RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 21
جوانکاری بلافرۆپلاستی

وێنەکانی پێش و دوای نەشتەرگەری دابەزینی پێڵوی چاو + ٥ ئامۆژگاری سەبارەت بە نەشتەرگەری پێڵوی چاو

در بررسی‌های تصاویر قبل و بعد عمل و نمونه‌کارهای بلفاروپلاستی، این سوال برای بیشتر افراد پیش می‌آید که باید چه نکته‌هایی را بررسی کنند تا کیفیت عمل را متوجه شوند. چه تفاوت‌هایی میان قبل و بعد عمل در صورت و چشم‌ها و همچنین پلک‌ها ظاهر می‌شود؟ چه علائمی نشانه عوارض نامناسب و خطرناک هستند؟ همچنین چه نشانه‌هایی خبر از موفقیت آمیز بودن جراحی پلک می‌دهند؟

بهتر است ابتدا مقاله جامع جراحی پلک چیست را نیز بررسی کنید

اما موضوعات دیگری نیز در بررسی نمونه‌کارهای بعد از عمل و مقایسه آن‌ها با قبل از جراحی مهم هستند و باید مورد بررسی قرار گیرند. اولین مسئله این است که تا چه حد جای بخیه بعد از عمل باقی می‌ماند. دومین مسئله این است که عمل باید به طوری انجام ‌شود که فاصله ابرو تا چشم به اندازه رعایت شود.

 شدت ورم بعد از عمل بلفاروپلاستی بر روی صورت و یا پلک و حتی میزان درد بعد از عمل از مهمترین موارد قابل بررسی هستند. در این نوشته تمام این موارد را بررسی میکنیم و با استناد به عکس و مشخص کردن آن‌ها بر روی عکس، آنها را نشان می‌دهیم. با کلینیک بلفاروپلاستی RMC همراه باشید.

تفاوت های قبل و بعد از عمل بلفاروپلاستی

تفاوت های قبل و بعد از عمل به چندین عامل بستگی دارد. یکی از این عوامل، کیفیت و تجربه کار پزشکی است که نزد او پلک خود را جراحی می‌کنید.

تبحر و تجربه کار پزشک در جراحی پلک 

اگر پزشک به درستی پلکها را جراحی کند، تمام تفاوت هایی که لازم است بین قبل و بعد عمل به وجود بیاید، ایجاد می شود. البته بالعکس آن نیز ممکن است. اگر کیفیت جراح بلفاروپلاستی شما بالا نباشد، دچار تفاوت‌های فاحشی بین قبل و بعد عمل خواهید شد. البته متاسفانه تفاوت های منفی و بد؛ نه تفاوت‌های خوبی که انتظارش را داشتید.

تبحر پزشک در جزئیات زیادی خود را نشان می‎دهد. به طور مثال اگر بخیه ها به اندازه کافی با ظرافت انجام شده باشند، به خوبی جذب پوست می شوند. همین امر سبب می شود تا پزشک به راحتی آنها را بکشد و ردی از بخیه بر روی صورت شما باقی نماند.

عامل بعدی که باعث دریافت بهترین نتیجه می‌شود، امکانات کلینیکی است که در آن بلفاروپلاستی می‌کنید. اگر این امکانات خوب باشند، تجربه شما از انجام عمل جراحی پلک تجربه ای دلنشین و به یاد ماندنی خواهد بود.

مورد مهم و آخر که باید به آن توجه کنید مراقبت‌های قبل و بعد بلفاروپلاستی است. این مراقبت‌ها رابطه مستقیم با نتیجه بعد از عمل شما دارد. مواردی که قبل و بعد از عمل باید توسط شما رعایت شود را از دو طریق میتوانید بدست بیاورید.

 سرچ در اینترنت و اطلاعاتی که پرسنل کلینیک و پزشک باید به شما یادآوری کنند. میتوانید این موضوع را یکی دیگر از دلایل اهمیت‌ انتخاب کلینیک برای انجام جراحی پلک در نظر بگیرید.

حال این تفاوت‌ها چه چیزهایی خواهند بود؟ بعد از عمل چه مواردی را به صورت مستقیم و غیرمستقیم در صورت خودتان می بینید؟ این موارد را باید چگونه در نمونه‌کارها بررسی کرد؟ در ادامه با ارائه عکس، این موارد را بررسی می‌کنیم.

جای بخیه بعد از جراحی پلک

یکی از مهمترین مسائلی که باید حتما به آن توجه کنید جای بخیه است. این موضوع را میتوانید در تصاویر قبل و بعد از عمل و بعد از گذراندن دوره نقاهت بررسی کنید.

اگر جای عمل باقی بماند، مخصوصا در پلک پایین، عارضه بسیار بدی به وجود می‌آید و نیاز به عمل ترمیمی پلک خواهید داشت. پس در این صورت قطعا نباید به این پزشک و کلینیک اطمینان کنید و چشمان خود را به آن‌ها بسپارید.

برای مثال به این نمونه‌کار توجه کنید که بعد از گذراندن دوران نقاهت هیچ جای بخیه و عملی وجود ندارد و به طور کامل محو شده و از بین رفته‌است:

قبل از جراحی پلک
بعد از جراحی پلک

عکس سمت راست پلک‌های قبل از عمل بیمار است و همانطور که مشاهده می‌کنید پلک‌های بالای بیمار کاملا افتاده است. اما عکس سمت چپ بعد از عمل و گذراندن دوران نقاهت است که هیچ جای بخیه‌ای بر روی پلک‌های بیمار نمی بینید. البته باید یک نکته ای را یادآور شویم، که بلافاصله بعد از کشیدن بخیه ها، رد بخیه از بین نمی رود، بلکه باید زمان کافی از عمل و کشیدن بخیه بگذرد.

اما نکته‌ی دیگری که باید در تصاویرِ بعد از عمل و قبل از نقاهت به آن دقت کنید، محل بخیه است. محل بخیه برای پلک بالا باید در جایی از پلک قرار بگیرد که در زمان باز بودن چشم‌ها، در زیر پلک پنهان شود. اگر این جای بخیه کمی بالاتر یا پایین‌تر باشد، محل زخم بعد از دوران نقاهت نیز دیده می شود و این موضوع اصلا جالب نیست.

اگر به نمونه‌کار زیر دقت کنید، می‌بینید که پزشک جای برش و بخیه‌ها را دقیقا در محل تا خوردن پلک زده است. این موضوع باعث می شود جای بخیه ها حتی در زمان نقاهت نیز دیدِ زیادی نداشته باشد:

قبل و بعد از جراحی بلفاروپلاستی
قبل و بعد از بلفاروپلاستی

 این همان بخیه درست است که باید انجام شود. پس در بررسی نمونه‌کارهای بلفاروپلاستی حتما به جای بخیه در زمان نقاهت و بعد از آن دقت کنید.

فاصله ابرو با چشم در جراحی پلک چه قدر باید باشد؟(قرینگی)

فاصله ابرو با چشم بعد از جراحی پلک

بلفاروپلاستی یعنی جراحی پلک. در این جراحی، پزشک پلک‌ها را برش میدهد و چربی و پوست اضافی را از پلک بر میدارد. بعد از این کار با بخیه زدن محل جراحی را میبندد تا جای پلک ترمیم شود.

اما در بعضی موارد، بعد از برش پلک، مقدار بیشتری از چربی ها و پوست را برمی‌دارند. این موضوع یعنی؛ برداشتن بیش از حد چربی و پوست، باعث می شود فاصله بین ابرو تا چشم کمتر از حالت عادی شود. زمانی که این فاصله بیشتر از حالت عادی باشد به معنای افتادگی پلک است. در حالیکه اگر این فاصله کمتر از حالت عادی باشد چشم‌ها سختتر بسته می‌شوند و باعث مشکل بینایی می‌شود.

در نمونه‌کارهای زیر میتوانید فاصله درست بین ابرو و چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی را مشاهده کنید. این فاصله با برداشتن مقدار مناسب چربی از زیر پلک و بخیه مناسب به وجود آمده است:

قبل و بعد از جراحی افتادگی پلک
قبل وبعد از جراحی افتادگی پلک

با کمی دقت و مقایسه فاصله ابرو با چشم در قبل و بعد از عمل، متوجه می‌شوید که این فاصله تغییری نکرده است. در واقع در این جراحی تنها چربی‌های اضافه برداشته شده‌اند، در نتیجه مشکلی در باز و بسته شدن چشم‌ها و بینایی به وجود نمی آید. همچنین در نمونه‌کار زیر نیز همین موضوع را مشاهده می‌کنید که فاصله ابرو با چشم تفاوتی نکرده است:

قبل و بعد از بلفاروپلاستی
قبل و بعد از بلفاروپلاستی

ورم بعد از عمل جراحی پلک چه قدر است ؟

ورو بعد از بلفاروپلاستی

شما بعد از هر عمل جراحی کمی ورم را در محل عمل احساس خواهید کرد. این ورم در عمل بلفاروپلاستی چون مستقیما به زیبایی شما مربوط است از اهمیت بیشتری نسبت به دیگر جراحی‌ها برخوردار است. اما میزان این ورم به نوع برشی که پزشک می‌زند، نوع جراحی ای که او می‌کند و کیفیت عمل او بستگی دارد.

در بررسی نمونه‌کارها شما باید به این مورد نیز توجه کنید که میزان تورم چشم‌ها و پلک‌ها در عکس‌های زمان نقاهت و بعد از آن چه مقدار است؟ این تورم علاوه بر تاثیری که بر زیبایی و ظاهر شما در مدت زمان نقاهت دارد، میزان درد شما را نیز به شدت افزایش خواهد داد.

 از دیگر تاثیراتی منفی تورم زیاد چشم ها این است که شما مجبور می شوید تا از کمپرس یخ و پماد بیشتر استفاده کنید. در این صورت زمان نقاهت هم بیشتر از حالت معمولی خواهد شد و در نهایت، ممکن است آن نتیجه‌ای که انتظارش را دارید را دریافت نکنید.

دلایل بروز ورم بعد از عمل جراحی پلک

اما این ورم به چه دلیل به وجود می‌آید؟ چه چیزی باعث تورم بیش از حد پلک بعد از عمل می‌شود؟

 به طور کلی یکی از مهمترین دلایلی که می‌تواند باعث تورم پلک شود، رعایت نشدن بهداشت حین عمل است. اگر وسایل عمل یا دست‌های پزشک ضدعفونی نباشند و یا بخیه‌هایی که پزشک میزند به اندازه کافی بهداشتی نباشند میتواند منجر به تورم غیر عادی شود.

 اما اگر پزشک و کلینیک، بهداشت را به طور کامل رعایت کنند و جراح هم بخیه مناسبی به طور درست بر روی پلک بزند، از این تورم جلوگیری می شود و عفونتی در کار نخواهد بود. در این صورت شما دوران نقاهت را به درستی و با خیال راحت طی می کنید. 

برای نمونه به این عمل‌ها نگاه کنید تا میزان تورم درست را بعد از عمل ببینید:

ورم بعد از جراحی پلک
ورم بعد از جراحی پلک

پس نتیجه میگیریم تورم بعد از عمل طبیعی است البته به شرطی که یش از اندازه نباشد. اگر تورمی بیشتر از این مقدار دیدید ممکن است نشان از عفونت باشد پس سریعا به پزشک مراجعه کنید:

ماندگاری عمل بلفاروپلاستی یا جراحی پلک چه قدر می باشد؟

ماندگاری بعد از بلفاروپلاستی چگونه است

سوالی که برای افراد خواهان عمل جراحی پلک پیش می‌آید این است که این عمل تا چه مدت ماندگاری و پایداری دارد و بعد از گذشت چند سال دوباره به حالت قبل برمی‌گردد؟ در جواب باید بگوییم که پاسخ این سوال هم بستگی به نحوه انجام عمل توسط پزشک و هم چشمان شما دارد.

در حالت اول که منجر می شود سریعتر عمل شما برگردد این است که پلک‌های شما به طور ارثی استعداد تولید چربی اضافه را داشته باشند. وجود مواردی مانند کم‌خوابی یا استفاده زیاد و غیراصولی از لوازم الکترونیکی مانند موبایل و لپ تاپ در سبک زندگی شما نیز، زمان برگشت این عمل را کاهش می‎دهد. اما اگر این دو عامل را ندارید و تنها به دلیل کهولت سن دچار افتادگی پلک شده باشید، تاثیر جراحی پلک تا زمان زیادی بر روی چشم‌های شما می‌ماند.

دلیل بعدی، نحوه کار جراح پلک است. برداشتن چربی‌های اضافی زیر پلک به مقدار کافی، نه زیادتر و نه کمتر، بهترین نوع جراحی پلک است. اگر پزشک مقدار کمی از چربی‌ها را بردارد و مقداری چربی زیر پلک بماند، همین چربی باعث ایجاد چربی‌های بیشتر می شود و تاثیر عمل زودتر برمیگردد. از طرف دیگر اگر جراح بیشتر از مقدار لازم چربی بردارد باعث مشکل در بینایی می شود و فاصله ابرو و چشم نیز افزایش می‌یابد.

به همین دلیل، کلینیک بلفاروپلاستی RMC با بهترین پزشکان جراحی پلک ایران، به شما قول انجام بهترین عمل، با تضمین ماندگاری حداقل 10 سال را می‌دهد.

عدم احساس درد بعد از جراحی پلک

اینکه بعد از هر عمل جراحی فرد کمی درد داشته باشد طبیعی است اما چه زمانی این درد فراتر از حد معمول می‌رود و در این موارد چه باید کرد؟

 چندین عامل می‌تواند بعد از عمل بلفاروپلاستی باعث درد غیرعادی در صورت، چشمان و پلک ها شود. یکی از دلایل می‌تواند برداشتن بیش از حد چربی از زیر پوست باشد. زمانی که جراح چربی بیشتر از نیاز از زیر پوست را بردارد، زیر پلک خالی می شود و باعث انتقال درد از چشم به استخوان و بالعکس می‌شود.

دلیل بعدی می‌تواند محل برش نامناسب باشد. اگر این برش بر روی محل مناسبی انجام نگیرد می‌تواند بعد از رفتن تاثیر مواد بی‌حس‌کننده باعث درد شود. دلیل دیگر درد بیش از حد می‌تواند استفاده از داروی بی‌حسی نامرغوب یا ناکافی باشد که در این حالت درد مستقیما به بیمار منتقل می‌شود.

با پرس‌وجو از بیماران و مراجعان کلینیک جراحی پلک RMC دریافتیم که در حین عمل و بعد از آن و حتی در دوران نقاهت، درد زیادی را احساس نکرده‌اند و تنها درد ناشی از بخیه که در همه عمل‌های جراحی طبیعی است را بر روی پلک‌های خود حس کرده‌اند.

بهترین کلینیک یا مرکز جراحی پلک تهران ، RMC

کلینیک بلفاروپلاستی rmc

عمل جراحی پلک جزئیات زیادی دارد که اکثر افرادی که خواهان این عمل هستند و حتی در این رشته فعالیت می‌کنند از آن آگاهی ندارند. ما در این مقاله مقداری از این جزئیات را برای شما بیان کردیم تا با اطلاعات بیشتر، بهترین تصمیم خود را درباره انجام بلفاروپلاستی بگیرید و بتوانید با اطلاعات کافی جراحی در کلینیک بلفاروپلاستی RMC را با سایر کلینیک ها مقایسه نمایید.

پزشکان کلینیک بلفاروپلاستی RMC از باتجربه ترین پزشکان ایران و تهران هستند و با صدها عمل جراحی پلک توانایی‌های خود را اثبات کرده اند.

 با انجام بلفاروپلاستی در کلینیک RMC، از استفاده از بهترین جنس و نوع بخیه و باقی نماندن جای زخم آن بر روی پلک خود اطمینان حاصل کنید. همچنین کیفیت بالای عمل و دقت بی‌نظیر پزشکان در این عمل جراحی باعث حفط فاصله مناسب چشم با ابرو بعد از عمل می‌شود.

با حفط فاصله بین چشم و ابرو و برداشتن چربی‌های زیر پلک و نبودن ردی از جای بخیه، دوباره زیبایی به چشمان و صورت شما باز می‌گردد. همچنین رعایت بهداشت در حین عمل و بعد از آن، بعلاوه گوشزد مراقبت‌های قبل و بعد از عمل توسط مشاوران ما، باعث می شود هیچگونه ورمی بعد از عمل بر روی چشمان شما باقی نماند و دردی نیز احساس نکنید.

تضمین ماندگاری تاثیر عمل یکی از مهمترین فاکتورهای مثبت کلینیک  بلفاروپلاستی RMC  است و ما این تضمین را به شما می‌دهیم که با عمل در کلینیک جراحی پلک RMC ، پلک‌های شما حداقل تا 10 سال به حالت قبل بازنخواهند گشت و می‌توانید از زیبایی خود لذت ببرید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 0 / 5. تعداد آرا: 0

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


Leave A Comment

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک