RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 22
دسته بندی کلی

بلفاروپلاستی در بیمارستان فارابی + معرفی پزشکان و هزینه آن 1402

اگر این روزها به جراحی پلک های خود فکر می کنید و دنبال یک جای خوب با بهترین امکانات، تجهیزات و همچنین برترین جراحان پلک در تهران هستید، پس با ما در این مقاله همراه باشید. در این مقاله قرار است یکی از بهترین و قدیمی ترین بیمارستان های مربوط به حوزه چشم پزشکی به نام بیمارستان فارابی را به شما معرفی کنیم.

بعلاوه جراحی پلک بیمارستان فارابی را نیز بررسی میکنیم. بعد از معرفی شما بیشتر با آن آشنا می شوید و اطلاعاتتان درباره این بیمارستان افزایش می یابد.

معرفی بیمارستان فارابی

معرفی بیمارستان فارابی

بیمارستان فارابی یکی از قدیمی ترین و درواقع اولین مرکز فوق تخصصی چشم پزشکی در ایران می باشد. همه روزه افراد زیادی برای ویزیت و درمان و انجام عمل های مختلف از جمله بلفاروپلاستی به این بیمارستان رجوع می کنند.

این بیمارستان که در سال 1300 تاسیس شد در ابتدای فعالیت خود به مریضخانه فقرا و ایتام معروف بود. سپس در سال1313 بخش چشم پزشکی بیمارستان فارابی راه اندازی شد. بخش چشم پزشکی  شامل ۲ درمانگاه، ۱ اطاق عمل و ۲۵ تخت بود که بوسیله پروفسور شمس راه اندازی شد. اولین عمل پیوند قرنیه ایران در همان سال توسط وی در این بیمارستان انجام شد.

همچنین در سال ۱۳۲۱ ساختمان چشم‌پزشکی ساخته شد و در ۱۳۲۵ مورداستفاده قرار گرفت.  در سال ۱۳۵۹ با واگذاری حدود ۱۰۰ هزار مترمربع اراضی اطراف بیمارستان به دانشگاه پزشکی دانشگاه تهران ساختمان جدید این بیمارستان شروع به ساخت گردید.

در حال حاضر نیز با وجود تعداد زیادی از بیمارستان ها و کلینیک های چشم پزشکی و فعال در حوزه زیبایی و جراحی پلک همچنان این بیمارستان محل ارجاع بیماران است. مراجعین این بیمارستان اکثرا بیماران شهرستانی و عمدتا از طبقات محروم و قشر آسیب پذیر می باشد.

همچنین این بیمارستان بدلیل داشتن درمانگاههای معاینه اولیه چشم پزشکی(درمانگاه عمومی) و درمانگاههای تخصصی همه روزه پذیرای تعداد بسیاری از مراجعین می باشد. درمانگاه اورژانس بیمارستان نیز با پذیرش بیش از 400بیمار در شبانه روز یکی از فعال ترین درمانگاههای تهران است.

بیمارستان فارابی از چه امکانات و خدماتی بهره مند است؟

امکانات بیمارستان فارابی

امکانات بیمارستان فارابی:

برای افرادی که میخواهند جراحی های مختلف انجام دهند چه چیزی بیشترین اهمیت را دارد؟ یکی از مسائل مهم این است که مرکز یا بیمارستانی که برای این کار انتخاب می کنند از بیشترین و بهترین امکانات بهره مند باشد.

داشتن امکانات ویژه به آنها کمک میکند تا بتوانند بیشترین استفاده را از آن بکنند. در واقع بیماران باید اطمینان حاصل کنند که بیمارستان یا کلینیک از حداقل تجهیزاتی که قرار است با آن مورد جراحی قرار بگیرند برخوردار باشد.

بیمارستان فارابی هم از این قضیه مستثنی نیست. بهره گیری از برترین امکانات و تجهیزات پزشکی باعث می شود تا شما با خیالی راحت انواع عمل های چشم را در این بیمارستان انجام دهید. در مورد عمل جراحی پلک بیمارستان فارابی هم این بیمارستان یکی از بیمارستان هایی خوب است. شما میتوانید با آسودگی خاطر چشمان و همچنین پلک های خود را برای انجام عمل بلفاروپلاستی به آن ها بسپارید.

از جمله این امکانات می توان به وجود درمانگاه های عمومی و تخصصی متعدد و مختلف، پاراکلینیک ها (شامل آزمایشکاه ها و داروخانه)، اورژانس شبانه روزی، بخش لیزیک و واحد فرآهم آوری سلول های بنیادی اشاره کرد.

داشتن همه این امکانات در یک مکان باعث می شود تا شما نیازی به مراجعه به چندجای مختلف نداشته باشید. پس در بیمارستان فارابی انجام همه این کار ها در یک مجموعه قابل انجام است که خود نکته مثبتی برای راحتی بیماران است.

خدمات بیمارستان فارابی:

همچنین این مجموعه خدمات زیادی را در حوزه درمانی و زیبایی چشم انجام می دهد که میتوان به بخش های زیر اشاره کرد:

  • اصلاح عیوب انکساری لیزیک – فمتولیزیک پی آر کی – لازک کاشت لنز – لنزهای تماسی
  • بیماریهای پلک و مجاری اشکی (جراحی مجاری اشکی کودکان – جراحی اندوسکوبیک انسداد مجاری اشکی-افتادگی پلک)
  • تنبلی چشم (استرابیسم) – (درمان تنبلی چشم (آمبلیوپی) – درمان انحراف چشم (استرابیسم)- نیستاگموس
  • جراحی‌های شبکیه (ویترکتومی- لیزر شبکیه (رتین))
  • جراحی‌های قرنیه (درمان کدورت قرنیه)
  • کراتوکونوس (قوز قرنیه)
  • پیوند قرنیه
  • رینگ داخل چشم
  • کاتاراکت (آب مروارید)
  • خدمات تشخیصی (ارزیابی طول قدامی-خلفی کره چشم – آزمایشگاه)

که شما با توجه به نیازهای خود می توانید از این خدمات استفاده نمایید.

آنچه باید درباره حضور در درمانگاه جراحی پلک بیمارستان فارابی بدانید:

اطلاعات راجع به بیمارستان فارابی

درمانگاه اربیت و مجاری اشکی بیمارستان فارابی جزو درمانگاه های تخصصی این بیمارستان به حساب می آید و شامل دو درمانگاه می باشد. در این دو درمانگاه علاوه بر ویزیت و معاینه، اقدامات درمانی شامل سوزاندن مژه‌های آسیب زننده پلک چشم، تزریقات درمانی، کشیدن بخیه، برداشت انواع لوله‌های مجاری اشکی، پانسمان‌های وسیع چشم، شستشوی چشم و … انجام می‌شود.

قبل از مراجعه به بیمارستان فارابی به نکات زیر دقت کنید:

1.شما می توانید فقط با یک نفر همراه به بیمارستان مراجعه کنید.

2.در هنگام مراجعه به مرکز درمانی حتما نکات بهداشتی را رعایت کنید و از ماسک و مواد ضد عفونی کننده استفاده کنید.

3.در مکان های سربسته مانند آسانسور یا درمانگاه ها بلند صحبت نکنید.

4.از ایجاد تجمع اجتناب کنید و فاصله اجتماعی را رعایت کنید

ساعت کاری درمانگاه فارابی چگونه است؟

ساعت کاری در درمانگاه فارابی شنبه تا چهارشنبه در شیفت صبح 7:30 الی 13 و در شیفت عصر 14 الی 18می‌باشد. همچنین مراجعه کنندگان باید این نکته را در نظر بگیرند که ممکن است به دلیل زمان معاینه هایی که انجام میشود کمی معطل شوند. لذا هنگام مراجعه به بیمارستان باید از صبر و شکیبایی بیشتری برخوردار باشند.

نحوه رزرو وقت جراحی پلک بیمارستان فارابی چگونه است؟

شما می توانید به صورت آنلاین و یا حضوری نسبت به رزرو وقت جراحی و ویزیت اقدام کنید. با توجه به ثبت شماره شما در لیست اگر نیاز به تغییر یا جابجایی در وقت تعیین شده باشد با شما تماس گرفته خواهد شد.

همانطور که گفتیم در این بیمارستان انواع عمل ها از جمله جراحی پلک انجام می شود. شاید برایتان سوال پیش بیاید که آیا کار خاصی برای پیش از عمل نیاز است انجام دهید یا خیر؟ ابتدا، باید هنگام ورود برگه ای را جهت رضایت آگاهانه برای جراحی پر می کنید تا بتوانید عمل خود را انجام دهید.

سپس یک سری توضیحات جهت انجام آزمایش های شما داده می شود و پس از انجام آزمایشات عمل پلک شما شروع می شود. بعد از انجام عمل هم، یک تاریخ برای انجام معاینه مجدد برای شما صادر می شود. در این تاریخ می توانید نزد جراح خود برای ویزیت مجدد رجوع کنید.

هزینه چراحی افتادگی پلک بیمارستان فارابی چقدر است؟

هزینه جراحی پلک در بیمارستان فارابی

یکی دیگر از مسائل با اهمیت برای انجام هر عملی از جمله عمل جراحی پلک بیمارستان فارابی، هزینه است. در واقع برای همه مراجعه کنندگان مهم است تا بدانند علاوه بر امکانات و خدماتی که یک بیمارستان یا کلینیک دارد، شرایط و هزینه عمل در آن مجموعه چقدر است و چقدر پول باید برای جراحی پلک های خود کنار بگذارد. این موضوع برای هزینه جراحی افتادگی پلک بیمارستان فارابی هم صدق میکند.

البته باید این نکته مهم را در نظر بگیریم که چشمان ما عضوی مهم و حیاتی در زندگی ما هستند. سلامت چشم ها تاثیر بخصوصی در زیبایی صورت ما می گذارد. با توجه به اهمیت این عضو، قبل از این که به هزینه جراحی پلک فکر کنید، بهتر است به سلامتی و زیبایی خود اهمیت دهید.

هزینه جراحی افتادگی پلک در بیمارستان فارابی طیق تعرفه ای که این بیمارستان برای سال 1401 در نظر گرفته چیزی حدود 6 الی 8 میلیون تومان می باشد که فقط هزینه جراحی + هزینه های بیمارستان به ۱۲ میلیون تومان می رسد (طبق جدول زیر) البته این هزینه با توجه به بلفاروپلاستی پلک بالا، پلک پایین یا هردو پلک میتواند قیمت های مختلفی داشته باشد.

البته هزینه جراحی افتادگی پلک در بیمارستان فارابی در سال 1402 قطعا بالاتر است.

شرایط پوشش بیمه در بیمارستان فارابی

بیمارستان فارابی یک بیمارستان دولتی به حساب می آید و به همین دلیل با اکثر بیمه ها قرارداد دارد. پس با توجه به این موضوع نگران استفاده از بیمه های خود نباشید چون اکثر بیمه ها را پوشش می دهد.

البته نکته حائز اهمیت در جراحی پلک بیمارستان فارابی این است که در اکثر مواقع این جراحی یک عمل زیبایی به حساب می آید. از آنجاییکه این عمل جزو دسته عمل های زیبایی است، معمولا تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد. البته استثنایی وجود دارد. اگر این عمل جنبه درمانی پیدا کند، شما می توانید با ثابت کردن این موضوع به بیمه، آن را موظف کنید تا بخشی از هزینه یا کل هزینه جراحی پلک شما را پرداخت کند.

آدرس بیمارستان فارابی کجاست؟

بیمارستان فارابی در منطقه 11 تهران و در خیابان کارگر جنوبی، میدان قزوین واقع شده است. اگر شما ماشین شخصی ندارید و یا اینکه از ترافیک های بین شهری خسته شدید مخصوصا در شهری به بزرگی تهران میتوانید از وسایل حمل و نقل عمومی مانند اتوبوس BRT، مترو و یا تاکسی استفاده کنید.

اگر میخواهید با BRT به بیمارستان بیایید باید در مسیر خط 7 تجریش راه آهن حرکت کنید. سپس در ایستگاه مدرس که دقیقا روبروی بیمارستان است از اتوبوس پیاده شوید.

همچنین اگر می خواهید با استفاده از مترو به بیمارستان برسید می توانید در 3 ایستگاه میدان انقلاب،میدان منیریه، یا میدان راه آهن از مترو پیاده شوید. از این ایستگاه ها تا بیمارستان را میتوانید به وسیله تاکسی طی کنید و به بیمارستان برسید.

معرفی 3 تا از بهترین جراحان پلک بیمارستان فارابی

پزشکان بیمارستان فارابی

در این بخش برای پاسخ به سوال شما در مورد بهترین جراحی پلک بیمارستان فارابی با هم قرار است 3 تا از متخصصان بیمارستان فارابی را بررسی کنیم و اطلاعات خودمان را راجع به آنها بیشتر کنیم:

دکتر محمد طاهر رجبی:

اولین متخصصی که میخواهیم راجع به آن توضیح دهیم دکتر محمد طاهر رجبی است. ایشان داراي بورد تخصصي از دانشگاه علوم پزشكي تهران و دانشيار بخش اربيت و اكولوپلاستي و معاونت پژوهشي بيمارستان فارابي هستند.

ايشان دوران فلوشيپ خود را در رشته اربيت و اكولوپلاستي و جراحي ترميمي چشم و صورت در دانشگاه UCLA كاليفرنيا گذرانده اند. در این دانشگاه ایشان در محضر برترين اساتيد اين رشته در دنيا از جمله پروفسور Goldberg آموزش دیده اند.

دوره هاي تكميلي را در Bascom Palmer Eye Institute دانشگاه ميامي زير نظر اساتيدي چون پروفسور Thomas Johnson و David Tse  و همچنین زير نظر پروفسور Jonathan Hoenig و دكتر بابك عزيز زاده و Norman Shorr، جراحي پلاستيك صورت ( facial plastic surgery) گذرانده اند. همچنين در Cincinnati Eye Center در محضر پروفسور Nerad در امريكا بوده اند.

دکتر رجبی در زمينه جراحي هاي زيبايي هم فعالیت دارند و در این زمینه بسیار با تجربه هستند. جراح هایی همچون پلك، ليفت ابرو و پيشاني، ليفت صورت و روشهاي نوين جوانسازي صورت قريب به ده سال است كه فعاليت دارند.

دکتر ابوالفضل کسائی:

دکتر ابوالفضل کسائی استادیار دانشگاه و دارای فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم (جراحی پلاستیک، ترمیمی و انحراف چشم) می باشد. ایشان دوره پزشکی عمومی خود را در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گذراند.

سپس در رشته ی تخصصی چشم پزشکی در دانشگاه علوم پزشکی تهران پذیرفته شد و در سال ۱۳۶۴ فارغ التحصیل شدند. در نهایت در سال ۱۳۷۱ موفق به اخذ فلوشیپ اکولوپلاستی و استرابیسم از دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی نیز شدند.

ایشان در سال های ابتدایی فعالیتشان سمت های اجرایی هم داشتند. سمت های اجرایی نظیر ریاست بیمارستان فارابی وابسته به دانشگاه علوم پزشکی اصفهان (بین سال های ۱۳۶۹ تا ۱۳۷۳) و مدیریت کل تجهیزات پزشکی کل کشور در سال های ۱۳۷۲ تا ۱۳۷۷ از جمله آنهاست.

شما می توانید در زمینه های مختلفی از قبیل: جراحی زیبایی پلک (بلفاروپلاستی)، جراحی افتادگی پلک (پتوز)، اصلاح انحراف چشم (استرابیسم)، جراحی اربیت (کاسه چشم)، جراحی مجاری اشکی، فیکو، لازک، لیزیک، کارگذاری لنزهای تماسی، درمان عفونت و حساسیت چشمی، و… از خدمات دکتر کسائی بهره مند شوید.

دکتر فرزاد پاکدل:

دکتر فرزاد پاکدل فارغ التحصیل برد تخصصی چشم پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی ایران می باشند. همچنین ایشان مدرک فوق تخصص جراحی پلاستیک و ترمیمی چشم و صورت خود را نیز از دانشگاه علوم پزشکی ایران اخذ کرده است.

علاوه بر این مدارک که گفتیم ایشان دوره جراحی اربیت و اکولوپلاستی با تمرکز بر بیماری های تیرویید چشم در مرکز ( Academisch Medical Center hospital (AMC آمستردام هلند گذرانده است. دوره تکمیلی جراحی اکولوپلاستی و اربیت در دانشگاه UCLA  و دوره تکمیلی جراحی اکولوپلاستی و زیبایی در مرکز Eyeaethetica دانشگاه USC هم از جمله دوره هایی است که ایشان شرکت کرده اند. حضور ایشان در این دوره ها نشان از تخصص و ماهر بودن ایشان دارد .

دکتر پاکدل از سال 1389 بعنوان جراح پلاستیک زیبایی و ترمیمی چشم قسمت فوقانی صورت، اربیت(حدقه) در دانشگاه علوم پزشکی ایران فعالیت میکنند. همچنین در بخش خصوصی و از سال 1391 در دانشگاه علوم پزشکی تهران در بیمارستان چشم پزشکی فارابی اشتغال داشته اند. پیش از آن نیز از سال 1381 در بخش دانشگاهی و خصوصی به چشم پزشکی مشغول بوده اند.

با هم رزومه های پربار 3 نفر از متخصصان بیمارستان فارابی را بررسی کردیم و با این عزیزان آشنا شدیم.

جراحی پلک تخصصی در کلینیک RMC

ما در این مقاله به معرفی یکی از برترین بیمارستان های تخصصی حوزه چشم پزشکی کشور به نام بیمارستان فارابی پرداختیم. سعی کردیم شما را با جراحی پلک بیمارستان فارابی بیشتر آشنا کنیم. بعلاوه شما در این مقاله با این بیمارستان و چند تن از پزشکان این بیمارستان آشنا شدید.

اگر شما قصد عمل در محیطی خارج از بیمارستان، با امکاناتی مشابه و یا بهتر از بیمارستان برای جراحی پلک خود دارید و میخواهید بدون دردسر های نوبت دهی بیمارستان ها و مراکز شلوغ در تهران در سریع ترین زمان ممکن و زیر نظر برترین جراحان پلک، بلفاروپلاستی انجام دهید میتوانید با مشاوران ما در کلینیک RMC تماس برقرار کنید. بعد از گرفتن مشاوره رایگان و ویزیت توسط پزشک، جراحی پلک خود را در کلینیک RMC انجام دهید.

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 3.3 / 5. تعداد آرا: 160

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
بلفاروپلاستی در بیمارستان فارابی + معرفی پزشکان و هزینه آن 1402
Article Name
بلفاروپلاستی در بیمارستان فارابی + معرفی پزشکان و هزینه آن 1402
Description
این مقاله به بررسی انجام جراحی پلک در بیمارستان فارابی و همچنین معرفی پزشکان این بیمارستان و هزینه های جراحی پلک در آنحا می پردازد.
Author
کلینیک RMC
Publisher Name
کلینیک RMC
Publisher Logo

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک