RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 16
انواع عمل بلفاروپلاستی دسته بندی کلی

بلفاروپلاستی پلک پایین در شهرک غرب | رفع پف و چین و چروک پلک

 هرکدام از ما روزانه حدود 10 هزار بار پلک می‌زنیم! این کار را اینقدر ناخودآگاه و پرتکرار انجام می‌دهیم که اصلا متوجه نمی‌شویم که برای هر بار باز و بسته کردن چشم‌هایمان، داریم از عضلات پلکمان کار می‌کشیم. با توجه به این نکته، عجیب نیست اگر به شما بگوییم عضلات پلک بیشتر از سایر عضلات صورتمان مستعد افتادگی و چروک شدن هستند.

اما هیچ جای نگرانی نیست، خوش‌بختانه علم پزشکی و روش های نوین جراحی، پوست نارک اطراف چشم و عضله‌ی پرکار پلک‌ها را از قلم نینداختند و برای درمان و زیبایی این قسمت از چهره، بلفاروپلاستی پلک پایین را پیشنهاد می‌دهند.

اگر کنجکاو شده‌اید که در مورد این جراحی و شیوه‌ی انجام آن بیشتر بدانید، در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

پوست پلک ما، در حالی که بسیار آسیب پذیر و ظریف است، وظیفه مهم حفاظت از چشم‌هایمان را بر عهده دارد.

برای مثال، هر بار پلک زدن، باعث می‌شود رطوبت چشم‌ها حفظ شود و این رطوبت برای حفاظت از پلک در مقابل عفونت های احتمالی ضروری است.

پلک‌ها همچنین از چشم در مقابل آسیب هر نوع شی خارجی مراقبت می‌کنند و هنگامی که آن‌ها را روی هم میگذاریم، هم‌نشینی پلک ها و مژه ها می‌تواند  چشم را در مقابل ورود بسیاری از عفونت‌ها نیز محافظت کنند.

رفع چین و چروک پلک پایین با جراحی بلفاروپلاستی | کلینیک RMC

با توجه به موارد ذکر شده، بی توجهی به هر گرونه اختلال در سلامت و عملکرد پلک‌هایمان به معنای آن است که چشم‌ها و به طبع آن بیناییمان را در معرض خطر قرار داده ‌ایم.

مشاوره رایگان(جهت جراحی پلک)

علت چین و چروک و پف پلک پایین چیست؟

با وجود اینکه هر دو پلک بالا و پلک پایین در معرض افتادگی و چین و چروک قرار دارند، امکان بروز این عارضه در پلک پایین کمتر است چراکه 1. بافت پلک پایین از پلک بالا محکم تر است و 2. تحرک کمتری دارد.

ذکر این واقعیت به معنای آن نیست که پلک پایین ما هرگز دچار عارضه ای نمی‌شود. متداول ترین مشکلاتی که ممکن است برای پلک پایین، پیش بیاید شامل چین چروک و پف زیر پلک است که در ادامه به بررسی علت وقوع هر دوی آنها می‌پردازیم. 

چین و چروک پلک پایین

هنگامی که حرف از چین و چروک در میان باشد ابتدا به یاد گذر عمر و افزایش سن میفتیم. این تفکر تا میزان زیادی هم صحیح است. اصلی ترین عامل چین و چروک پوست اطراف چشم، بالا رفتن سن و شل شدن پوست است؛ اما گاهی شاهد آن هستیم که پلک برخی افراد در سنین جوانی نیز دچار چین و چروک می‌شود.

در این موارد اغلب پای ژنتیک و وراثت در میان است که میتواند مسبب بروز چروک در سال های جوانی و حتی (با شدتی کمتر) در نوجوانی باشد.

برخلاف تصور عموم که عوامل وراثتی را غیر قابل درمان می‌دانند، بلفاروپلاستی می‌تواند بر رفع چین و چروک اطراف چشم برآمده از هر دو عامل کهولت سن و ژنتیک موثر باشد.

در حالی که بلفاروپلاستی، درمان قطعی چین و چروک پلک پایین است، راه های خانگی نیز در پیشگیری از بروز مشکلات جدی و یا به تعویق انداختن ایجاد چین و چروک زیر چشم توصیه می‌شوند.

مصرف صحیح و به اندازه‌ی زعفران، عسل، زردچوبه، گریپ فروت و گیاه خار مریم برای  پیش‌گیری از چروک اطراف چشم پیشنهاد می‌شود.خاصیتی که زعفران در جلوگیری از افتادگی و شل شدن پوست دارد باعث می‌شود در بسیاری از رژیم های لاغری نیز توصیه شود.

