درمانی در میان باشد، هدف اصلی و اولویت مراجعین این است که برای درمان عارضه‌ای که برایشان پیش آمده است، جراحی پلک را انجام دهند؛ زیرا در اثر افتادگی یا پف بیش از حد پلک، بینایی و سلامتی‌ آنها دچار مشکل شده است.

اما درصد زیادی ازمراجعین، مشکلی با سلامت چشمان خود ندارند. در عوض، در اثر پف پلک بالا یا پایین و همچنین افتادگی هر کدام از آنها، رضایت کافی را از چهره خود ندارند. در این مواقع، بلفاروپلاستی زیبایی بهترین گزینه برای رفع این دغدغه است. با استفاده از این نوع بلفاروپلاستی می‌شود زیبایی افسون کننده‌ای به چشم‌ها و به طبع آن، به کل صورت بخشید.

حالا که هدف از انجام بلفاروپلاستی را درک کردیم، می‌توانیم با انواع بلفاروپلاستی زیبایی آشنا شویم:

 • بلفاروپلاستی رفع پف پلک
 • بلفاروپلاستی رفع چین و چروک پلک

در ادامه، درباره این دو نوع جراحی توضیحات بیشتری ارائه خواهم کرد.

در تمام دوران‌ها، از ابتدای به وجود آمدن تمدن تا همین حالا، استانداردهای زیبایی وجود داشته‌اند. با این حال که این استاندارد‌ها همیشه درحال تغییر بوده‌اند، یک اصل همیشه یکسان باقی مانده و آن هم زیبایی چشم‌هاست.

بلفاروپلاستی و رفع پف پلک

بلفاروپلاستی برای رفع پف غیرطبیعی پلک نیز انجام می‌شود. این نوع از جراحی نیز برای هر دو پلک بالا و پایین قابل انجام است. پف غیرعادی چشم‌ها عارضه‌ای شایع در دوران میانسالی است و طی ضعیف شدن بافت‌های کلاژنی و دلایل دیگر پیش خواهد آمد.

هرچند که این عارضه در میان سنین بالاتر شیوع دارد اما گاها در سنین پایین هم اتفاق می‌افتد. پف چشم در هر سنی که بروز دهد موجب خسته و بی‌حال نشان داده شدن چهره و به طبع آن کاهش اعتماد به نفس افراد، می‌شود.

بلفاروپلاستی با رفع پف پلک زیبایی و شادابی را به چشمان شما بازگردانده و موجب شادتر دیده شدن چهره شما خواهد شد.

بلفاروپلاستی و رفع چین و چروک اطراف پلک

به مرور زمان و در اثر عارضه‌های مختلفی مثل بیماری‌های کبدی، بیماری‌های کلیوی، مشکلات قلبی، چاقی، کهولت سن و… این امکان وجود دارد که پلک  پایین دچار پف و افتادگی بشود. پلک بالا هم بخاطر وراثت، افزایش سن، رژیم‌های غذایی نامناسب و… می‌تواند به همین مشکلات دچار شود.

در این شرایط، مراجعه به متخصص بلفاروپلاستی و رفع این مسئله از اولویت‌های افراد قرار می‌گیرد. متخصص برای درمان این مشکل و رفع دغدغه‌ی شما، طبق میزان افتادگی، پف، چین و چروک و شدت‌ این موارد، می‌تواند بخش اضافی را از پلک شما خارج کند. در نتیجه  بافت اضافی در پلک شما وجود نخواهد داشت که به ‌صورت چروک یا پف خودش را نشان دهد. 

رفع چین و چروک با بلفاروپلاستی

جراحی بلفاروپلاستی زیبایی، بین یک تا دو ساعت زمان می‌برد و در طی این جراحی، متخصص بعد از بی‌هوش کردن یا بی‌حس کردن بیمار، برشی میان پلک بالا و یا زیر خط رویش مژه‌های پلک پایین ایجاد می‌کند؛ بعد، بر اساس شدت عارضه و عمق چین و چروک پلک، بافت اضافی را از طریق محل برش خارج می‌کند. این بافت شامل پوست و چربی‌هایی است که در این قسمت قرار دارند. در نهایت هم محل برش بخیه شده و جراحی به پایان می‌رسد.

یکی از مهم‌ترین مسائلی که در زمینه بلفاروپلاستی زیبایی باید به آن توجه داشته باشیم، قرینه بودن نهایی چشم‌هاست. این مسئله، چه برای جراحی رفع چین و چروک و چه برای جراحی چشم گربه‌ای، از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. مهارت متخصص شما هرچقدر بیشتر باشد، نتیجه کار مطلوب‌تر و حالت دو چشم شما یکسان تر خواهد بود. 

هزینه بلفاروپلاستی زیبایی در سال 1401

بلفاروپلاستی گاها به درخواست مراجعه کننده و یا به پیشنهاد پزشک، همراه با لیفت شقیقه و گونه انجام می‌شود؛ در این حالت منطقی است که هزینه انجام جراحی بالاتر خواهد بود. اگر از هزینه چشم پوشی کنیم چند فاکتور مهم دیگر باقی می‌ماند که در هر نوع از بلفاروپلاستی یکسان هستند؛ این موارد را در ادامه توضیح می‌دهم:

دستمزد جراح

دستمزد جراح‌ها‌ با توجه به مهارت و تخصصی که دارند، متفاوت خواهد بود. در این صورت دستمزد جراح با سابقه که دارای نمونه کارهای موفق زیادی باشد بیشتر است. این مورد بسیار مهمی است چرا که سلامت شما تا حد بسیار زیادی بسته به مهارت جراح‌تان می‌باشد؛ پس سعی کنید تا حساسیت زیادی در انتخاب جراح خود به خرج دهید.

نوع بلفاروپلاستی

بسته به نوع جراحی هزینه نهایی متغیر است. برای مثال بلفاروپلاستی به هدف رفع پف پلک انجام شود و یا رفع افتادگی آن و همچنین روی پلک پایین انجام شود یا بالا و یا هردو. مورد دیگری که تاثیر گذار است مقدار بافت برداشته شده از پلک‌ها است که بسته به تکنیک‌های مختلف متفاوت خواهد بود.

هزینه بیمارستان و کلینیک

تجهیزات موجود در بیمارستان و یا کلینیک بر قیمت جراحی تاثیرگذارند. همچنین تعرفه‌های هر بیمارستان و کلینیک متغیر هستند. در این صورت بسته به تعرفه‌ها و تجهیزات مورد استفاده برای بلفاروپلاستی، هزینه‌ها تغییر خواهند کرد.

پلاسماجت یا بلفاروپلاستی

مقایسه بلفاروپلاستی زیبایی با روش‌های مشابه

تنها روش درمان چین و چروک و افتادگی پلک چشم، بلفاروپلاستی زیبایی نیست. روش‌های دیگری هم در کنار این جراحی وجود دارند که می‌توانند این عارضه را تا حد کمی درمان کنند. اما ریسک این روش‌ها در مقایسه با بلفاروپلاستی، خیلی بالاست.

یکی از این روش‌ها، پلکسر یا پلاسما جت است. در این روش، روی سطح پلک شما با دستگاه پلاسما جت، سوراخ‌های بسیار ریز و زیادی ایجاد می‌شود. این سوراخ‌ها در حقیقت زخم‌های کوچک و متعددی هستند که روی سطح پلک چشم شکل می‌گیرند. وقتی وارد مرحله بهبودی می‌شوید، سطح این زخم‌ها به همدیگه نزدیک میشوند، بنابراین از مقدار و شدت چروک‌های پلک کاسته می‌شود.

خیلی از مراجعینی که تجربه این روش درمانی را دارند، متاسفانه به مرور زمان عوارض طولانی مدتی را متحمل شدند. برای مثال ممکن است جای زخم روی پلک باقی بماند؛ یعنی بعد از جلسه درمانی، زخم‌ها برطرف نشدند و به‌صورت نقطه نقطه‌ها ریز ودرشت روی پلک باقی می‌مانند. 

از طرف دیگر، خیلی از این روش‌های درمانیِ غیرجراحی، بازگشت پذیرند؛ بنابراین حتی اگر آنها استفاده کنید، بعد از مدتی مجددا چین و چروک پلک‌تون برخواهد گشت.  

 از مزیت‌های دیگر بلفاروپلاستی زیبایی در مقایسه با روش‌های دیگر این است که با این روش، افتادگی و چروک پلک با هر درجه و شدتی درمان می‌شود، اما با پلکسر فقط می‌توان افتادگی‌های خیلی جزئی و محدود را درمان کرد. در نتیجه برای همه‌ی افراد مناسب نیست و نمی‌توانیم در هر شرایطی از آن استفاده کنیم.

بلفاروپلاستی در تهران

بلفاروپلاستی زیبایی با بهترین متخصصین شهر تهران

تا اینجا با بلفاروپلاستی زیبایی، انواع آن، هزینه‌های مربوطه و… آشنا شدیم. همچنین مزیت‌های این جراحی پلاستیک را هم شناختیم.

یادتان باشه که افتادگی پلک تا حد زیادی به تغذیه شما مربوط است. یعنی شما می‌توانید با مصرف مواد مغذی مثل زعفران، از افتادگی و چین و چروک پلک‌تان جلوگیری کنید. حتی بعد از جراحی بلفاروپلاستی زیبایی هم، با مصرف این خوراکی مغذی و خوش عطر می‌توانید دوران نقاهتی کوتاه و سریع‌ را تجربه کنید.

حتما می‌دانید که بلفاروپلاستی هم مثل بقیه روش‌های درمانی و زیبایی‌، جراحی‌های پلاستیک و… عوارض خاص خودش را دارد. نه فقط برای این نوع جراحی، بلکه برای همه‌ی جراحی‌های زیبایی، مهارت متخصص انقدر مهم است که می‌‌تواند این عوارض را کاهش دهد تا بعد از عمل، آرامش بیشتری را تجربه کنید.  

کارشناسان ما در مجموعه RMC حساسیت زیادی برای انتخاب‌های خود به خرج می‌دهند و با دقیق‌ترین پارامترها، متخصصین مختلفی را در مناطق مختلف شهر تهران شناسایی کردند.

هرچقدر مهارت و تجربه متخصصی که به آن مراجعه می‌کنید بیشتر باشد، با دقت بیشتری جراحی شما را انجام می‌دهد و شما هم در انتها از عمل خود رضایت خواهید داشت.

شاید برای شما هم مثل خیلی از افراد، اطمینان به یک متخصص زیبایی و اطلاع از تجربیات‌اش سخت باشد. ما در مجموعه RMC سعی کردیم تا با پیدا کردن مجرب‌ترین و باتجربه‌ترین متخصصین، آنها رو به شما معرفی کنیم. اینطوری شما می‌توانید با خیال راحت به آنها مراجعه کنید و چشم‌های خوشگل و جذابی بدست آورید.

فرم درخواست مشاوره

برای دریافت مشاوره جهت استفاده از خدمات کلینیک بلافاروپلاستی RMC، فرم زیر را کامل کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.7 / 5. تعداد آرا: 27

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
آیا عمل بلفاروپلاستی برای زیبایی هم انجام می‌شود؟ | کلینیک بلفاروپلاستی RMC
Article Name
آیا عمل بلفاروپلاستی برای زیبایی هم انجام می‌شود؟ | کلینیک بلفاروپلاستی RMC
Description
شاید یکی از دوستان شما با عمل بلفاروپلاستی ظاهر تازه‌ای پیدا کرده و دیدنش شما رو هم به فکر انجام این جراحی زیبایی انداخته باشه
Author
نیلوفر رضائی
Publisher Name
مجموعه بلفاروپلاستی RMC
Publisher Logo

٪ نظرات

 1. جراحی پلک باعث آسیب به بینایی نمیشه؟

  • سلام سها جان
   این عمل به علت اینکه فاصله بسیار کمی با چشم داره، عمل حساسی هستش اما آسیب به بینایی در صورتی اتفاق میافتده که پزشک شما حرفه‌ای نباشه. البته لازم به ذکره که این اتفاق بشدت نادر هستش.

 2. من دیدم بعد جراحی نمیتونن پلکشونو کامل ببندن البته میگن درست میشه بعد چند وقت

  • سلام حمیده جان
   بعد از جراحی به علت تورمی که پلک‌ها دارن، ممکنه یک چشم و یا هردو چشم کامل بسته نشن؛ اما در اکثر موارد این مورد موقت هستش و به مرور با خوابیدن ورم و التهاب پلک، چشم ها کاملا بسته می‌شن. البته گاها در صورتی که جراح حرفه‌ای نباشه و مقدار زیادی از بافت پلک رو برداره این مشکل دائمی خواهد بود؛ هرچند که اگر در انتخاب پزشکتون دقت کنید این مورد اتفاق نخواهد افتاد.

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک