RMC

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی تهران و مشهد

تعداد افراد آنلاین در سایت : 66
دسته بندی کلی مراقبت‌های بعد از عمل

قرینه نبودن چشم ها بعد از جراحی پلک ممکنه؟ | بررسی نظرات نی نی سایت

عدم تقارن چشم ها بعد از بلفاروپلاستی در برخی از افرادی که این عمل را انجام میدهند ممکن است اتفاق بیفتد. بسیاری از افرادی که دست به عمل بلفاروپلاستی می‌زنند دوست دارند تا در سریع ترین حالت ممکن به مطلوب ترین نتیجه ای که مورد انتظارشان است برسند. آنها توقع دارند تا با کمترین دوره نقاهت و عوارض، جراحی پلک خود را پشت سر بگذارند.

ولی باید بدانیم در برخی از موارد ممکن است که فرد بعد از عمل پلک خود دچار عوارضی شدید تر شود. بروز این عوارض ممکن است باعث شود دوران نقاهت طولانی تری را بگذراند که باعث شود تا از عمل پلک خود راضی نباشد.

یکی از این عوامل که ممکن است گریبان اشخاص را بعد از عمل بگیرد، عدم تقارن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی است. ما سعی داریم تا در این مقاله شما را با این عارضه آشنا کنیم. با بررسی افرادی که این تجربه را داشته اند،راهکار هایی برای بهبود این وضع بیابیم، پس ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید.

بررسی علت عدم تقارن چشم بعد از بلفاروپلاستی

به طور کلی عمل بلفاروپلاستی جراحی است که شخص، پس از آن ممکن است دچار عوارض بعد از جراحی پلک شود. البته معمولا این عوارض زود از بین خواهند رفت.

یکی از عوارض بسیار شایع عدم تقارن چشم ها بعد از بلفاروپلاستی است. در این مشکل معمولا بعد از جراحی، یک چشم از چشم دیگر بازتر دیده می شود. این عارضه به طور معمول بعد از یک هفته از بین می رود و نیاز به مداخله و تماس با دکتر وجود ندارد.

ولی در برخی از موارد این موضوع کمی جدی تر می شود. در واقع بعضی مواقع فردی که جراحی پلک را انجام داده می بیند که با گذشت مدت زمان زیادی همچنان چشمانی نامتقارن دارد. در این زمان میتوان گفت او دچار عدم تقارن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی شده است. طبیعتا این موضوع اذیت کننده است چراکه هم در زیبایی تاثیر میگذارد و هم بینایی را تحت تاثیر قرار میدهد.

در این مواقع توصیه می شود فرد نزد پزشک خود مراجعه کند و این موضوع را به وی اطلاع دهد. احتمالا در صورت نیاز، جراح برای بهبود وضع چشمان و پلک ها تصمیم گیری مناسب را اتخاذ می کند. در برخی از موارد نیز ممکن است تا جراحی پلک ترمیمی با نظر جراح انجام شود. 

 دلایل متعدد و زیادی می تواند در عدم تقارن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی موثر باشد. در این بخش ما آن ها را با شما در میان خواهیم گذاشت:

پتوز مداوم پلک های فوقانی:

یکی از عوامل تاثیر گذار و مهم عدم تقارن پلک ها بعد از بلفاروپلاستی، پتوز یا افتادگی پلک فوقانی است. این عارضه ممکن است موجب افتادگی پلک در یک چشم و یا در هر دو چشم بعد از جراحی شود. نامتقارنی چشم ها بعد از جراحی پلک معمولا یک چشم را درگیر می کند ولی در برخی موارد هم هردو چشم درگیر می شوند.

 البته در بعضی از موارد هم ممکن است پتوز به صورت ژنتیکی از کودکی فرد با او بوده باشد. در واقع فرد از بچگی با این عارضه درگیر بوده است که موجب افتادگی پلک و تورم در یکی از چشم ها شده است.

با هم نظر یکی از کاربران نی نی سایت راجع به افتادگی پلک به صورت ژنتیکی را می بینیم:

سلام دوستان من برادر کوچکترم یه مشکلی داره وقتی میخواد غذا بخوره یا بخواد حرف بزنه یکی از چشماش بازو بسته میشه و تکون میخوره کلا از بچگی اینجوری بود تا الان

به طور کل، عارضه پتوز خیلی کم و برای افراد معدودی ممکن است بعد از عمل پیش بیاید. پتوز از موارد شایع در عمل جراحی پلک به حساب نمی آید.

همچنین عواملی مانند ایجاد فشار های عصبی و استرس و نگرانی نیز در به وجود آمدن پتوز بسیار تاثیر گذار هستند. نکته مهم اینکه معمولا افراد مسن تر نیز بیشتر دچار این عارضه خواهند شد.

پخش نامتناسب چربی در پلک ها

یکی دیگر از مواردی که در عدم تقارن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی تاثیر گذار است پخش و توزیع نابرابر چربی در پلک ها است. این عارضه به این صورت است که گاهی ممکن است تا جراح پلک به یک میزان چربی های پلک های شما را بر ندارد. همین موضوع باعث می شود تا پلک ها برابر نباشند و یک چشم از چشمی دیگر کوچک تر نشان داده شود.

این یک دلیل مهم است برای اینکه در انتخاب جراح پلک متخصص خود دقت عمل زیادی را به خرج دهیم. بعلاوه باید توجه داشته باشیم که پزشک مورد انتخاب ما در برداشتن چربی های اطراف پلک به یک اندازه، مهارت کافی را دارا است یا خیر. در نظر گرفتن این مورد کمک میکند تا دوباره خدایی نکرده کارمان به جراحی مجدد کشیده نشود.

حالا با هم نظر یکی از کاربران نی نی سایت راجع به برداشتن چربی های اضافی پلک را میخوانیم:

یکی از همکارام همزمان با عمل بینیش چربی پلکشو برداشت. اصلا قیافش از این رو به اون رو شد چشماش درشت شده بود اصلا یه وضعی خیلی خوبه 

داشتن تیک های عصبی

داشتن تیک عصبی یکی دیگر از مواردی است که ممکن است تا موجب به وجود آمدن نا متقارنی در چشم ها بعد از جراحی پلک شود. معمولا افرادی که دارای تیک های عصبی هستند، به صورت خودکار و پشت هم پلک می زنند. این افراد یا از بچگی و به صورت مادرزادی درگیر این موضوع بودند و یا با گذشت زمان و به واسطه شرایط زندگی دچار این تیک شده اند.

اما برای جراحی پلک این افراد، معمولا پزشکان از گزینه هایی غیر از جراحی برای ترمیم مشکلشان استفاده می کنند. زیرا با وجود داشتن تیک عصبی و پلک زدن های مداوم ممکن است تا دوباره در دوران نقاهت چشم دچار تغییرات شود و جراحی بی فایده باشد.

خطاهای پزشکی در جراحی پلک

و اما علاوه بر 3 موردی که در بالا به آنها اشاره کردیم یکی دیگر از عواملی که به شدت می تواند در عدم تقارن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی تاثیر بگذارد اشتباهات و خطاهای جراح است. اشتباهات و خطاهایی که ممکن است تا جراح پلک شما حین عمل جراحی پلک انجام دهد میتواند باعث و بانی این قضیه باشد.

یک پزشک ناشی می تواند با برداشتن زیاد یا کم پوست و چربی دور پلک باعث شود تا تقارن چشم های شما به هم بریزد. در مجموع شما برای جراحی پلک خود باید بسیار دقت کنید تا چشمان زیبای خود را در اختیار یک جراح با تجربه و ماهر قرار دهید.

نظر یکی از کاربران را درباره جراح بد و بی تجربه ببینیم:

متاسفانه پلک بنده رو یه جراح بیسواد جراحی کرده. پلکم رو و ابروهام رو خیلی خراب کرده. بخیه طولانی و اشتباهی که زده تا انتهای ابروم تا نزدیک قسمت شقیقه رو بریده 😥یعنی کلا یه شکل دیگه شدم ابرو شدیدا پایین اومده چشمامم گرد شده از حالت کشیده که قبلا بود در اومده. افسرده شدم شدید ☹… لطفا مراقب باشین چشم و ابرو خیلی مهمه

چه عوارضی بعد از جراحی پلک باعث نامتقارن شدن چشم ها می شود؟

عوارض منجر به نامتقارن شدن پلک بعد از عمل

در این بخش از مقاله به عوارض جراحی پلک خواهیم پرداخت. این عوارض ممکن است باعث به وجود آمدن عدم تقارن چشم های ما بعد از بلفاروپلاستی شود.

فلج بل

فلج بل یکی از کمیاب ترین عوارضی است که شما می توانید بعد از عمل بلفاروپلاستی تجربه کنید. تا به امروز شاید تعداد محدودی از این عوارض گزارش شده باشد ولی در برخی از افراد ممکن است به دلایلی این اتفاق بیفتد.

 فلج بل میتواند به دلیل حمله عصبی یا به صورت ژنتیکی اتفاق بیفتد. همچنین اگر شما پیش یک متخصص کم تجربه و نابلد نیز جراحی خود را انجام دهید ممکن است تا عصب چشم شما حین عمل آسیب ببیند. این مشکل هم میتواند به عارضه ای مانند فلج بل منجر شود که خود باعث عدم تقارن چشم ها بعد از بلفاروپلاستی می شود.

در واقع فلج بل یک نوع فلج موقت است که در بیشتر مواقع به دلیل اصابت یا ضربه به نواحی چشم اتفاق می افتد. فلج بل باعث می شود تا بخشی از عضلات صورت از کار بیفتند. به طور مثال ممکن است این فلج باعث شود تا شما در بازکردن کامل یک چشم خود به مشکل بخورید. همین موضوع باعث به وجود آمدن عدم تقارن در چشم های شما می شود.

از علائمی که می توانید متوجه شوید تا به این عارضه مبتلا شدید می توان به افتادگی پلک، اشک بیش از حد از یک چشم و یا خشکی زیاد چشم ها اشاره کرد.

نظر یکی از کاربران نی نی سایت که به این عارضه مبتلا شده است را می بینیم:

من روز اول گردنم درد گرفت. روز دوم سمت چپ زبونم سر شد. عصرش لبم ی کوچولو کج شد.اصلا مشخص نبود فرداش کلا دهنم کج شد و چشم ابروم از کار افتاد.

ولی جای نگرانی نیست و این عوارض با گذشت حدود یک الی دو هفته رو به بهبودی می روند. همچنین با مراجعه به فیزیوتراپ نیز می توانید سریعا به بهبودی کامل دست یابید. 

به وجود آمدن مشکل در باز کردن چشم ها

یکی دیگر از عارضه هایی که اگر افتادگی پلک شدید داشته باشید ممکن است بعد از عمل به سراغتان بیاید ناتوانی شما در باز کردن چشمان تان است. توجه کنید که اگر افتادگی پلکتان زیاد باشد باید در انتخاب دکتر خود و فرآیند جراحی بسیار دقت به خرج بدید.

 کوچک ترین اشتباه در برداشتن چربی های اضافی دور پلک باعث می شود تا به عضلات چشم آسیب وارد شود. در این صورت ممکن است تا شخص بعد از جراحی پلک نتواند به راحتی چشمان خود را باز نگه دارد . مثلا ممکن است فرد در باز کردن یکی از چشم های خود به مشکل بخورد. این مشکل باعث می شود وی نتواند به راحتی آن را باز کند؛ این موضوع باعث به وجود آمدن عدم تقارن چشم ها می شود.

در مجموع این عارضه بیشتر اوقات زمانی رخ می دهد که پزشک یا جراح شما از توانایی و مهارت خوبی در زمینه جراحی پلک برخوردار نباشد. در این صورت با عمل اشتباه خود باعث به وجود آمدن چنین مشکلاتی میشود. پس اگر قصد انجام عمل بلفاروپلاستی را دارید بهتر است تا در انتخاب متخصص مورد نظرتان بسیار دقت عمل به خرج دهید.

شما می توانید با وارد کردن شماره خود در قسمت زیر از مشاوره رایگان همکاران ما در کلینیک RMC جهت انتخاب بهترین جراح پلک استفاده کنید.

مشاوره رایگان(جهت جراحی پلک)

آسیب های مغزی یا تروما در جراحی پلک

ممکن است در هنگام جراحی پلک به اعصاب صورت یا اعصاب اطراف چشم آسیب وارد شود. این مشکل باعث به وجود آمدن ضعف های ماهیچه‌ای اطراف چشم می شود. این موضوع باعث می شود تا تقارن پلک های چشم ها از بین برود و دچار عارضه عدم تقارن در چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی شوید.

همچنین تروما یکی از عوارض شایع بعد از جراحی پلک است. البته این عارضه مختص جراحی پلک نیست و در اکثر جراحی های زیبایی نیز اتفاق می افتد.

نظر یکی از کاربران را راجع به اتفاقی که برای یکی از اقوامش افتاد می‌بینیم:

من خالم جراحی پلک کرد مثل اینکه دکتره بد عمل کرد الان برای درست کردن اون پیش یک چشم پزشک دیگه میره

عدم تقارن طبیعی در پلک های شما

اما در برخی از افراد نیز مشکل عدم تقارن پلک ها از قبل از عمل و به صورت خدادادی وجود دارد. معمولا به وسیله جراحی پلک میتوان این مشکل را برطرف کرد و شخص میتواند تا حدودی به خواسته خود که وجود تقارن در پلک هایش هست برسد.

 البته ممکن است این عدم تقارن به طور کامل از بین نرود. در این صورت بعد از عمل نیز این مشکل برایشان به مقداری کم باقی خواهد ماند و پلک هایشان همچنان کمی نامتقارن به نظر بیایند.

ایجاد اسکار ها و زخم های عمیق و خشن بر روی پلک

ماندن رد بخیه یا ایجاد زخم های عمیق در هنگام جراحی پلک می تواند موجب آزار ما بعد از عمل شود. بنابراین باید این نکته را در نظر بگیریم که ما بعد از عمل باید حتما از کرم های ترمیم کننده رد بخیه جراحی پلک استفاده کنیم تا با سرعت بیشتری بتوانیم جای زخم ها و بخیه ها را از بین ببریم.

در مواقعی که افتادگی پلک شدید باشد ممکن رد بخیه روی پلک بماند و یا باعث برآمده شدن یکی از پلک ها شود که میتواند تقارن پلک ها را به هم بریزد

نظر یکی از کاربران نی نی سایت که کرم های رفع جای بخیه را استفاده نکرده:

اره از دکترت بپرس، حتما بزن من الانم مثه چی پشیمونم ک نزدم کاملا جای بخیه مشخصه 

روش های درمان عدم تقارن پلک بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟

روش درمان عدم تقارن پلک

خب تا اینجا به عوارضی که ممکن است منجر به نامتقارن شدن چشم ها بعد از عمل بلفاروپلاستی شود پرداختیم. در ادامه میخواهیم بررسی کنیم که با چه روش هایی میتوانیم به درمان عدم تقارن پلک ها بپردازیم:

تزریق ژل و بوتاکس

یکی از راحت ترین و ساده ترین راه ها برای درست کردن عدم تقارنچشم ها بعد از بلفاروپلاستی تزریق ژل و یا انجام بوتاکس بر روی پلکی است که هم اندازه دیگر پلک نیست. در واقع با تزریق بوتاکس می توان هردو پلک را به یک شکل در آورد.

ماساژ پلک

یکی دیگر از روش هایی که می تواند تاثیر زیادی بر روند بهبود جای اسکار و بخیه داشته باشد و به بهبودی سریع تر التهاب ها و کبودی ها کمک کند ماساژ دادن پلک هاست. این کار باعث می شود جریان خون در عضلات اطراف چشم افزایش پیدا کند. این موضوع به خون رسانی و اکسیژن رسانی به منافذ پوست های پلک کمک میکند. بعلاوه باعث می شود تا برآمدگی و چین و چروک های روی پلک از بین برود و نا متقارنی پلک ها را تجربه نکنید.

انجام عمل جراحی پلک مجدد

بلفاروپلاستی مجدد

و اما سرانجام اگر با انجام همه کارهای بالا شما باز هم به نتیجه دلخواه خود نرسیدید و از پلک های خود راضی نبودید و عدم تقارن پلک در چشمان شما مشهود بود راه دیگری وجود دارد. در آن صورت شما می توانید با بررسی مزایا و معایب عمل مجدد تصمیم خود را برای انجام این کار بگیرید. پس آخرین راه برای اینکه چشمان و پلکانی متقارن داشته باشید جراحی پلک ترمیمی است.

کلینیک تخصصی بلفاروپلاستی RMC؛برترین مرکز برای جراحی پلک شما

ما در این مقاله سعی کردیم تا ابتدا شما را با دلایل عدم تقارن پلک  بعد از بلفاروپلاستی آشنا کنیم. در ادامه روش هایی که می توانیم با آن نامتقارنی پلک هایمان را ترمیم کنیم را نیز به شما معرفی کردیم.

حال اگر شما به فکر جراحی پلک های خود افتاده اید و دنبال یک مرکز حرفه ای برای انجام این عمل هستید ما به شما کلینیک تخصصی RMC را معرفی می کنیم. در این کلینیک میتوانید با خیالی آسوده چشم ها و پلک های زیبایتان را به دست تیغ جراحان بسپارید.

 همچنین شما می توانید برای اطمینان از این مجموعه با مراجعه به صفحه نمونه کار های بلفاروپلاستی از عمل های موفقی که در این مجموعه انجام شده است دیدن فرمایید.بعلاوه با وارد کردن شماره خود در کادر زیر از مشاوره رایگان قبل از عمل پلک توسط برترین مشاوران این مجموعه بهره مند شوید.

هدف ما در کلینیک RMC جلب رضایت مشتری و ایجاد لبخند رضایت بر لب های آن ها هست. در این راه سعی داریم تا بهترین خدمات را در اختیار مراجعه کنندگان عزیزمان بگذاریم.

مشاوره رایگان(جهت جراحی پلک)

چقدر این پست مفید بود؟

روی یک ستاره کلیک کنید تا به آن امتیاز دهید!

میانگین امتیاز 2.8 / 5. تعداد آرا: 19

بدون رای! اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

Summary
قرینه نبودن چشم ها بعد از جراحی پلک ممکنه؟ | بررسی نظرات نی نی سایت
Article Name
قرینه نبودن چشم ها بعد از جراحی پلک ممکنه؟ | بررسی نظرات نی نی سایت
Description
در این مقاله به بررسی امکان قرینه نبودن پلک ها و چشم ها بعد از جراحی میپردازیم و نظرات کاربران نی نی سایت را در این مورد می خوانیم.
Author
کلینیک RMC
Publisher Name
کلینیک RMC
Publisher Logo

پیام بگذارید

© تمامی حقوق برای این سایت محفوظ است.

جراحی پلک تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

فرصت ویژه  RMC

جراحی پلک فقط تخصصی توسط بهترین متخصصان پلک

 

جهت گرفتن وقت مشاوره برای
جراحی پلک در مرکز تخصصی پلک RMC

 سرویس رایگان برای مراجعه به مجموعه

 شماره تماس خودتان را وارد کنید

انجمن چشم پزشکی ایران
انجمن جراحان زیبایی و پلاستیک