روش‌های خانگی جلوگیری از چین و چروک زیر پلک| کلینیک RMC

روش پیش‌گیری کنننده ی دیگر ماساژ پلک و پوست اطراف چشم است که البته با توجه به نازک بودن و حساسیت پوست این ناحیه باید با دقت و ظرافت بسیاری انجام شود. 

ورم و پف پلک پایین

برخلاف چین و چروک، بروز پف در پلک پایین تنها به دلیل کهولت سن و وراثت اتفاق نمی‌افتد. در موارد بسیاری پف زیر چشم خود از علائم ظاهری بیماری های دیگر در اندام های داخلی بدن است؛ به همین دلیل پیگیری علت وقع و جستجوی راه درمان برای آن اهمیت ویژه ای پیدا می‌کند.

از جمله دلایل ایجاد پف پلک پایین میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

1.    مصرف بیش از حد نمک:  استفاده بیش از حد طبیعی از نمک در وعده‌های روزانه غذایی، باعث می‌شود آب اضافه زیر پوست تجمع پیدا کند. پلک پایین چشم هم یکی از نواحی حساسی است که به دنبال مصرف نمک زیاد و تجمع آب اضافی در آن، دچار ورم و پف می‌شود.

2.    مصرف الکل و سیگار: مصرف مشروبات الکلی و سیگار هم مانند عامل قبل، باعث تجمع مایعات زیر پوست می‌شود. در اکثر موارد تجمع آب زیر پلک پایین به هر دلیلی، بازگشت پذیر نیست و برای درمان آن بلفاروپلاستی پیشنهاد می‌شود.  

3.    بلفاریت و تیروئید پرکار: بلفاریت نوعی التهاب دائمی پلک هست که در اثر اختلال در عملکرد غدد چربی که در ریشه مژه‌ها قرار دارند، ایجاد می‌شود. تیروئید پرکار هم ممکن است تیروئید چشمی را سبب شود که پف کردن پلک پایین را به همراه دارد.

پف زیر پلک پایین| کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC

4.    سندرم نفروتیک: نفرون‌ها، مجاری مخصوص کلیه‌ها هستند. وقتی عملکرد کلیه‌ها با اختلال رو به رو شود، ظاهر شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد و باعث ورم و پف در پلک پایین می‌شود.

5.    بیماری‌های کبدی: کبد وظیفه ی تصفیه خون را بر عهده دارد و سموم بدن در این عضو از خون جدا می‌شود. بدیهیست که اگر عملکرد کبد دچار اختلال شود سموم و آب اضافه بدن زیر پوست جمع می‌شوند. این مسئله افتادگی پلک پایین را نیز به همراه دارد که با ‌جراحی پلک پایین رفع می‌شود.

6.    بیماری‌های قلبی: انسداد یا گرفتگی شریان ها قلبی نمود های ظاهری مختلفی در بدن پیدا می‌کند که یکی از آنها، ورم و پف زیر چشم است.  

بلفاروپلاستی پلک پایین و روش انجام آن

به طور کلی، در بلفاروپلاستی، پزشک متخصص در پلک چشم برشی ایجاد می‌کند و از طریق آن آب اضافه و چربی جمع شده در پوست که به شکل پف یا چین و چروک دیده می‌شود را بر می‌دارد. 

محل ایجاد برش در جراحی پلک پایین و بالا متفاوت است و برای هر فرد با توجه به شدت عارضه، عرض برش و شیوه جراحی تفاوت پیدا می‌کند.

برای مثال، شدت افتادگی و پف پلک در برخی افراد به اندازه‌ای زیاد است که پلک پایین از حدقه چشم فاصله گرفته و ظاهر چشم را از حالت طبیعی خارج می‌کند. در این موارد، پزشک متخصص معمولا جراحی بلفاروپلاستی کانتوپکسی یا کانتوپلاستی را پیشنهاد می‌دهد که طی آن، برش در قسمتی از تاندون پلک ایجاد می‌شود.  

در طی جراحی پلک پایین، پزشک متخصص زیر خط رویش مژه‌های شما، برشی ایجاد می‌کند؛ اندازه این برش عموما یک تا دو سانت است و بسته به شدت مشکل می‌تواند تا عرض خود چشم نیز گسترش پیدا کند. 

در مرحله ی بعد جراح بلفاروپلاستی، بافت اضافه، شامل پوست اضافه، آب یا چربی جمع شده زیر پوست، را از محل برش خارج می‌‌کند. دقت داشته باشید که مهارت پزشک در این قسمت از جراحی اهمیت زیادی پیدا می‌کند. چرا که برداشتن بافت بیش از اندازه می‌تواند عواقب جبران ناپذیری در ظاهر چشم شما ایجاد کند. در نهایت، بعد از اطمینان از قرینه بودن نتیجه جراحی هر دو چشم، پزشک محل برش را بخیه می‌زند و به این ترتیب بلفاروپلاستی پلک پایین به اتمام می‌رسد.

آیا جراحی پلک پاپپن باعث ریزش مژه می‌شود؟

 به دلیل آنکه گفته می‌شود محل برش جراحی پلک پایین از خطر رویش مژه هاست، خیلی از افراد نگران ریزش مژه‌های پلک پایین بعد از جراحی هستند.  

اما نیازی نیست ذهنتان را به این خاطر مشغول کنید چرا که برش جراحی با رعایت فاصله از لبه پلک و خط رویش مژه ها انجام می‌شود و در حین عمل و پس از آن آسیبی به مژه‌ها وارد نمی‌شود.

روش برش پنهان بلفاروپلاستی پلک پایین| کلینیک RMC

بلفاروپلاستی پلک پایین به روش برش پنهان

با پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی و ابداع متدهای جدید جراحی، به مرور خطرات احتمالی و عوارض جانبی عمل ها کاهش پیدا می‌کند. مراجعه به پزشکی که به روش های جدید جراحی تسلط داشته باشد و از به‌ روز‌ترین تجهیزات استفاده کند ضامن محکم‌تری برای سلامتی شماست.

مدرن‌‌ترین روش در جراحی پلک پایین، روش برش پنهان است که در آن، پزشک متخصص برش را از داخل چشم – و نه محل رویش مژه ها- ایجاد می‌کند.

این متد پاسخگوی افرادیست که نگران ماندگاری جای برش و بخیه روی پلک‌هایشان هستند. در این روش هیچ برشی روی پوست صورت انجام نمی‌گیرد و در نتیجه جای زخم و بخیه ای نیز بعد از جراحی به جا نمی‌ماند.

تاثیر بلفاروپلاستی پلک پایین بر زیبایی و جوان‌سازی

زیبایی چهره هر فرد تا میزان زیادی وابسته به زیبایی چشم های اوست. در فرهنگ زیبایی شناسی ایرانی هم، چشم ها از جایگاه ویژه ای برخوردار هستند و سال های طولانی شاعران را به سرودن غزل های بلند بالا در وصف چشم های خمار یارشان مشغول ساخته‌اند.

بنابراین اگر شما هم به دنبال تغییر چهره و رفع ایرادات پلک پایین خود به فکر جراحی زیبایی افتاده اید، بلفاروپلاستی پلک پایین پاسخی مناسب به مشکل شماست.

جراحی زیبایی پلک پایین| کلینیک بلفاروپلاستی RMC

بلفاروپلاستی درمانی، معمولا در سنین بالا و به منظور رفع اختلال در بینایی انجام می‌شود. این اختلال که به دلیل افتادگی شدید پلک رخ می‌دهد در پلک پایین نیز رایج است. افتادگی پلک پایین تراز چشم‌ها را برهم می‌زند و ظاهری نامناسب به چهره می‌دهد که با بلفاروپلاستی قابل درمان است.

اما جنبه ی زیبایی بلفاروپلاستی، هر زمان که شما مایل باشید، به منظور نزدیک کردن شما به چهره‌ای که آرزویش را دارید، برای هر دو پلک بالا و پایین انجام می‌شود و تاثیر بسزایی در دگرگون کردن چهره شما دارد.

بلفاروپلاستی پلک پایین توسط معتبرترین متخصصین شهرک غرب تهران

همه‌ی انسان ها به زیبایی تمایل دارند. اما در عین حال تمایل به دوری از خطرات باعث می‌شود نسبت به انجام جراحی دچار تردید شویم. مهم ترین کاری که ما به عنوان متقاضی جراحی پلک پایین می‌توانیم انجام دهیم، که احتمال آسیب را تا حد ممکن کاهش دهد، دقت در انتخاب پزشک ماهر و با تجربه است. انتخاب مناسب باعث می‌شود بتوانید نتیجه‌ی جراحی را تا حد بسیار زیادی تحت کنترل داشته باشید. اما چطور می‌توانیم یک متخصص بلفاروپلاستی خوب و باتجربه پیدا کنیم؟

مجموعه تخصصی RMC در این مسیر همراه شماست. ما با مقایسه، بررسی‌های دقیق، تحقیقات گسترده و تصمیم‌گیری‌های تخصصی، بهترین متخصصین بلفاروپلاستی شهر تهران رو شناسایی کرده و به همکاری با آنها مشغول هستیم. کلینیک‌های همکار مجموعه‌ی ما، در سراسر شهر تهران، از جمله شهرک غرب، فعالیت دارند.

شما هم می‌توانید با استفاده از خدمات مشاوره ما، پزشک مناسب خود را انتخاب کرده و پس از انجام بررسی های لازم با اطمینان خاطر برای جراحی پلک پایین اقدام کنید.

سوالات متداول

علت بروز پف زیر پلک چیست؟

معمولا پف زیر پلک نشانه ی تجمع آب یا چربی در پلک پایین است که خود نشانه ای از اختلال در عملکرد اندام ‌های داخلی بدن است. اگر به تازگی دچار این عارضه شده‌اید پیگیری های لازم را در مورد یافتن علت آن انجام دهید.

آیا در بلفاروپلاستی پلک پایین، جای بخیه باقی می‌ماند؟

خیر. در روشی که برش از محل رویش مژه ها ایجاد می‌شود با مهارت پزشک در بخیه زدن، پس از مدتی جای بخیه از بین می‌رود. در روش برش پنهان نیز اصلا برش روی پوست صورت انجام نمی‌شود.

آیا بلفاروپلاستی پلک پایین باعث ریزش مژه می‌شود؟

خیر. با توجه به آنکه محل ایجاد برش در بلفاروپلاستی پلک پایین، محل رویش مژه هاست بسیاری از افراد دچار این نگرانی می‌شوند که انجام جراحی باعث ریزش مژه هایشان شود اما این تفکری غلط است و بلفاروپلاستی هیچ تاثیری بر ریزش مژه ها ندارد.

بلفاروپلاستی به روش برش پنهان چیست؟

یک متد جراحی پلک پایین است که در آن برش درون پلک ایجاد می‌شود و جای زخم و بخیه زیر چشم دیده نمی‌شود.

فرم درخواست مشاوره

برای دریافت مشاوره جهت استفاده از خدمات کلینیک بلافاروپلاستی RMC، فرم زیر را کامل کنید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 4.8 / 5. تعداد آرا: 14

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.


٪ نظرات

 1. الان یعنی زعفرون و گریپفروت و زردچوبه اینا بخورم پوست پلکم شل نمیشه؟ خانواده ی من از هر دو‌طرف افتادگی پلک دارن 😭😭 خیلی نگرانم

  • سلام kawaikiwii
   ممنون از کامنتت 3>. قطعا مصرف این خوراکی ها و در کل خوراکی هایی که از شل شدن پوست جلوگیری می‌کنن در جلوگیری از ایجاد چین و چروک و افتادگی پلک تاثیر گذاره اما یادت باشه که اینا روش های پیشگیرین و در بهترین حالت میتونن روند افتادگی رو کند تر کنن. مصرف خوراکی های توصیه شده برای درمان نیست و فقط یک پیشنهاد برای مراقبت از خودمونه 😉

 2. من شنیدم بعد از جراحی دیگه کلا نباید سیگار بکشیم، درسته ؟

  • آقای رنجبر، سلام.
   به طور معمول، پیشنهاد میشه از 6 هفته قبل از جراحی تا 6 هفته ی بعد از اون سیگار نکشید. اما خود سیگار کشیدن یکی از عواملیِ که میتونه باعث بروز پف زیر پلک یا افتادگی بشه پس بهتره شمایی که برای رفع افتادگی پلکتون اقدام کردید، دوباره کاری نکنید که به دست خودتون باعث آسیب زدن به چشمتون بشید. 😉

 3. خب مثلا اگه بیماری کبدی داشته باشیم و به خاطر رفع پف زیر پلکمون عمل کنیم‌ دوباره بر نمی‌گرده؟

  • سلام صورتی جان 3>
   پفی که ممکنه زیر چشمتون ایجاد بشه یکی از عوارض بیماری کبدی شماست درسته؟ پس تا زمانی که علت بروز عارضه برطرف نشده باشه (یا حداقل کنترل نشده باشه) ممکنه همچنان دچار پف زیر چشم بشید. بلفارو پلاستی رو باید زمانی انجام بدید که علت بروز پف زیر چشم رو کنترل کردید و الان به مرحله ای رسیدید که می‌تونید برای درمان عوارض اون اقدام کنید.
   امیدوارم تونسته باشم جوابتون و بدم.

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک